Degradacja coraz bliżej

20 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Trefl Gdańsk

W bardzo trudnej sytuacji postawili się siatkarze Trefla. Gdańszczanie przegrali na własnym parkiecie z Jadarem Radom 1:3 (26:24, 26:28, 16:25, 17:25). W rywalizacji do czterech zwycięstw beniaminek PlusLigi przegrywa 0-2, a dwa kolejne spotkania odbędą się w Radomiu. Trzymajmy kciuki, aby dzisiejsze spotkanie nie było ostatnim w akademickiej hali w tym sezonie!

TREFL: Kruk, Serafin, Szulik, Winnik, Zanuto, Kadziewicz, Samardzić (libero) oraz Stancelewski, Bednaruk, Skorij, Kocik, Świrydowicz.

JADAR: Salas, Hernandez, Terlecki, Owczarski, Pawliński, Kosok, Stańczak (libero) oraz Małecki, Macionczyk, Domonik.

Dwa pierwsze sety kończyły się emocjonującymi grami na przewagi. W dużej mierze była to zasługa gdańszczan. Najpierw dzięki serii punktów w jednym ustawieniu odrabiali straty i obejmowali prowadzenie, a potem stawali przy 24:22. Ale po kolei...

Pierwsza przerwa techniczna zastała siatkarzy przy prowadzeniu gości 8:5. Jadar dominował aż do 14:12. Wówczas rozpoczęła się kapitalna seria serwisów Bruno Zanuto. Brazylijczyk przestał gnębić rywali, gdy Trefl osiągnął przewagę 19:14! Potem ta różnica topniała, ale gdy Wojciech Winnik przebił się na 24:22, set wydawał się wygrany. Tymczasem Arkadiusz Terlecki zaatakował z krótkiej, a w odpowiedzi został zablokowany Zanuto i było 24:24.

Nowy impuls dał żółto-czarnym, grającym dziś na biało-niebiesko, blok rozgrywającego Łukasza Kruka. Żywiołowo grający siatkarz po tej akcji z wrażenia padł aż na kolana. Za trzecią piłką setową było zwycięstwo, gdyż atak Winnika był nie do zatrzymania.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia radomian 4:1 i pod ich dyktando toczyła się do 15:12. Chwilę wcześniej nasz szkoleniowiec wprowadził na rozegranie Jakuba Bednaruka, ale kluczowe okazało się wejście na zagrywkę Jarosława Stancelewskiego. Kapitan Trefla bił mocno i precyzyjnie, z uderzenia nie wytrąciły go ani przerwa dla trenera rywali, ani druga techniczna. Środkowi zszedł z zagrywki przy 19:15!

Cóż z tego, skoro przy 20:20 był już remis, podobnie jak przy 22:22. Marcin Owczarski pomylił się z zagrywki, a atak Wojciecha Serafina dał piłki setowe. Niestety, zamiast podwyższyć wynik meczu na 2:0, gospodarze oddali rywalom trzy punkty z rzędu, w tym na 25:26 nie przyjął serwisu Zanuto. Trener Strumiłło zdjął natychmiast Brazylijczyka, Dmitrij Skorij przyjmował lepiej, ale seta nie udało się wygrać, choć była taka szansa jeszcze przy 26:25.

Trzy ostatnie akcje tego seta należały do Jadaru. Wyrównał Sirianis Hernandez, a następnie dwukrotnie w ataku nie przebili się gdańszczanie. Najpierw zablokowany został Winnik, a po chwili Serafin strzelił w aut.

O trzeciej części spotkania lepiej jak najszybciej zapomnieć. Gdańszczanie zupełnie rozkleili się po pierwszej technicznej, która nastąpiła przy 5:8. Przy 5:11 i 6:12 Strumiłło brał czasy, ale nic już nie wskórał.

Czwarty set też, jeśli chodzi o przyzwoitą grę miejscowych niespodziewanie się urwał. Dokładnie przy 15:16, przy którym to wyniku zanotowaliśmy koniec ostatniego zrywu gospodarzy. Do końca meczu potrafili zdobyć zaledwie dwa punkty!

o utrzymanie
Jadar Radom2
Trefl Gdańsk0

Opinie (68) 2 zablokowane

• Panie Trenerze,

Jarek, Waldek, Wojtek, Wojtek, Krzysiek, Łukasz, Łukasz, Marko, Bruno, Darek, Dmitrij, Kuba
    załatwcie ich jutro 3:0!

• 1 1

• TREFL! TREFL! TREFL!

Gryźcie parkiet w piątek!

• 0 0

• Spełnijcie nasze marzenia...

ja nie marze o zwyciestwie, ja marze o prawdziwej grze zawodnikow których dopinguje. marze o tym, zeby nas nie zawiedli.

Grajcie do końca, do upadłego!
    walczcie o wszystko, grajcie dla kibiców.

