Cracovia - Arka Gdynia 0:0. Zbigniew Smółka: Dziwny mecz

6 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Aleksandyr Kolew może mówić o pechu. W meczu, który nie obfitował w sytuacje podbramkowej, Bułgar w końcówce każdej z połów miał okazje, które mogły dać zwycięstwo Arce Gdynia. Aleksandyr Kolew może mówić o pechu. W meczu, który nie obfitował w sytuacje podbramkowej, Bułgar w końcówce każdej z połów miał okazje, które mogły dać zwycięstwo Arce Gdynia.

Piłkarze Arki Gdynia zremisowali na wyjeździe z Cracovią 0:0. Żółto-niebiescy nadal w tym sezonie w ekstraklasie nie strzelili jeszcze żadnego gola. Gra obu drużyn rozczarowała. Gościom nie podpisało szczęście, bo mieli po strzale Aleksandyra Kolewa poprzeczkę i słupek. Natomiast gospodarzom na wygraną nie pozwolił Pavels Steinbors, doskonałą robinsonadą broniąc główkę Javiego Hernandeza. - Nie chcę na gorąco oceniać. To był dziwny mecz - skomentował Zbigniew Smółka przed kamerami Eurosportu.

87 Gostomski - 2 Rapa, 34 Dytiatjew, 39 Helik, 87 Diego - 8 Dimun - 77 Strózik, 19 Hernandez, 27 Budziński, 99 Zorrilla - 9 Oliva
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa) oraz Obukowicz, Lisowski
Widzów: 5 283
1 Steinbors - 33 Zbozień, 23 Marić, 6 Helstrup, 17 Marciniak - 4 Sołdecki - 10 Zarandia, 22 Janota, 90 Bogdanow, 9 Aankour - 92 Kolew
  • 30' 9 Oliva Zmiany 26 Piszczek
  • 46' 99 Zorilla Zmiany 21 Serafin
  • 83' 77 Strózik Zmiany 11 Wdowiak
  • 60' 10 Zarandia Zmiany 22 Jankowski
  • 70' 9 Aankour Zmiany 11 Siemaszko
  • 83' 90 Bogdanow Zmiany 20 Cvijanović
  • 89' Rapa
  • 23' Sołdecki
  • 25' Zarandia

Arka z pewnymi kłopotami, ale dotarła do Krakowa. Dla obu drużyn to szansa na pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie i uniknięcie po 3. kolejce miejsca w strefie spadkowej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TYM MECZU
ważny mecz także dla Marciniaka. Kapitan Arki poprzednio na polskich boiskach występował właśnie w Cracovii

SPRAWDŹ, CO ADAM POWIEDZIAŁ NAM W WYWIADZIE
w bramce o czyste konto ma zadbać Steinbors. Macie okazje zadać pytanie bramkarzowi Arki, które znajdzie się w specjalnym wywiadzie

PAVELS STEINBORS LIGOWCEM LIPCA. ZADAJ PYTANIE BRAMKARZOWI ARKI GDYNIA
trener Arki nie zraża się dotychczasowymi wynikami i przekonuje do nowej filozofii gry

SPRAWDŹ, CO DAMIAN ZBOZIEŃ MÓWI O NOWEJ STRATEGII ARKI GDYNIA
Zgodnie z tym co pisaliśmy trener Smółka stawia na kontynuację, gdyż tylko wówczas może zrealizować zamierzenia odnośnie stylu gry

PRZECZYTAJ TEKST I WEŹ UDZIAŁ W ANKIECIE. CZY ARKA MA GRAĆ ŁADNIE, CZY SKUTECZNIE?
w porównaniu z przegranym meczem z Jagiellonią w Arce dwie zmiany. Po chorobie do składu wraca Janota (ARKA Gdynia), w "11" zostanie Aankour (ARKA Gdynia), który wypycha na ławkę Cvijanovicia. Natomiast na "6" tym razem Sołdecki (ARKA Gdynia) zamiast Nalepy, co zapewne jest odpowiedzią na bardzo dobre warunki fizyczne Cracovii

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK RELACJONOWALIŚMY MECZ ARKI Z JAGIELLONIĄ 0:2
Na ławce Arki kosmetycznie zmiany. Trafili tam piłkarze, którzy stracili miejsce w "11", a nie ma na niej Sulewskiego, gdyż go gry wraca Janota
(ARKA Gdynia). Ponad po raz pierwszy po kontuzji 2 "18" Jankowski

