• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dramatyczna końcówka piątego ćwierćfinału

Krzysztof Klinkosz
2 maja 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Asseco Prokom w półfinałach TBL! Asseco Prokom w półfinałach TBL!

Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia pozostają w grze o obronę złotego medalu. W środowy wieczór we własnej hali pokonali oni AZS Koszalin 83:76 (25:19, 24:16, 20;25, 14:16). Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich sekund, w drugiej połowie koszalinianie mozolnie odrabiali straty i na niespełna dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem zniwelowali różnicę punktową do trzech "oczek". Mistrzowie Polski wytrzymali jednak próbę nerwów w końcówce spotkania i zapewnili sobie miejsce w półfinałach play-off, gdzie zagrają z Zastalem Zielona Góra.



Blassingame 23, Motiejunas 18, Łapeta 6, Seweryn 6, Szczotka 2 - Hrycaniuk 9, Ponitka 7, Frasunkiewicz 5, Kuebler 5, Dmitriew 2.
Sędziowie: Grzegorz Ziemblicki, Marcin Kowalski, Paweł Białas
Widzów: 3000
Składy
Pamuła 17, Łączyński 14, Jarmakowicz 7, Montgomery 4, Bigus 3 - Milicić 13, Reese 10, Eziukwu 8.


Kibice oceniają

- Zagraliśmy słabiej w pierwszej połowie, nie wykonaliśmy tego co sobie założyliśmy. W drugiej połowie było już lepiej a w końcówce nawet zniwelowalismy straty do trzech punktów. Mieliśmy trzy otwarte pozycje do rzutów trzypunktowych ale nie trafiliśmy, to wykorzystał Prokom i wygrał spotkanie - podsumował mecz trener AZS-u Andriej Urlep.

- Dzisiejszy mecz, tak jak i cała seria był kwintesencja gry w play-off. To był typowy mecz walki, pełen dramaturgii i emocji, z naszą lepsza gra w pierwszej połowie i z lepszą grą AZS-u w drugiej połowie. Walczyliśmy w tym meczu z pełnym zaangażowaniem a tej walki nieco nam zabrakło w Koszalinie - powiedział po meczu trener Asseco Prokomu Andrzej Adamek.
  • Drużyna Asseco
  • Jerel Blassingame
  • Jerel Blassingame
  • Gimnastyczki
  • Kibice
  • Kibice
  • Kibice
  • Jerel Blassingame
  • Donatas Motiejunas
  • Andriej Urlep
  • Ryszard Krauze i Jacek Karnowski
  • Łukasz Seweryn
  • Łukasz Seweryn
  • Jerel Blassingame
  • Konkurs
  • Andrzej Adamek
  • Przemysław Frasunkiewicz
  • Jerel Blassingame
  • Adam Łapeta
  • Andrzej Adamek
  • Jerel Blassingame
  • Jerel Blassingame
  • Gimnastyczki
  • Jerel Blassingame
  • Adam Hrycaniuk
  • Gimnastyczki
  • Donatas Motiejunas
  • Jerel Blassingame
  • Początek meczu
  • Jerel Blassingame
  • Przemysław Frasunkiewicz
  • Quinton Day

