Czarna passa przegranych zakończona

13 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Rzuca Piotr Chrapkowski Rzuca Piotr Chrapkowski

Miejmy nadzieje, że to początek lepszych dni dla gdańskich piłkarzy ręcznych w ekstraklasie. AZS AWFiS wygrał dziś na własnym parkiecie z Powenem Zabrze 23:21 (13:10). Były to pierwsze punkty podopiecznych Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego od... 17 października. Passa przegranych została przełamana w najbardziej pożądanym momencie, bo nasza drużyna odparła atak outsidera tabeli. Doskonałe spotkanie rozegrał Maciej Pieńczewski.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Bednarek 1, Chrapkowski 2, Woynowski 2, Marciniak 3, Jankowski 1, Sulej 1, Fogler 4, Kostrzewa 6, Olęcki 1, Ringwelski 2.

POWEN: Winkler, Kicki - Chodara 6, Kempys 2, Szolc 5, Kąpa 3, Kandora 2, Rybarczyk 2, Chrapusta 1, Kalisz, Mogielnicki, Kryszeń, Buszkow, Tatz.

17 października gdańszczanie wygrali u siebie z Chrobrym Głogów. Kolejne siedem meczów ligowych oraz spotkanie pucharowe w Płocku przegrali. Można było się załamać. Na szczęście akademicy pozbierali się w najbardziej odpowiednim momencie, gdy zajrzała im w oczy możliwość degradacji na ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

Warto, aby o wygraną powalczyli także w najbliższą sobotę we Wrocławiu, bo w przypadku korzystnego wyniki wrócą nadzieje na play-off. Wynik tego pojedynku można już obstawiać w naszym typerze.

Do dzisiejszego pojedynku gdańszczanie wyszli skoncentrowani, choć wciąż bez kontuzjowanych Michała Wysokińskiego i Marcina Pilcha. Co prawda na pierwsze trafienia Adama Marciniaka i Kamila Ringwelskiegio rywale odpowiadali swoimi, ale od 2:2 nastąpiło doskonałe 12 minut miejscowych.

W tym okresie AZS AWFiS nie stracił żadnej bramki, a sam zdobył aż pięć! W tym okresie nasza drużyna przeniosła ciężar ataków z pierwszej linii na drugą i dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Piotr Chrapkowski.

Powen wrócił do gry po trzech trafieniach z rzędu, a mógł zbliżyć się i na 6:7, ale Maciej Pieńczewski obronił karnego. Była to pierwsza doskonała interwencja gdańskiego bramkarza, który tego dnia rozegrał chyba najlepszy mecz w bramce AZS AWFiS. Dość powiedzieć, że golkiper obronił aż cztery karne!

Już do końca pierwszej połowy utrzymywała się 2-4-bramkowa przewaga akademików. Zabrzan utrzymywał w grze o korzystny wynik Michał Chodara, który w ostatnich minutach przed przerwą zdobył aż cztery gole.

Po zmianie strony do 15:12 drużyny grały w myśl zasady bramka za bramkę. I tutaj zaczął się przestój akademików. Tym razem cztery piłki wpadły do ich siatki. Powen po raz pierwszy objął prowadzenie w tym meczu. Bramkę na 16:15 zdobył Michał Szolc.

W 42. minucie wynik "stanął", a oba zespoły nie mogły go zmienić nawet po karnych. Wśród gości rzutu z siedmiu metrów nie wykorzystał Tomasz Rybarczyk, a w gdańskiej drużynie zawiódł Damian Kostrzewa.

Jednak po chwili nasz skrzydłowy pokazał, że ma silną psychikę. Podszedł także do kolejnego karnego i wyrównał. Co prawda zabrzanie mieli jeszcze korzystny wynik na 17:16, ale potem cztery bramki z rzędu zdobył AZS AWFiS!

Kolejno na listę strzelców zapisywali się Szymon Woynowski, Robert Fogler, Michał Bednarek i Kostrzewa. Objęcie prowadzenia 20:17 było kluczowym momentem spotkania. Co prawda jeszcze w 56. minucie Mariusz Kempys podciągnął gości na 20:22, ale w końcówce akademicy uważnie przypilnowali przewagi.

Pozostałe wyniki 15. kolejki:
Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 30:30 (13:13), Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 24:23 (12:10), Wisła Płock - AMD Chrobry Głogów 36:23 (20:10), AS-BAU Śląsk Wrocław - Vive Targi Kielce 29:46 (13:24), Traveland-Społem Olsztyn - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 37:23 (15:13).

Opinie (23) 1 zablokowana

• Piniol

gratulacje ;) ale nie skręcaj się ;p

• 9 2

• brawo

no i pieknie. cieszy wygrana ale cieszy także gra. pomimo dwóch wyraźnych przestojów, nasi potrafili sie podnieśc i wygrac. poza dobrą gra pokazali dziś charakter, wolę walki, nieustępliwość i odporność psychiczną. wygrywali 3 bramkami, by za chwile przegrywać 1 ale to ich nie złamało. cieszy przede wszystkim to, że zaczęło iśc w ataku i że szukamy nowych rozwiązań (Fogler i Woynowski na rozegraniu o co prosiliśmy wcześniej). dużo lepiej wyglądało to z perspektywy trybun, a nasz atak pozycyjny nie był już tak schematyczny i łatwy do przewidzenia. poza tym obaj straszyli rzutem z tyłu i stanowili isttne zagrozenie dla rywali, czym odciążyli Chrapka. przydało sie to szczególnie wobec słabszej postawy Bednarka. kolejny bardzo dobry występ Pieńczewskiego, widać że poza umiejenościami i ochotą do gry, ma także charyzmę. Damian jak zwykle na swoim dobrym poziomie, Marciniak w kilku sytuacjach nie gotował się tylko pomyslał i spokojnie punktował bramkarza.
    pomimo tych drobnych wyróżnień, trzeba powtórzyć stara maksymę - że gra zespół, więc zespół wygrywa bądź przegrywa. my dzisiaj byliśmy zespołem, który bardzo chciał wygrać i z tego trzeba sie przede wszystkim cieszyć.

• 15 1

• Jak dla mnie pan Szymon Woynowski to jedna wielka pomyłka. Co prawda zagrał dzisiaj "mecz życia" rzucając pare bramek, ale według mnie to on się nie nadaje. Mięczak i tyle. I tak na koniec to chłopie ogarnij się, rzuc gumę można troszkę bardziej kulturalnie.

• 3 8

• Nielba Wągrowiec (1)

Z całym szacunkiem i tak Gdańsk spadnie z ekstraklasy. Nielba, Nielba Wągrowiec!!!

• 1 14

• do kibola

wiesz co patałachu.... szkoda gadać o waszym zachowaniu po meczu z AZS - zwykłe nachlane świnie tylko kompromitują cały zespół

• 3 0

• sędziowie...

sędziowie ewidentnie gwizdali dla naszych, a Zabrze po prostu nie chciało wygrać.

• 3 11

• ach gdzie te czasy

kiedy wybrzeże grało w finale pucharu mistrzów ..................

• 4 1

• Bardzo słaby poziom

Kostrzewa powinien być w ciągłym ruchu, a nie stać w rogu boiska czekając na piłkę- ma przecież doskonałe warunki fizyczne, motorykę.Brakuje mu doświadczenia i pomyślunku Marcina Pilcha, który potrafił sam przeważyć szalę zwycięstwa.
    Pieńczewski, doskonałe warunki fizyczne,świetny refleks, ale nie wiadomo dlaczego grzeje ławę.
    Fogler od paru lat nie wykazuje rozwoju.