Drugi mecz w czwartek

12 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarze Asseco Prokom udanie rozpoczęli rywalizację w półfinałach play-off do czterech zwycięstw. Gdynianie na własnym parkiecie pokonali Energę Czarnych Słupsk 74:59 (21:24, 18:11, 19:14, 16:10). Przewaga gospodarzy zaczęła wzrastać wówczas, kiedy na trybunach w trakcie meczu zasiadł Ryszard Krauze, przewodniczący rady nadzorczej klubu. Mecz numer dwa, również w hali przy ul. Górskiego rozegrany zostanie w czwartek o godzinie 18.00.

Ewing 14, Adams 13 (3x3), Varda 10, Witka 4, Szczotka 4 oraz Widenow 12 (1), Hrycaniuk 8, Eldridge 5 (1), Burrell 3, Woods 1, Szubarga, Frasunkiewicz
Sędziowie: Zamojski, Włodkowski, Tomaszewski
Widzów: 3000
Jazvin 18, Cesnauskis 9 (2), Blassingame 9, Białek 3 (1), Roszyk 3 (1), oraz Leończyk 10, Davis 7, Avery, Bennermann, Szawarski, Przyborowski, Pabian,

1'
Varda i Jazwin skoczyli do piłki na środku boiska, padła ona łupem gdynian
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Adams (ASSECO PROKOM).
1'
niecelny rzut zza łuku Adamsa, ale zbiórka ofensywna Szczotki i gdynianie grają nadal
za 2 punkty
2'
[4:0] 2 punkty zdobywa Ewing (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
2'
[4:2] 2 punkty zdobywa Jazvin (ENERGA CZARNI) po asyście Białka
za 2 punkty
3'
[4:4] 2 punkty zdobywa Blassingame (ENERGA CZARNI) i w dodatku faulował Adams
za 1 punkt
3'
[4:5] Rzut wolny trafia Blassingame (ENERGA CZARNI) i pierwsze prowadzenie gości
3'
z rzutem za trzy punkty wybrał się niespodziewanie Varda, ale center nie trafił
3'
Varda fauluje pod własnym koszem, to już drugie jego przewinienie, Bośniak został zdjęty z boiska, w jego miejsce Hrycaniuk
za 1 punkt
3'
[4:6] Rzut wolny trafia Jazvin (ENERGA CZARNI).
za 1 punkt
3'
[4:7] Rzut wolny trafia Jazvin (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
3'
[6:7] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) po zbiórce ofensywnej i niecelnym rzucie zza łuku Adamsa
za 1 punkt
4'
[6:8] Rzut wolny trafia Cesnauskis (ENERGA CZARNI), który wykorzystał jeden z dwóch rzutów.
za 2 punkty
4'
[8:8] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM) po asyście Ewinga
za 2 punkty
5'
[10:8] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM) i odzyskał prowadzenie dla gospodarzy
5'
zmiany też w drużynie Energi Czarnych, na parkiet wszedł Szawarski
za 2 punkty
5'
[12:8] 2 punkty zdobywa Widenow (ASSECO PROKOM) po kolejnej asyście Ewinga
5'
piąty faul Asseco Prokomu w tej kwarcie, będą wolne dla rywali
5'
Cesnauskis nie trafił żadnego z dwóch wolnych, ale zbiórka ofensywna słupszczan pozwala utrzymać się im w grze
za 2 punkty
5'
[12:10] 2 punkty zdobywa Blassingame (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
6'
[14:10] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
6'
[14:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Białek (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
7'
[16:13] 2 punkty zdobywa Ewing (ASSECO PROKOM).
7'
Szawarski spudłował dwa razy z wolnych
7'
na parkiet wszedł witany brawami Woods
za 1 punkt
7'
[17:13] Rzut wolny trafia Burrell (ASSECO PROKOM), ale tylko jedna udana próba z dwóch
za 1 punkt
7'
[17:14] Rzut wolny trafia Blassingame (ENERGA CZARNI), ale tylko jeden, na razie kiepska skuteczność gości w wolnych, zaledwie 5 celnych z 11!
za 1 punkt
8'
[18:14] Rzut wolny trafia Widenow (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
8'
[19:14] Rzut wolny trafia Widenow (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
9'
[20:14] Rzut wolny trafia Widenow (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
9'
[21:14] Rzut wolny trafia Wideno (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
9'
[21:16] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI).
za 1 punkt
9'
[21:17] Rzut wolny trafia Leończyk (ENERGA CZARNI).
za 1 punkt
9'
[21:18] Rzut wolny trafia Leoń (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
9'
[21:20] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI) po szybkiej kontrze gości, która rozpoczęła się od straty Woodsa
9'
Czas dla Asseco Prokomu na 75 sekund przed końcem pierwszej kwarty
9'
niecelny rzut Woodsa
za 2 punkty
10'
[21:22] 2 punkty zdobywa Blassingame (ENERGA CZARNI). 48 sekund do końca kwarty
10'
na 35 sekund przed końcem kwarty pomocy masażystów potrzebuje Davis, jednak sam sobie jest winien, bo to on faulował Vardę
10'
Varda nie trafił żadnego z dwóch wolnych!
10'
niecelny rzut za trzy Avery'ego
za 2 punkty
10'
[21:24] piłka wróciła do gości, 2 punkty zdobywa Jazviw (ENERGA CZARNI) równo z końcową syreną
PO PIERWSZEJ KWARCIE ASSECO PROKOM PRZEGRYWA 21:24 Patrząc na statystyki wyraźnie gospodarze przegrali zbiórki aż 4:10
11'
drugą kwartę rozpoczęli goście
11'
przechwyt Hrycaniuka
za 1 punkt
11'
[21:25] Rzut wolny trafia Blassingame (ENERGA CZARNI), znów jeden z dwóch prób, wolne na 50-procentowej skuteczności (8 z 16)
za 1 punkt
12'
[22:25] tylko jeden rzut wolny trafia Woods (ASSECO PROKOM).
12'
nieprawidłowa zasłona w ataku Jazvina, piłka dla gospodarzy
za 2 punkty
12'
[24:25] 2 punkty zdobywa Ewing (ASSECO PROKOM).
13'
błąd 24 sekund Energi Czarnych
za 2 punkty
13'
[26:25] 2 punkty zdobywa Witka (ASSECO PROKOM) i tym samym odzyskał prowadzenie dla gospodarzy
13'
Avery potrzebował pomocy masażystów
13'
przewinienie techniczne dla trenera gości, Dainiusa Adomaitisa
za 1 punkt
13'
[27:25] Rzut wolny trafia Ewing (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
13'
[28:25] Rzut wolny trafia Ewing (ASSECO PROKOM).
13'
piłka z boku dla Asseco Prokomu po rzutach
za 2 punkty
13'
[30:25] 2 punkty zdobywa Ewing (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
14'
[30:27] 2 punkty zdobywa Jazvin (ENERGA CZARNI), to pierwsze punkty z gry przyjezdnych w tej kwarcie
15'
Woods spudłował z obu wolnych
za 1 punkt
15'
[31:27] Rzut wolny trafia Eldridge (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
15'
