Czarna passa przegranych zakończona

13 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Rzuca Piotr Chrapkowski Rzuca Piotr Chrapkowski

Miejmy nadzieje, że to początek lepszych dni dla gdańskich piłkarzy ręcznych w ekstraklasie. AZS AWFiS wygrał dziś na własnym parkiecie z Powenem Zabrze 23:21 (13:10). Były to pierwsze punkty podopiecznych Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego od... 17 października. Passa przegranych została przełamana w najbardziej pożądanym momencie, bo nasza drużyna odparła atak outsidera tabeli. Doskonałe spotkanie rozegrał Maciej Pieńczewski.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Bednarek 1, Chrapkowski 2, Woynowski 2, Marciniak 3, Jankowski 1, Sulej 1, Fogler 4, Kostrzewa 6, Olęcki 1, Ringwelski 2.

POWEN: Winkler, Kicki - Chodara 6, Kempys 2, Szolc 5, Kąpa 3, Kandora 2, Rybarczyk 2, Chrapusta 1, Kalisz, Mogielnicki, Kryszeń, Buszkow, Tatz.

17 października gdańszczanie wygrali u siebie z Chrobrym Głogów. Kolejne siedem meczów ligowych oraz spotkanie pucharowe w Płocku przegrali. Można było się załamać. Na szczęście akademicy pozbierali się w najbardziej odpowiednim momencie, gdy zajrzała im w oczy możliwość degradacji na ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

Warto, aby o wygraną powalczyli także w najbliższą sobotę we Wrocławiu, bo w przypadku korzystnego wyniki wrócą nadzieje na play-off. Wynik tego pojedynku można już obstawiać w naszym typerze.

Do dzisiejszego pojedynku gdańszczanie wyszli skoncentrowani, choć wciąż bez kontuzjowanych Michała Wysokińskiego i Marcina Pilcha. Co prawda na pierwsze trafienia Adama Marciniaka i Kamila Ringwelskiegio rywale odpowiadali swoimi, ale od 2:2 nastąpiło doskonałe 12 minut miejscowych.

W tym okresie AZS AWFiS nie stracił żadnej bramki, a sam zdobył aż pięć! W tym okresie nasza drużyna przeniosła ciężar ataków z pierwszej linii na drugą i dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Piotr Chrapkowski.

Powen wrócił do gry po trzech trafieniach z rzędu, a mógł zbliżyć się i na 6:7, ale Maciej Pieńczewski obronił karnego. Była to pierwsza doskonała interwencja gdańskiego bramkarza, który tego dnia rozegrał chyba najlepszy mecz w bramce AZS AWFiS. Dość powiedzieć, że golkiper obronił aż cztery karne!

Już do końca pierwszej połowy utrzymywała się 2-4-bramkowa przewaga akademików. Zabrzan utrzymywał w grze o korzystny wynik Michał Chodara, który w ostatnich minutach przed przerwą zdobył aż cztery gole.

Po zmianie strony do 15:12 drużyny grały w myśl zasady bramka za bramkę. I tutaj zaczął się przestój akademików. Tym razem cztery piłki wpadły do ich siatki. Powen po raz pierwszy objął prowadzenie w tym meczu. Bramkę na 16:15 zdobył Michał Szolc.

W 42. minucie wynik "stanął", a oba zespoły nie mogły go zmienić nawet po karnych. Wśród gości rzutu z siedmiu metrów nie wykorzystał Tomasz Rybarczyk, a w gdańskiej drużynie zawiódł Damian Kostrzewa.

Jednak po chwili nasz skrzydłowy pokazał, że ma silną psychikę. Podszedł także do kolejnego karnego i wyrównał. Co prawda zabrzanie mieli jeszcze korzystny wynik na 17:16, ale potem cztery bramki z rzędu zdobył AZS AWFiS!

Kolejno na listę strzelców zapisywali się Szymon Woynowski, Robert Fogler, Michał Bednarek i Kostrzewa. Objęcie prowadzenia 20:17 było kluczowym momentem spotkania. Co prawda jeszcze w 56. minucie Mariusz Kempys podciągnął gości na 20:22, ale w końcówce akademicy uważnie przypilnowali przewagi.

Pozostałe wyniki 15. kolejki:
Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 30:30 (13:13), Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 24:23 (12:10), Wisła Płock - AMD Chrobry Głogów 36:23 (20:10), AS-BAU Śląsk Wrocław - Vive Targi Kielce 29:46 (13:24), Traveland-Społem Olsztyn - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 37:23 (15:13).

