Emocjonujące derby w Słupsku dla mistrzów Polski

Marta
7 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Przed meczem w Słupsku, na wieść o kontuzji Przemysława Zamojskiego trener Asseco Prokomu powiedział, iż oczekuje od swojego zespołu, że przeszkody tylko go wzmocnią, a koszykarze zagrają dla kontuzjowanego kolegi. Miał rację. Gdyńscy koszykarze po emocjonującym meczu wygrali na wyjeździe z Energą Czarnymi 76:73 (14:11, 17:21, 25:25, 20:16).

ENERGA CZARNI: Burrell 17, Cesnauskis 13, Morrison 11, Weaver 9, Roszyk 6 - Białek 14, Przyborowski 3.

ASSECO PROKOM: Motiejunas 21, Blassingame 17, Seweryn 6, Szczotka 4, Łapeta 0 - Hrycaniuk 14, Kuebler 10, Frasunkiewicz 3, Witka 0, Day 0.

W pierwszej kwarcie obydwaj gospodarze nie grzeszyli skutecznością za to skoncentrowani i grający bardzo ambitnie gdynianie przez cały czas prowadzili. Wynik rozpoczął Piotr Szczotka. W 6 minucie gry było 8:4 dla Asseco Prokomu. Kolejne dwie akcje gości punktami wykończył Adam Hrycaniuk i gdynianie prowadzili 12:6.

W końcówce kwarty gospodarze nieco zniwelowali straty i w ostatniej minucie po "trójce" Mantasa Cesnauskisa było już tylko 12:11 dla gości. Wynik pierwszej odsłony ustalił Donatas Motiejunas i po 10 minutach gry goście prowadzili 14:11. Litwin bardzo dobrze wszedł w mecz, w pierwszej kwarcie miał stuprocentową skuteczność.

W 13 minucie gdynianie prowadzili już 21:13 ale gospodarze odzyskali skuteczność i rzucili się w pogoń za mistrzami Polski. Udało im się to pod koniec pierwszej połowy a po rzucie Davida Weavera w ostatnich sekundach tej części gry, przed przerwą było 32:31 dla gospodarzy.

Na początku drugiej połowy słupszczanie nieco uciekli rywalom (35:31) ale gdynianie nie pozwolili na większe budowanie przewagi. Bardzo dobrą partię pod koszami rozegrał Adam Hrycaniuk, który do 14 punktów dołożył 12 zbiórek, gdyński center rządził na tablicach i po jego punktach w 26 minucie był remis 41:41. Już do końca trzeciej kwarty gra toczyła się według scenariusza "kosz za kosz". Po 30 minutach gospodarze utrzymali jednopunktowe prowadzenie z pierwszej połowy, było 57:56.

Gdynianie atak przypuścili na początku ostatniej kwarty. Do kosza gospodarze trafiali m.in. Jerel BlassingameMichael Kuebler. Po wolnym tego drugiego było już 68:63 dla gdynian. Emocje związane z meczem w Hali Gryfia dopiero się jednak rozpoczęły. Prowadzeni przez Scotta Morrisona gospodarze wyrównali i na niespełna 2 minuty przed końcem meczu było 69:69.

Kolejne punkty były udziałem Hrycaniuka, po chwili pomylił się Blassingame jednak piłkę zebrał Kuebler. Blassingame "poprawił się" trafiając dwa wolne (73:69). W ostatniej minucie punkty zdobywano tylko z rzutów wolnych, skuteczniejsi byli gdynianie i to oni wywieźli komplet punktów z bardzo ciężkiego terenu w Słupsku. Jeszcze w ostatniej akcji meczu z gry próbował zdobyć punkty Stanley Burrell ale został zablokowany przez Kueblera.

Gdy mecz się skończył, na tablicy widniał wynik 75:73. Potem ten rezultat jeszcze skorygowano na korzyść mistrzów Polski. Okazało się bowiem, że w protokole meczowym nie zapisano jednego prawidłowo wykonanego rzutu wolnego.

Pozostałe wyniki sobotniej kolejki TBL:
Grupa 1-6 Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 89:74 (24:18, 12:20, 30:21, 23:15), Zastal Zielona Góra - Anwil Włocławek 75:69 (23:15, 11:17, 22:15, 19:19). Grupa 7-14 ŁKS Łódź - Siarka Jezioro Tarnobrzeg 82:89 (14:26, 21:22, 19:19, 27:20), Kotwica Kołobrzeg - AZS Politechnika Warszawska 87:85 (26:26, 21:26, 19:19, 21:14), PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 65:73 (13:30, 21:13, 18:12, 13:18), Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gdański 95:87 (26:23, 26:21, 25:22, 18:21).
Marta

Opinie (64) 10 zablokowanych

• Mistrz jest tylko jeden... (3)

Asseco Prokom Gdynia!!!

• 61 43

• Mistrz PPRZEKRĘTÓW i FAŁSZOWANIA HISTORII. (1)

O dopisywaniu punktów po meczu nawet nie wspomnę.

• 3 7

• niby jakie fałszowanie historii?

• 2 2

• Mistrz w prasowaniu kotary?

Czy w czym tam jeszcze? APG - jedno macie już zapewnione, czyli wieczną pogardę w całej koszykarskiej Polsce.

• 2 7

• trzeba co nie co poprawić,ale liczy się wygrana. Przemek na pewno jest z Was dumny, zreszta, nie tylko On. dziękujemy!

• 45 11

• trójmiasto, a gdzie relacja live???? (1)

relacje na plk są beznadziejne :(

• 31 11

• trojmiasto.pl rzadko prowadzi relacje z maczów rozgrywanych poza Trójmiastem

(o ile w ogóle). To nie jest portal, który może pozwolić sobie na wysyłanie komentatorów w różne kąty kraju (nawet, jeśli mecz ze Słupskiem tu i ówdzie nazywa się "derbami").