[32:27] Rzut wolny trafia Eldridge (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
16'
[32:29] 2 punkty zdobywa Jazvin (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
16'
[34:29] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
17'
[34:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cesnauskis (ENERGA CZARNI) po asyście Blassingame'a
17'
kroki Vardy pod koszem rywali
za 3 punkty
18'
[37:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Eldridge (ASSECO PROKOM), Amerykanin sam wypracował sobie tę sytuację, gdyż chwilę wcześniej popisał się przechwytem
18'
czas dla Energi Czarnych
18'
Leończyk przestrzelił spod kosza
18'
trzecie przewinienie Davisa
za 1 punkt
18'
[38:32] Rzut wolny trafia Varda (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
18'
[39:32] Rzut wolny trafia Varda (ASSECO PROKOM).
19'
wyraźnie nieudany rzut za trzy Cesnauskisa, piłka dotknęła jedynie podkoszowej siateczki
19'
pudło Vardy, który próbował zaskoczyć rywali "hakiem"
19'
Varda faulował pod własnym koszem, to jego trzecie przewinienie
19'
Blessingame nie trafił żadnego z dwóch wolnych, w tym elemencie rywalom uciekło już dziewięć punktów (8 trafionych z 17 rzutów)
za 3 punkty
20'
[39:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Roszyk (ENERGA CZARNI).
20'
Czas dla Asseco Prokom na 21 sekund przed przerwą
20'
ostatnia akcja gdynian nie zmieniła wyniku, choć za trzy i dwa punkty rzucał Szubarga
ASSECO PROKOM PROWADZI DO PRZERWY 39:35
Mamy statystyki po dwóch kwartach. Gdynianie wyrównali bilans na tablicach (po 16 zbiórek z obu stron), a objęli prowadzenie, bo częściej rzucali za dwa punkty (21 do 12 prób rywali), dzięki temu po wyniku nie widać tego, że gości za dwa trafiają aż z 75-procentową skutecznością. Energę Czarnych pogrążają też fatalne egzekwowane wolne (zaledwie 47-procent skuteczności)
21'
trzecią kwartę rozpoczęli gospodarze
za 2 punkty
21'
[41:35] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
22'
[41:37] 2 punkty zdobywa Jazvin (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
22'
[43:37] 2 punkty zdobywa Ewing (ASSECO PROKOM) po indywidualnej akcji
23'
za trzy nie trafił Białek
23'
faul ofensywny Hrycaniuka
23'
trzeci faul Hrycaniuka
za 2 punkty
24'
[43:39] 2 punkty zdobywa Jazvin (ENERGA CZARNI).
24'
faul ofensywny Ewinga
za 2 punkty
24'
[43:41] 2 punkty zdobywa Jazvin (ENERGA CZARNI) po efektownej akcji całej drużyny
za 2 punkty
24'
[45:41] 2 punkty zdobywa Varda (ASSECO PROKOM).
25'
przechwyt Witki
25'
Varda niecelnie zza łuku
za 2 punkty
25'
[45:43] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (ENERGA CZARNI).
26'
trzecie przewinienie Witki
26'
Jazvin nie trafił żadnego z dwóch wolnych
26'
kroki Vardy pod koszem gości
26'
Jazvin nie trafił z półdystansu
za 2 punkty
27'
[47:43] 2 punkty zdobywa Varda (ASSECO PROKOM).
27'
pudło Roszyka zza linii 6,75 m
za 2 punkty
27'
[49:43] 2 punkty zdobywa Varda (ASSECO PROKOM).
28'
blok Vardy na Jazvinie
za 3 punkty
28'
[52:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Adams (ASSECO PROKOM).
28'
Czas dla Energi Czarnych
za 2 punkty
28'
[52:45] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI) po wsadzie, asystę zaliczył Białek
29'
niecelny rzut Adamsa
29'
czwarte przewinienie Witki
za 1 punkt
29'
[52:46] Jeden rzut wolny z dwóch trafia Davis (ENERGA CZARNI).
29'
czwarty faul Davisa
za 3 punkty
29'
[55:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Widenow (ASSECO PROKOM) po podaniu Szubargi
30'
faul w ataku Blassingame'a, 21 sekund do końca kwarty
za 3 punkty
30'
[58:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Adams (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
30'
[58:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cesnauskis (ENERGA CZARNI) równo z końcową syreną
PO TRZECH KWARTACH ASSECO PROKOM PROWADZI 58:49
spiker powitał przybyłego na mecz Ryszarda Krauze
za 2 punkty
31'
[58:51] 2 punkty zdobywa Jazvin (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
31'
[60:51] 2 punkty zdobywa Adams (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
31'
[60:53] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI).
32'
czwarte przewinienie Blassingame'a
za 3 punkty
32'
[63:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Adams (ASSECO PROKOM).
32'
faul ofensywny Avery'ego
32'
strata Hrycaniuka
32'
niecelna "trójka" Avere'ego
33'
niecelny rzut Hrycaniuka
za 2 punkty
33'
[63:55] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
34'
[65:55] 2 punkty zdobywa Burrell (ASSECO PROKOM) po podaniu Szubargi
34'
za 2 punkty
34'
[65:57] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI).
za 1 punkt
35'
[66:57] Rzut wolny trafia Ewing (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
35'
[67:57] Rzut wolny trafia Ewing (ASSECO PROKOM).
36'
błąd 24 sekund gości
36'
strata Eldridge'a
36'
pudło Roszyka
za 2 punkty
37'
[69:57] 2 punkty zdobywa Widenow (ASSECO PROKOM), co prawda piłka nie wpadła do kosza, ale sędziowie uznali, że była już ona na opadającym torze, gdy wybijał ją Davis
38'
czas dla Energi Czarnych, dwie minuty i 44 sekund do końca meczu
38'
czwarty faul Hrycaniuka
za 2 punkty
39'
[69:59] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI).
39'
Czas dla Asseco Prokomu, 107 sekund do końca meczu
39'
Varda spudłował spod kosza
39'
faul Szubargi, ale nie ma jeszcze rzutów dla gości, bo to dopiero czwarty faul gdynian w tej kwarcie
schodzi za faule
39'
Davis (ENERGA CZARNI) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 1 punkt
39'
[70:59] Jeden z dwóch wolnych trafia Widenow (ASSECO PROKOM).
39'
Cesnauskis, a po chwili i Blassingame'a nie trafili zza łuku
za 1 punkt
40'
[71:59] Rzut wolny trafia Varda (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
40'
[72:59] Rzut wolny trafia Varda (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
40'
[74:59] 2 punkty zdobywa Witka (ASSECO PROKOM).
KONIEC MECZU. ASSECO PROKOM TRIUMFUJE 74:59!