Opinie (23) 1 zablokowana

• brawo Piniol :)

• 3 1

• do wszystkich

Dajmy już spokój chłopakom , niech oni grają swoje i myślę ,że nas nie zawiodą ,trochę ponarzekaliśmy - może wezmą sobie coś do serca - pozdro dla wszystkich i do zobaczenia na kolejnym meczu

• 5 0

• kontynuując moja poprzednia wypowiedź musze odnieść się do komentarza kolegi kibica Nielby Wągrowiec, który wróży nam spadek.
    ja bym się z tym nie zgodził. oczywiście jako kibic naszej drużyny wierzę, że skończymy przed play off w pierwszej ósemce. miejsce 8 jak najbardziej jest w naszym zasięgu.
    patrząc na to realnie i racjonalnie uważam, że spokojnie możemy wybronić 9 miejsce, a w najgorszym razie czeka nas baraż który bezapelacyjnie wygramy i zostaniemy w ekstraklasie.mam nadzieje, że b,edę miał uprzejmośc przekazać to osobiscie koledze z Nielby na meczu w Wągrowcu. wiem, ze za wczesnie na takie wróżenie ale odnoszę się bezpośrednio to jego wypowiedzi i mam nadzieje, że będe dobrym prorokiem.
    pozdrawiam

• 4 0

• do poprzednika

myślę, że to nie zadna zazdrośc ale raczej nieumiejętność wykonania silego podania w tempo, niekiedy także przez kryjącego rywala. to wszystko. Kostrzewa jest bardzo szybki i dynamiczny, może trochę za szybki w niektórych momentach. poza tym jeżeli byłes na meczach to na pewno zauważyłeś, że znakomita więkość podań wyprowadzających kontry idzie w prawo. oni juz tak po prostu maja i tyle.szczytem pustych przebiegów tego chłopaka był bodajże mecz z Wagrowcem. chociaz powiem, że na nim takze miałem wrazenie jakkby nie chcieli go widzieć.
    no ale to tylko nasze spostrzeżenia z perspektywy trybun.
    podejrzewam, ze jest ok., a brak własciwej ilosci podań do Kostrzewy ma podłoże czysto sportowe.
    co do opinii kolegi Wojtka (o zgrozo! mego imiennika) to przykre ale o grze skrzydłowych to nie ma on bladego pojecia. no chyba, że racjonalne jest kecenie orbitek wokół własnej osi. no to w końcu ciągły ruch.

• 2 1

• do wojtka (2)

widać wojtku ,że musisz być niezłym znawcą , co do chrapkowskiego i pieńczewskiego trafiłeś......(pieńczewski powinien grać całe mecze a chrapkowski cofnął się o jakieś dwa sezony) ale jeżeli chodzi o Damiana Kostrzewe to nie masz widać zielonego pojęcia o grze skrzydłowych , chyba,że był to twój pierwszy mecz piłki ręcznej jaki oglądałeś.......Moim zdaniem Kostrzewa jest niedostrzegany przez kolegów z zespołu ( nie wiem czy to zazdrość czy co.....) bo prawie w każdej kontrze jest daleko z przodu w 100 % sytuacji a jego koledzy zwalniają akcje i uparcie grają środkiem. Ostatni mecz był niezły chociaż naszym bardzo "przeszkadzali" sedziowie. Spokojnie mogliśmy wygrać różnicą 7-8 bramek . Trochę brakowało Wysokińskiego na środku powinien grać młody Jankowski bo Olęcki słabo się sprawdza.Widze ,ze niektórzy są sercem za drużyną a to cieszy!

• 5 2

• Na środku lepiej jednak gra Olęcki. Jeśli chchciałbyś zauważyć, to w Puławach on nakręcał grę całej ekipy, a odjazd Puław nastąpił, gdy na środku pod koniec pierwszej połowy zagrał Jankes. Jest to młody chłopak i jeszcze mu trochę brakuje. A w ostatnim meczu Olęcki grał z kontuzją barku, a mimo to nie zszedł, tylko stanął w obronie i grał całą dugą połówkę z jedną zdrową ręką. Co do Chrapkowskiego, to może i gra w tym sezonie słabiej, ale w dalszym ciągu każdy zespół musi przeciw niemu skierować dużo uwagi, czym ułatwia innym oddawanie rzutów. Dajmy jednak spokój personaliom, a pomyślmy jak wspomóc chłopaków. Dajmy im trochę coś od siebie. Gdyby na nas ktoś ciągle tak narzekał, to pewnie nie chciałoby się nam wyjść na następny mecz. ONI grają też dla NAS!