Relacja LIVE

Hala Gdynia wypełniona w około połowie dużą część widowni stanowia kibice gości
1'
Pierwsza piłka dla gdynian
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
1'
[4:0] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
2'
[4:2] 2 punkty zdobywa Pamuła (AZS).
2'
Pamuła (AZS) faulowany pod koszem gdynskim
wolne (trafione oba)
2'
[4:4] Pamuła (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
3'
[7:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
3'
[7:6] 2 punkty zdobywa Pamuła (AZS).
3'
Przechwyt Szczotki (ASSECO PROKOM)
3'
Blassingame (ASSECO PROKOM) bliski straty
3'
Przechwyt Łączyńskiego (AZS)
4'
Faul Seweryna (ASSECO PROKOM)
za 2 punkty
4'
[7:8] 2 punkty zdobywa Jarmakowicz (AZS).
za 2 punkty
4'
[9:8] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM). Trafia z faulem
za 1 punkt
4'
[10:8] Rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM).
4'
Przechwyt Motiejunasa (ASSECO PROKOM), Litwin ruszał do kontry ale został sfaulowany
za 2 punkty
4'
[12:8] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
5'
Reese (AZS) nie trafia za 3
5'
JJ Montgomery (AZS) nie trafia za 3.
za 3 punkty
5'
[15:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO PROKOM).
6'
Czas dla AZS-u
za 3 punkty
6'
[18:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO PROKOM).
6'
Reese (AZS) nie trafia spod kosza
6'
Drugi faul Szczotki (ASSECO PROKOM)
7'
Błąd kroków AZS-u
7'
Faul ofensywny Reesa (AZS)
za 2 punkty
8'
[18:10] 2 punkty zdobywa Eziukwu (AZS).
8'
Faul Eziukwu (AZS) na Motiejunasie (ASSECO PROKOM)
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[19:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
8'
[21:10] 2 punkty zdobywa Kuebler (ASSECO PROKOM).
8'
Drugi faul Motiejunasa (ASSECO PROKOM)
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[21:11] Tylko jeden rzut wolny trafia Milicić (AZS).
za 2 punkty
9'
[23:11] 2 punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
9'
[23:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pamuła (AZS).
wolne (trafione oba)
9'
[23:16] Milicić (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
10'
[23:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Reese (AZS).
10'
Czas dla Asseco Prokomu
10'
faul Milicicia (AZS)
wolne (trafione oba)
10'
[25:19] Blassingame (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Reese (AZS) nie trafił za 3
10'
Koniec pierwszej kwarty: Asseco Prokom - AZS 25:19.
za 3 punkty
11'
[25:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pamuła (AZS).
za 2 punkty
11'
[27:22] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM).
11'
Faul Hrycaniuka (ASSECO PROKOM) na Eziukwu (AZS)
11'
Eziukwu (AZS) nie trafia dwóch wolnych
za 2 punkty
12'
[27:24] 2 punkty zdobywa Łączyński (AZS).
za 2 punkty
12'
[29:24] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
12'
Reese (AZS) nie trafia z półdystansu
13'
Faul na Hrycaniuku (ASSECO PROKOM)
wolne (tylko 1 trafiony)
13'
[30:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
13'
Milicić (AZS) nie trafia za 3
13'
Przechwyt Dmitriewa (ASSECO PROKOM) ale Risjanin niemal od razu został sfaulowany
za 3 punkty
13'
[33:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
14'
[36:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM).
14'
Czas dla AZS-u
za 2 punkty
14'
[36:26] 2 punkty zdobywa Jarmakowicz (AZS).
za 2 punkty
15'
[38:26] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
15'
Milicić (AZS) nie trafia za 3
za 2 punkty
15'
[38:28] 2 punkty zdobywa Bigus (AZS).
15'
Błąd kroków popełnia Blassingame (ASSECO PROKOM)
za 3 punkty
15'
[38:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pamuła (AZS).
za 2 punkty
16'
[40:31] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
16'
Faul ofensywny Jarmakowicza (AZS)
16'
Blok Łapety (ASSECO PROKOM) na Bigusie (AZS)
wolne (trafione oba)
16'
[42:31] Łapeta (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
17'
Blok Frasunkiewicza (ASSECO PROKOM)
17'
Montgomery (AZS) nie wykorzystuje dwóch wolnych
za 2 punkty
17'
[44:31] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
18'
[47:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
wolne (tylko 1 trafiony)
18'
[47:32] Tylko jeden rzut wolny trafia Reese (AZS).
za 2 punkty
18'
[49:32] 2 punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM).
19'
Bigus (AZS) nie trafia spod kosza ale był faulowany
wolne (tylko 1 trafiony)
19'
[49:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Bigus (AZS).
19'
Milicic (AZS) nie trafia za 3
19'
Łapeta (ASSECO PROKOM) nie trafia spod kosza
20'
Faul Szczotki (ASSECO PROKOM) na Miliciciu (AZS)
wolne (trafione oba)
20'
[49:35] Milicić (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Seweryn (ASSECO PROKOM) nie trafia za 3
20'