Trenerski dwugłos:
Tomas Pacesas (Asseco Prokom): Dziękuję naszym kibicom za świetny doping, a rywalom za walkę i zaangażowanie. Co do zwycięstwa to na razie nie ma się czym zachwycać, gdyż zrobiliśmy dopiero mały kroczek do awansu. Dobrze zagraliśmy w obronie zwłaszcza w drugiej kwarcie. W pierwszej liczyliśmy się, że może nie być najlepiej, ale to takie nasze taktyczne pociągnięcie, gdyż zależy nam, aby znów dobrze w drużynie zaczął funkcjonować Woods. Najbardziej zadowolony jestem
z tego, że z ostatnich dziesięciu akcji gości trafi oni tylko raz. Nie zgodzę się, że Adam był bohaterem, gdyż każdy kto pojawiał się na parkiecie, wykonał swoje zadanie
.

Dainius Adomaitis (Energa Czarni): Aby wygrać z Asseco trzeba
zagrać jeden z najlepszych pojedynków w sezonie, a ponadto należy zachować koncentrację przez pełne 40 minut. Dzisiaj moment dekoncentracji, odpuszczenie Adamsa i Widenowa kosztował nas drogo. Ponadto trzeba trafiać rzuty wolne, a my nie wykorzystaliśmy ich aż dwanaście. W ataku zabrakło najbardziej punktów Blassingame'a i Cesnauskisa, ale to także z tego powodu, że Asseco Prokom bardzo dobrze grał w obronie.