Cukierki na otarcie łez po Walencji

Marta
18 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Gdynianki schrupały Cukierki Gdynianki schrupały Cukierki

Koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia nie miały większych problemów z pokonaniem w sobotę Cukierków Odry Brzeg. Już w pierwszej kwarcie pokazały rywalkom, kto rządzi na parkiecie, później kontrolowały przebieg gry. Lotos PKO BP - Cukierki Odra 94:69 (31:15, 15:20, 27:18, 21:16). Już w czwartek czeka gdynianki kolejna przeprawa w Eurolidze, tym razem z UMMC Jekaterinburg.

Lotos PKO BP: Beard 23 (1x3), Tomiałowicz 15 (3x3), Matović 15, Podrug 15 (7 zb.), Pawlak 8, Snicyna 8, Fleischer 7, Leciejewska 3,Marchanka 0 (8 as.), Zawadka 0, Jujka 0, Sosnowska 0.

Cukierki Odra Brzeg: Tulikihihifo 24 , Daniel 13 (1x3), Petillon 10, Key 7 , Buszta 5 (7 zb.), Gołumbiewska 5 (1x3), Rzeźnik 3 (1x3), Pijanowska 2, Pietraszek 0.

Pierwsza kwarta i kilka minut drugiej to zdecydowanie lepsza gra gdynianek, które dysponują o wiele większym potencjałem niż ekipa z Brzegu. Uspokojony ponad 20 -punktowym prowadzeniem trener Jacek Winnicki wypuścił na parkiet koszykarki spoza podstawowego składu.

Zmienniczki nie zagrały jednak tak dobrze jak koleżanki i po 20 minutach gry przewaga Lotosu PKO BP stopniała do 11 punktów.

Po przerwie gdynianki nie pozwoliły rywalkom na dalszy pościg i znów powiększyły swoją przewagę punktową, po 30 minutach wynosiła ona 20 punktów (73:53)a tuż przed końcem meczu 25 - (90:65).

W gdyńskiej ekipie najlepszą partię rozegrała Alana Beard , wyróżniły się Emilija Podrug i Ivana Matović , warto zwrócić uwagę również na postawę Olivii Tomiałowicz , która miała 100-procentową skuteczność rzutową.

"Kolejny mecz, w którym to my byliśmy faworytami, mieliśmy bardzo dobre otwarcie meczu i po 12 minutach prowadziliśmy różnicą 22, 23 punktów. Nie najlepsza postawa w końcówce pierwszej połowy spowodowała, że nasze prowadzenie zmalało. Wykorzystaliśmy dziś naszą najmocniejszą broń czyli grę pod koszami, jestem zadowolony z gry w ataku. Na pewno na wyróznienie zasługują Ivana Matović, Alana Beard i Emilija Podrug" - podumował spotkanie trener Jacek Winnicki.

Ivana Matović z kolei zapewniła że zespół odbudował się psychicznie po wysokiej porażce w Hiszpanii. "To zwycięstwo było nam potrzebne, zagraliśmy dobre spotkanie, niestety w dalszym ciągu okresy dobrej gry przeplatamy przestojami, to musimy wyeliminować" - oceniła Ivana Matović.

Tabela wprowadzona: 2008-10-19

Pozostałe wyniki PLKK : KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 77:56 (24:13, 13:11, 23:15, 17:17),
Energa Toruń - Utex Row Rybnik 64:67 (20:13, 18:18, 16:16, 10:20),
CCC Polkowice - INEA AZS Poznań 66:53 (14:15, 19:12, 20:13, 13:13),
Wisła Can Pack Kraków - PKM Duda Super Pol Leszno 88:65 (28:19, 19:14, 24:12, 17:20), ŁKS Siemens AGD Łódź - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 55:63 (13:19, 8:15, 24:13, 10:16)