Derby dla Arki. Sochaczew na czerwono.

29 kwietnia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Tylko do przerwy w Sopocie pachniało niespodzianką. Ogniwo wygrało pierwszą połowę trójmiejskich derbów 7:3. Po zmianie stron do głosu doszła Arka. Przede wszystkim zaczał trafiać z karnych i podwyższeń Siergiej Garkawyj, a przyłożeniami byłych kolegów klubowych gnębił Łukasz Szostek. Ostatecznie gdynianie triumfowali 28:7. Przestoje w grze starali się urozmaicić brytyjscy... ekshibicjoniści. Lechia wygrała wysoko w Sochaczewie z Orkanem, a sędzia wyciągnął aż cztery czerwone kartki!

OGNIWO: Ł. Mikołajczak (80 Anuszkiewicz), Zeszutek, Witoszyński - Jagielski, Rycewicz - Iwańczuk (48 M. Plich), Krużycki, Wantoch-Rekowski - Kurdelski - Czaja (71 D. Plich), Napiórkowski, Malochwy, Schulte-Noelle, Romanowski (55 Zaczek) - Olszewski.

ARKA: Ruszkiewicz (75 Rybak), Kałduński, Bartkowiak - Skindel (60 Walczuk), Nowak (67 Olejniczak) - Jeliński, Dąbrowski - Maliszewski - Szwichtenberg, Korbolewski (74 Skrzyński), Chromiński, Garkawyj, Motyl - Szostek (72 Macoń).

Żółte kartki: Zeszutek (Ogniwo), Kałduński (Arka). Czerwona kartka: Zeszutek.

Przebieg mecz: 5:0 Jarosław Rycewicz, 7:0 Grzegorz Kurdelski, 7:3 Siergiej Garkawyj, 7:8 Łukasz Szostek, 7:10 Garkawyj, 7:13 Garkawyj, 7:18 Szostek, 7:23 Krzysztof Korbolewski, 7:25 Garkwawyj, 7:28 Garkawyj.

Gospodarze prowadzili aż do 65 minuty. Przegrali w ostatnim kwadransie. Co ciekawe słuchając wypowiedzi pomeczowych trenerów, a nie znając ich, można byłoby się pomylić ze wskazaniem zwycięzcy. - Jestem pełen podziwu dla sopockiej młodzieży. Wysoko zawiesiła poprzeczkę rywalowi. Górę wzięło większe doświadczenie Arki - podkreślał Grzegorz Kacała, miejscowy szkoleniowiec. - Wciąż popełniamy za dużo błędów, a nasza gra nie jest taka jak byśmy chcieli - przyznał Dariusz Komisarczuk, opiekun Arki.

Orkan Sochaczew - Lechia Gdańsk 0:46 (0:13)
Punkty: Janusz Urbanowicz 26, Łukasz Doroszkiewicz 5, Jacek Grabarz 5, Mariusz Kasperek 5, Paweł Sienkiewicz 5.

LECHIA: Urbnowicz, Kwiatkowski (41 Marciniak), Kaszuba (45 Zieniuk) - Kochański (70 Klusek), Sienkiewicz - Jastrząb (65 Leszczyński), Doroszkiewicz, Wiktorski (70 Hedesz) - Lenartowicz - Szablewski, Kasperek, Bekow (27 G. Śliwiński), Grebasz, Latopolski - Potarowicz.

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Folc AZS Warszawa - Budowlani Łódź 5:5 (0:0), Budowlani Lublin - Posnania Poznań 7:65 (0:47), Pogoń Siedlce - Juvenia Kraków 12:24 (12:12).