PRZECZYTAJ WYWIAD Z ROBERTEM SULEWSKIM, WYCHOWANKIEM ARKI GDYNIA, KTÓRY WRÓCIŁ PO KLUBU PO 3,5-LETNIEJ PRZERWIE
Rezerwowi Arki: 97 Staniszewski, 2 Socha, 3 Maghoma, 14 Nalepa, 11 Siemaszko, 20 Cvijanović, 22 Jankowski

Cracovia w tym sezonie po raz pierwszy gra u siebie. W dwóch poprzednich meczach nie zdobyła żadnego punktu, a zdobyła zaledwie jednego gola
w porównaniu z porażką w Poznaniu (0:2) trener Probierz dokonał trzy zmiany w "11". Do gry wchodzą: Rapa (Cracovia), Strózik (Cracovia) i Hernandez (Cracovia)
rezerwowi Cracovii: Pesković, Culina, Wdowiak, Kanach, Datković, Serafin, Piszczek
na Arce ciąży zakaz wyjazdu grup zorganizowanych na mecze ekstraklasy do końca roku. Jednak gdynianie są w Krakowie, bo są zaprzyjaźnieni z Cracovią. Właśnie rozlega się z głośników "Rota Arki"
piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiekach hymnu Cracovii
Arka na żółto-niebiesko, Cracovia biało-czerwone, pasiaste koszulki i białe spodenki
1'
od środka zaczęła Arka
4'
spokojny początek z obu stron
4'
Strózik (Cracovia) przedarł się prawym skrzydłem i wywalczył róg
5'
krótkie rozegranie rogu przez Cracovię, a dopiero po chwili dośrodkowanie Strózika (Cracovia). Obrońców wyręcza Aankour (ARKA Gdynia), który wybił piłkę
5'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
7'
Gostomski (Cracovia) łapie piłkę po strzale z dystansu Bogdanowa
8'
Steinbors (ARKA Gdynia) nie pozwolił, aby bezpańska piłka padła łupem Cracovii
10'
na razie walka o przejęcie kontroli w środku pola
10'
Aankour (ARKA Gdynia) stracił piłkę na własnej połowie, ale na szczęście dla Arki zupełnie nieudany strzał Olivy (Cracovia)
12'
pomocy medycznej potrzebuje Oliva (Cracovia)
14'
Cracovia przygotowuje zmianę, ale masażyści nadal usiłują przywrócić Olivę (Cracovia) do gry. Cały czas zabiegi na murawie
14'
gra wznowiona, Cracovia w "10"
15'
teraz pomocy medycznej wymaga Bogdanow
16'
Oliva (Cracovia) wraca na boisko, a Piszczek, przygotowywany do zmiany, wraca na ławkę
16'
Bogdanow po pomocy masażystów schodzi na chwilę poza boisko, ale będzie mógł kontynuować grę
17'
na razie brzydki mecz w Krakowie, coraz więcej fauli
18'
dużo niedokładności w grze z obu stron
19'
obaj trenerzy na stojąco udzielają wskazówek piłkarzom, ale na razie to nie działa
20'
Zorrilla (Cracovia) nie trafił czysto w piłkę w polu karnym Arki po podaniu Rapy (Cracovia)
21'
sędzia pozwala na ostrą grę, nie sięga po kartki i mnożą się faule
22'
po dośrodkowaniu z wolnego Bogdanowa będzie róg dla Arki
22'
Gostomski (Cracovia) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Bogdanowa z rogu
22'
przypomnijmy, że Gostomski (Cracovia) 2 lata temu próbował zdobyć angaż w Arce, ale ostatecznie nie został piłkarzem gdyńskiego klubu
23'
Żółtą kartką został ukarany Sołdecki (ARKA Gdynia) po faulu na Olivie
25'
Żółtą kartką został ukarany Zarandia (ARKA Gdynia).
25'
po dośrodkowaniu z wolnego Budzińskiego (Cracovia) niecelnie główkował Helik (Cracovia)
26'
Budziński (Cracovia) to były piłkarz Arki. W pierwszej drużynie gdyńskiej grał w latach 2008-11. Ostatni rok spędził w Australii, skąd wrócił do Cracovii
26'
sędzia upomina Steinborsa (ARKA Gdynia), który jego zdaniem zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki od bramki
28'
Oliva (Cracovia) znów zwija się z bólu. Tym razem ucierpiał w starciu ze Zbozieniem (ARKA Gdynia). Gra kontynuowana, bo tym razem napastnik Cracovii upadł poza boiskiem
30'
Cracovia przeprowadza wymuszoną zmianę. Na boisko nie wraca Oliva, w jego miejsce wchodzi Piszczek.