Koniec drugiej kwarty: Asseco Prokom - AZS 49:35.
21'
Dmitriew (ASSECO PROKOM) nie trafia za 3
21'
Strata AZS-u
21'
Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM) nie trafia za 3
za 3 punkty
22'
[49:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Reese (AZS).
22'
Dmitriew (ASSECO PROKOM) nie trafia z półdystansu
22'
Milicić (AZS) nie trafia z półdystansu
23'
Błąd połowy Asseco Prokomu
za 3 punkty
23'
[49:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Reese (AZS).
23'
Czas dla Asseco Prokomu
za 2 punkty
23'
[51:41] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
23'
Faul Montgomerego (AZS) na Blassingamie (ASSECO PROKOM)
wolne (trafione oba)
24'
[53:41] Blassingame (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
24'
[53:43] 2 punkty zdobywa Pamuła (AZS).
za 2 punkty
24'
[55:43] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
24'
Efektowny blok Motiejunasa (ASSECO PROKOM) na Montgomerym (AZS)
24'
Trzeci faul popełnia Reese (AZS)
24'
Czas dla AZS-u
za 2 punkty
25'
[57:43] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
25'
[59:43] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
26'
[59:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Montgomery (AZS).
za 2 punkty
26'
[61:46] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
26'
[61:48] 2 punkty zdobywa Milicić (AZS). Trafia z faulem
za 1 punkt
26'
[61:49] Rzut wolny trafia Milicić (AZS).
za 2 punkty
27'
[63:49] 2 punkty zdobywa Łapeta (ASSECO PROKOM).
27'
Czwarty faul Motiejunasa (ASSECO PROKOM)
za 2 punkty
27'
[63:51] 2 punkty zdobywa Eziukwu (AZS).
29'
Czwarty faul Jarmakmowicza
wolne (trafione oba)
29'
[63:53] Milicić (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
Dmitriew (ASSECO PROKOM) nie trafia za 3 ale dobija Ponitka (ASSECO PROKOM)
za 2 punkty
29'
[65:53] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
29'
[65:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Milicić (AZS).
za 2 punkty
30'
[67:56] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
wolne (trafione oba)
30'
[67:58] Eziukwu (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
30'
[69:58] 2 punkty zdobywa Łapeta (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
30'
[69:60] 2 punkty zdobywa Łączyński (AZS).
30'
Koniec trzeciej kwarty: Asseco Prokom - AZS 69:60.
za 2 punkty
31'
[69:62] 2 punkty zdobywa Łączyński (AZS).
31'
Dmitriew (ASSECO PROKOM) nie trafia spod kosza
31'
faul ofensywny Łączyńskiego (AZS)
za 3 punkty
31'
[72:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kuebler (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
32'
[72:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jarmakowicz (AZS).
za 2 punkty
32'
[74:65] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
32'
[74:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Łączyński (AZS).
za 2 punkty
32'
[74:70] 2 punkty zdobywa Łączyński (AZS).
33'
Czas dla gdynian
za 2 punkty
34'
[76:70] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
wolne (tylko 1 trafiony)
34'
[76:71] Tylko jeden rzut wolny trafia Montgomery (AZS).
za 2 punkty
35'
[76:73] 2 punkty zdobywa Eziukwu (AZS).
schodzi za faule
35'
Jarmakowicz (AZS) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
35'
Kuebler (ASSECO PROKOM) nie trafia za 3
36'
Pamuła (AZS) nie trafia za 3
za 2 punkty
36'
[78:73] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
37'
Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM) nie trafia spod kosza
za 3 punkty
37'
[78:76] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Łączyński (AZS).
37'
Faul Eziukwu (AZS) na Motiejunasie (ASSECO PROKOM)
wolne (trafione oba)
37'
[80:76] Motiejunas (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Strata Łączyńskiego (AZS)
38'
Czas dla AZS-u
39'
Montgomery (AZS) nie trafia za 3
39'
Kuebler (ASSECO PROKOM) nie trafia z półdystansu, zbiera MOtiejunas
40'
Blok Hrycaniuka (ASSECO PROKOM) na Łączyńskim (AZS)
40'
Czas dla Asseco Prokomu na 41 sek przed koncem czwartej kwarty
40'
Błąd 24 sekund AZS-u
40'
29 sek. do końca IV kwarty
40'
Czas dla Asseco Prokomu
40'
Kuebler (ASSECO PROKOM) faulowany przy wyprowadzaniu akcji
40'
Faul na Motiejunasie (ASSECO PROKOM), już z wolnymi
wolne (tylko 1 trafiony)
40'
[81:76] Tylko jeden rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM).
40'
Po drugim wolnym Litwina od razu faulował Hrycaniuk (ASSECO PROKOM)
40'
Milicić (AZS) nie trafia z dystansu
40'
Ostra wymiana zdań pomiędzy Blassingamem (ASSECO PROKOM) a Reesem (AZS) i Miliciciem (AZS), koszykarzy rozdzielają sędziowie
wolne (trafione oba)
40'
[83:76] Blassingame (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Reese (AZS) nie trafia z dystansu równo z ostatnią syreną
40'
Koniec meczu: Asseco Prokom - AZS Koszalin 83:76.