• dlaczego???????? (1)

Dyrektor Trefla Wojciech Kubicki z niedowierzaniem kręcił głową. - Nie umiem odpowiedzieć, jak drużyna z Kadziewiczem, Samardziciem, Zanuto, Krukiem, Bednarukiem, a wcześniej Janiciem może nie utrzymać się w lidze? Zadaję to pytanie od wielu tygodni. Nikt nie umie tego wytłumaczyć.

ja odpopwiem dlaczego!!! - tak to wlasnie jest jak nieodpowiedni ludzie sa na nieodpowiednich miejscach i tworza druzyne!!!
    dlaczego zrezygnowano z tylu zawodnikow ktorzy wywalczyli awans?przeciez to wlasnie byla DRUZYNA a nie zlepek gwiazdeczek z nazwiskami!! kto to Janic,Zanutto,Bednaruk??? przeciez oni siedzieli na ławie a jak grali to wtedy jak wynik byl juz znany!!!!
    w I lidze bylo widac atmosfere w druzynie a teraz......ehhhhhh
    i WLASNIE DLATEGO dyrektorze!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

• 3 0

• super wypowiedz!!!
      serio wszystko co mam na mysli przedstawiles ;)) kto to sa Ci 3 a kadziu... zawiodl na calej linii i dostal powolanie (szok).

• 0 0

• DAWAJCIE, CHŁOPAKI!

ZAGRAJCIE W PIĄTEK ZE WSZYSTKICH SIŁ!
    ROZWALCIE ICH 3:0!
    NIE MA NIC DO STRACENIA - WSZYSTKO DO ZYSKANIA!

• 2 1

• DO SIATKARZY TREFLA!! (3)

a do użytkowników forum o nie komentowanie tego postu bezsensownie.

Chciałbym zaapelować w imieniu prawdziwych kibiców Trefla o nic innego jak o zagranie właśnie dla nas.
    Mecz na wyjeździe, zawsze trudny, ale błagam(y) was na kolanach, pomyślcie choć na moment tam, w hali w Radomiu o nas wszystkich, dla których wasza gra to nasze marzenia. Jesteśmy z wami od początku a z niektórymi od rozpoczęcia sezonu. WIERZYMY w was, wierzymy w to, ze zagracie najlepiej jak potraficie i zrobicie to dla nas, jeśli nie chcecie dla siebie.
    Jeśli przyjedziecie jeszcze z Jadarem do Gdańska, to obiecujemy, że zgotujemy wam przywitanie mistrzów, ale musicie się odpłacić mistrzowską grą a na taką was na pewno stać!

BARDZO PROSZĘ POZOSTAŁYCH KIBICÓW O PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO MOJEGO APELU!

DO BOJU GDAŃSKI TREFL!!! !!! !!!

• 1 0

• TAAAAK!

jak dobrze wiedzieć, że są jeszcze normalni kibice, wierzący w sukces Trefla!
      Myśle, że jest ich dużo, tylko nie zawsze wypowiadaja sie na forum!
      A może rzeczywiście trzeba, może ktoś z drużyny to przeczyta, może będzie choć odrobinę chciał wygrac dla nas właśnie!
      Błagam, nie zawdziedzcie naszych serc!!!
      Dawać chłopaki, dawać! Zróbcie to dla nas!!

• 1 0

• Do booju, do boooju, do boju GDAŃSKI TREFL!

tak bardzo chciałabym zaśpiewać to jeszcze w tym sezonie na hali...

Chłopaki, wierzymy w was!!!

• 1 0

• nie wyobrażam sobie nic piękniejszego

od heroicznej wygranej naszych siatkarzy i walki o utrzymanie !!!

Dołączam się baaaardzo prosząc o występ dla waszych kibiców!
      TREFL! TREFL! TREFL!

• 1 0

• widzę że na tej stronie swoje wypowiedzi dodaje sam łukaszek... ;) i sam sobie wmawia żeby się nie przejmować złośliwcami i zazdrośnikami. zazdrościć tobie można jednego - że dostałeś tyle kasy za nic!!! chyba że gadanie do siebie na meczu i w kwadracie to zapiska w kontrakcie no i jeszcze poniżanie zawodników, klnięcie na nich jak im coś nie wyjdzie no i najlepsze - nie przejmować się swoją formą i uważać się za BOGA ;)) żal!!!

• 1 2

• dlaczego kibice są źli?

w paru wypowiedziach padły hasła "Jacy kibice, taki klub"
    Skąd ta opinia?
    Znacie w ogóle tych ludzi, którzy co mecz starają się dodać wiary dopingiem i zdzierają gardła, choć wcale nie muszą tego robić?

Są z drużyną od początku, a dopiero teraz nie wiadomo skąd wiesza się na nich psy. Dlaczego?