30'
co ciekawe Piszczek (Cracovia) w poprzednim sezonie rywalizował o miejsce w ataku Sandecji z Kolewem (ARKA Gdynia). Teraz ci piłkarze zagrają naprzeciw siebie
31'
niecelnie główkował Aankour (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia)
34'
nadal bardzo przeciętny mecz, wiele strat, niedokładnych akcji
36'
"Arka Gdynia" - z trybun
36'
Marciniak (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg
36'
znów piłka poza boiskiem i z rogu jeszcze raz Budziński (Cracovia). Tym razem interweniował Marić (ARKA Gdynia)
37'
i po raz trzeci róg, ale tym razem z drugiej strony. Poza boisko główkował Aankour (ARKA Gdynia)
37'
niecelny strzał Piszczka po dośrodkowaniu z rogu Strózika (Cracovia)
38'
było już wulgarnie o drugim klubie z Trójmiasta, teraz to samo spotyka drugi klub z Krakowa
39'
Steinbors (ARKA Gdynia) bez kłopotu obronił strzał z dystansu Budzińskiego (Cracovia). Pewna interwencja, mimo że bramkarz Arki gra w tej połowie pod słońce
41'
niecelny strzał z dystansu Helika (Cracovia)
45'
róg dla Arki
45'
2 minuty doliczone
45+1
Gostomski (Cracovia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
45+1
róg dla Arki, teraz z drugiej strony boiska
45+1
poprzeczka uratowała Cracovię. Strzelał Kolew (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rogu Bogdanowa. Dobitka Zbozienia (ARKA Gdynia) nad poprzeczką
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W KRAKOWIE BEZ GOLI
To nie był najlepszy mecz z obu stron. Częściej przy piłce była Arka (posiadanie procentowe 55:45), ale sytuacji podbramkowych z obu stron było niewiele. Statystyka celnych strzałów to 1:1. W dodatku znalazły się w niej oba uderzenia z dystansu. Natomiast najbliżej gola Arka była w doliczonym czasie gry, gdy po rogu Kolew (ARKA Gdynia) uderzył w piłką w poprzeczkę. Wcześniej na uwagę zasługiwała właściwie tylko dobra okazja Aankoura (ARKA Gdynia), w której Marokańczyk niecelnie główkował.
Jak na ekstraklasę z obu stron jest za dużo niedokładności, a za mało płynnych akcji.
46'
Cracovia przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Zorilla, w jego miejsce wchodzi Serafin.
46'
drugą połowę rozpoczęła Cracovia
46'
Arka bez zmian w składzie
47'
Probierz krzyczy do swoich piłkarzy: "wyżej wyjdź"
47'
nie ma zbyt wielu kibiców, zatem okrzyki trenerów są słyszalne z trybun
48'
Gostomski (Cracovia) pewnie łapie piłkę po strzale Bogdanowa. Chwilę wcześniej Kolew (ARKA Gdynia) sygnalizował zagranie ręką rywala, ale nic takiego nie miało miejsca
50'
Steinbors (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Piszczka
51'
w drugiej połowie nadal nie mamy podkręcenia tempa akcji z jednej czy z drugiej strony
55'
tylko chyba piłkarze i ich trenerzy obu drużyn wiedzą, co chcą grać, bo obserwując mecz z boku, tego pomysłu nie widać
56'
gdyby ten mecz zakończył się bezbramkowym remisem Arka będzie w tabeli 14., a Cracovia 15.
56'
róg dla Cracovii
57'
najpierw krótko rozegrany róg, a potem złe dośrodkowanie Budzińskiego (Cracovia)
57'
zderzyli się głowami Marciniak (ARKA Gdynia) i Helik (Cracovia), ale żaden nie potrzebuje pomocy medycznej
59'
Zbozień (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Hernandeza (Cracovia). Róg dla gospodarzy
59'
po rozegraniu rogu przez Cracovię na spalonym jego wykonawca - Budziński (Cracovia)
60'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Zarandia, w jego miejsce wchodzi Jankowski.
61'
strzał z dystansu Janoty (ARKA Gdynia) celny, ale za słaby, by zaskoczyć Gostomskiego (Cracovia)