Playoff

Ćwierćfinały

ASSECO PROKOM GDYNIA 3
AZS Koszalin 2
Zastal Zielona Góra 3
Energa Czarni Słupsk 2
TREFL SOPOT 2
Śląsk Wrocław 2
Anwil Włocławek 1
PGE Turów Zgorzelec 3

Półfinały

ASSECO PROKOM GDYNIA
Zastal Zielona Góra
PGE Turów Zgorzelec

Finał


Terminarz półfinałów play-off (do trzech zwycięstw)
Para 1: Asseco Prokom Gdynia - Zastal Zielona Góra

6 maja (niedziela) godz. 13.00 - Gdynia
8 maja (wtorek) godz. 18.00 - Gdynia
11 maja (piątek) godz. 18.00 - Zielona Góra
Ewentualnie:
13 maja (niedziela) godz. 13.00 - Zielona Góra
16 maja (środa) godz. 18.00 - Gdynia

Para 2: Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec
7 maja (poniedziałek) godz. 18.30 -Sopot
9 maja (środa) godz. 18.30 - Sopot
12 maja (sobota) godz. 18.00 - Zgorzelec
Ewentualnie:
14 maja (poniedziałek) godz. 18.30 - Zgorzelec
17 maja (czwartek) godz. 18.00 - Sopot

Opinie (66) ponad 20 zablokowanych

  • Brawo Prokom! (2)

    Dalej po Mistrza!

    • 56 19

    • aSSIEko to cieniasy!!! (1)

      Każdy wie że 3Miasto to tylko i wyłącznie Trefl Sopot ;) Śledzie niech nadal liczą na grube pieniadze od pana "prezesa"

      • 5 38

      • racja racja, tylko trefl przegrywa z APG w trójmieście !!!!

        • 7 0

  • Najlepsi ! !

    • 38 13

  • ostatnie zwycięstwo w PO!

    W ostatnim sezonie!!! Wielkie gratki AZS!

    • 10 42

  • Prokom-Trefl (1)

    No i będą derby w finale. Trójmiasto rządzi Polską koszykówką

    • 41 11

    • niestety się mylisz. Ślonsk pokona Trefl

      • 2 0

  • Ufff.... udało się!

    Ale teraz muszą odpocząć i się porządnie soncentrować,bo z taką grą to daleko nie zajdą.Pokazali już,że stać ich na więcej.I muszą dać z siebie więcej!Powodzenia w drodze po kolejny tytuł!APG,wygrywajcie dalej!

    • 44 6

  • no brawo asejko popkorn teraz tylko finał

    • 3 26

  • AZS - URLEP - S Z A C U N E K

    • 39 15

  • Lennox Lewis Pozdrawia Gdynie

    • 6 5

  • Wielkie gratki APG

    Zawsze antytrefl!

    • 18 30

  • a Czarni odpali (3)

    76-71 w piątym meczu

    • 9 7

    • Szkoda. Fajnie byłoby mieć kogoś trzeciego na pudle, (1)

      a teraz trzeba będzie co najmniej jeden medal poza Pomorze wysłać :-(

      • 5 3

      • Trzeci będzie Zastal.
        Czwarte miejsce już zarezerwowane (od dwóch lat).

        • 1 0

    • 73-75

      tak by być precyzyjnym :)

      • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

27 kwietnia 2024, godz. 17:30
86% Icon Sea Czarni Słupsk
1% REMIS
13% KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia

Tabela

Koszykówka - Orlen Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt
1 Anwil Włocławek 28 22 6 2407:2146 50
2 Trefl Sopot 28 21 7 2399:2205 49
3 Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 29 18 11 2515:2357 47
4 King Szczecin 28 18 10 2515:2350 46
5 PGE Spójnia Stargard 29 16 13 2386:2263 45
6 Legia Warszawa 28 17 11 2379:2294 45
7 Polski Cukier Start Lublin 29 16 13 2628:2595 45
8 MKS Dąbrowa Górnicza 29 15 14 2777:2682 44
9 WKS Śląsk Wrocław 28 15 13 2213:2311 43
10 Dziki Warszawa 28 14 14 2211:2256 42
11 Icon Sea Czarni Słupsk 28 13 15 2180:2247 41
12 Arriva Polski Cukier Toruń 28 12 16 2266:2341 40
13 Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 29 9 20 2370:2660 38
14 Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 29 8 21 2408:2611 37
15 Tauron GTK Gliwice 28 8 20 2408:2548 36
16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

  • MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 107:86 (22:16, 27:20, 33:19, 25:31)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)
  • sobota
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek
  • Icon Sea Czarni Słupsk - Dziki Warszawa
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Tauron GTK Gliwice
  • niedziela
  • Arriva Polski Cukier Toruń - King Szczecin

Ostatnie wyniki

20 kwietnia 2024, godz. 15:30
93% MKS Dąbrowa Górnicza
0% REMIS
7% KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia
64% KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia
0% REMIS
36% Dziki Warszawa

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Marcin W. 28 59 82.1%
2 Marek Węgrzynowski 29 54 72.4%
3 Piotr Matusiak 29 53 75.9%
4 Rafał Kowalczyk 29 52 79.3%
5 Artur Dargacz 29 52 79.3%

Najczęściej czytane