• Derby , nerwy dla Arki 28 : 7 (0 : 7)

Już pierwsza akcja meczu dała prowadzenie gospodarzą , którzy maulem przedarli się na pole punktowe Arki , za chwile udane podwyższenie i Ogniwo prowadzi 7:0 i taki wynik utrzymał się do 60 minuty gry. Padający deszcz , błoto taka pogoda nie była sprzyjająca dla zespołu Arki. Śliska piłka , nie pozwalała na rozwiniecie skrzydeł atakowi "Buldogów" nerwy udzieliły się tez kopaczowi Arki. Fatalne próby zdobycia punktów z karnych przez Garkawego , kiedy to po kopach piłka jak zaczarowana leciał daleko od słupów gospodarzy. Szalenie ambitnie broniące się Ogniwo i duża liczba błędów spowodowało to , ze do 60 minuty pachniało sensacją. Pierwsze punkty dla Arki zdobył Siergiej Garkawyj , który udanie egzekwował rzut karny zamieniając go na 3 punkty. Jednak gospodarzą podcięła skrzydła akcja z 65 minuty meczu. Po wznowieniu z 22 metrów przez Ogniwo piłkę na połowie boiska złapał Szostek , który przedzierając się środkiem "wytańczył" kilku zawodników gospodarzy i zaniósł piłkę między słupy , Garkawyj nie mógł się pomylić z podwyższenia 10:7 dla Arki! Od tego momentu mistrzowie Polski złapali właściwy rytm gry i na polu punktowym Ogniwa zjawiali się ponownie Szostek oraz Korbolewski a Garkawyj w końcu zaczął trafiać z kopów i zrobiło się 27:7 dla Arki. Trener Komisarczuk wpuścił do gry zawodników rezerwowych i po końcowym gwizdku sędziego to Arkowcy unieśli w geście triumfu ręce do góry.

Punkty dla Arki : Garkawyj 13 , Szostek 10 , Korbolewski 5

• 0 0

• słowa uznania!

Ogniwo grało z niesamowitą ambicją brawo!
    Bardzo dobra i agresywna gra w obronie mimo tak odmłodzonego składu jeszcze raz Brawo!
    Kolejny raz Kacała pokazał jakim jest trenerem z niczego potrafi zrobić zespół!
    Hasan serce do walki to ty masz!
    Nie słuchajcie tych palantów z trybun wstyd mi za nich!

• 0 0

• Do zawodnika

Stary dlaczego wyzywasz kibiców od Palantów ?
    Sam zniżasz się do bardzo niskiego poziomu.
    I pamiętaj że dużo ludzi ma za złe zawodnikom z Ogniwa za próby zaczepek a potem uciekanie i skarżenie sędziemu nie wspominając już o przedłużaniu kiedy to kładą się na boisku jak baby, tak było na meczu gdy jeszcze Ogniwo wygrywało.

• Pozostało czterech

Na razie nie wiadomo jeszcze kto będzie następcą Jerzego Jumasa.

"Na nasz zamknięty konkurs odpowiedziało pozytywnie czterech szkoleniowców. 10 maja zbiera się zarząd związku być może wówczas zapadnie decyzja kto będzie nowym selekcjonerem" - powiedział prezes PZR Jan Kozłowski.

• 0 0

• juvenia

juvenia mimo spóźnienia na zawody i wyjściu na boisko z autobusu zagrała dobre zawody. trwało co prawda chwilę aż zespół się obudził, do 20 min smoki przegrywały z gospodarzami 12-0, lecz potem poukładana taktycznie gra przyniosła efekty. do przerwy wynik 12-12, w drugiej połowie juvenia dominowała na boisku zdobywając dwa przyłożenia. Cały krakowski zespół zagrał na niezłym poziomie, na wyróżnienie zasłóżył Marcin Sokołowski, który na stałe wzmocnił krakowską dróżynę po rocznym pobycie w irlandii

• 0 0

• juvenia

wcale nie zagrala dobrze, wymeczyla zwyciestwo i popelniala tyle bledow ze sie w pale nie miesci

• 0 0

• mecz w Siedlcach

Juvenia może i popełniała błędy jak i każda drużyna na boisku ale liczy sie wynik końcowy:)pozdrawiam

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.