62'
Steinbors (ARKA Gdynia) broni słaby strzał Rapy (Cracovia)
64'
niecelny strzał z dystansu Dimuna (Cracovia)
65'
zupełnie nieudane dośrodkowanie Diego (Cracovia)
66'
do zmiany przygotowuje się Siemaszko
68'
skurcze łapią Bogdanowa (ARKA Gdynia)
70'
oba zespoły w ekstraklasie w tym sezonie nie wygrały meczu i nie wiele robią, aby tę statystykę dziś zmienić
70'
ARKA Gdynia przeprowadza rugą zmianę. Boisko opuszcza Aankour, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
73'
indywidualna akcja Siemaszki (ARKA Gdynia) w polu karnym gospodarzy, ale stracił piłkę
73'
gwizdy zniecierpliwienia z trybun, bo na akcję Siemaszki mocno niecelny strzałem odpowiedział Hernandez
76'
Oficjalna frekwencja 5 283 kibiców
78'
rośnie liczba niecelnych podań, choć w posiadaniu piłki nadal statystyczna przewaga Arki
79'
znów kłopoty zdrowotne ma Bogdanow (ARKA Gdynia), ale także i teraz podnosi się o własnych siłach i chce grać dalej
79'
Cracovia przygotowuje ostatnią zmianę. Rozgrzewa się Wdowiak
79'
Arka zostania ostatnią roszadę najwyraźniej na końcówkę
80'
choć teraz podniósł się Cvijanović i on zaczął przygotowania do wejścia do gry
82'
Steinbors (ARKA Gdynia) kapitalnie odbija piłkę po strzale głową Hernandeza (Cracovia)
82'
jeszcze róg dla gospodarzy, ale bez zagrożenia dla Arki
83'
kolejny róg. Piłka po strzale Dytiatjewa (Cracovia) po nogach obrońców Arki
83'
nieznacznie nad bramką główka Piszczka po dośrodkowaniu z rogu Budzińskiego (Cracovia)
83'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bogdanow, w jego miejsce wchodzi Cvijanović.
83'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Strózik, w jego miejsce wchodzi Wdowiak.
84'
obie drużyny wykorzystały komplet zmian
86'
po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia) piłka wybita na róg
87'
i drugi róg z rzędu Janoty (ARKA Gdynia)
88'
zbyt mocne dośrodkowanie z rogu Janoty (ARKA Gdynia), albo nikt nie zamykał akcji Arki i piłka wyszła poza boisko
89'
Żółtą kartką został ukarany Rapa (Cracovia).
90'
3 minuty doliczone
90'
słupek po strzale głową Kolewa
90+3
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA NA WYJEŹDZIE Z CRACOVIĄ 0:0
gwizdy z trybun po końcowy gwizdku
Po zmianie stron żadna z drużyn znów nie podjęła ryzyka, aby zdecydowanie zaatakować, a priorytetem było, aby nie stracić gola. Oba zespoły miały w tej odsłonie po jednej dobrej okazji na gola. Steinbors (ARKA Gdynia) obronił główkę Hernandeza (Cracovia), a Sołdecki (ARKA Gdynia) po swoim uderzeniu w końcówce obił słupek. Z przebiegu gry remis sprawiedliwy, ale jak na wymagania ekstraklasy gra była bardzo słaba.

• Wisła Płock - Korona Kielce 1:2 (0:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)
  • Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Miedź Legnica - Górnik Zabrze 1:3 (1:0)

Opinie (223) ponad 20 zablokowanych

• wstyd pokazywać takie mecze (10)

oba zespoły nie zasługują na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Padlina i jeszcze raz padlina! Szczurek, to Twoja duma za pieniądze podatników?! Nie wstyd ci?!

• 168 47

• Juz przeniosłeś się trollciu z działu Wiadomości na dział Sport i trollujesz. (2)

• 20 29

• A niech se pisze co ci przeszkadza

• 12 5

• ?

Coś ci się, arczaninie, pomyliło? Jakie wiadomości?

• 5 11

• Dno zostało osiągnięte. (1)

A teraz każdy gdynianin udaje się do punktu zbornego celem oddania honorowo tranu.

• 20 13

• A ja na ciebie

• 8 5

• A jakie drużyny byś wstawił do ekstraklasy za miejsce Arki i Cracovii? (4)