Enea AZS Poznań - VBW Arka Gdynia 69:93. Koszykarki nie dały szans rywalkom

dak.
13 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Koszykarki VBW Arki Gdynia zaliczyły udany występ po reprezentacyjnej przerwie. Koszykarki VBW Arki Gdynia zaliczyły udany występ po reprezentacyjnej przerwie.

VBW Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Eneą AZS Poznań 93:69 (20:15, 25:20, 28:19, ) w 19. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Żółto-niebieskie bez problemu rozprawiły się z rywalkami i zaliczyły udany powrót na ligowe parkiety po przerwie reprezentacyjnej. Punkty na swoim koncie zapisały wszystkie koszykarki gdyńskiego zespołu.

GTK Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 63:75. Relacja, oceny

ENEA: Popović 20 (1x3), Adamowicz 15 (2x3), Parzeńska 9 (1x3), Banaszak 4, Brown 4 oraz Bogićević 10 (2x3), Piechowiak 5, Rogozińska 2, Nowicka

VBW ARKA: Kunek 15 (1x3, 6 zb., 6 as.), Miskiniene 14 (12 zb.), Spanou 9, Kastanek 9 (3x3), Slamova 2 oraz Rembiszewska 15 (3x3), Borkowska 14, Greinacher 6 (6 zb.), Podgórna 5 (1x3), Morawiec 4

W spotkaniu w Poznaniu, VBW Arka Gdynia musiała radzić sobie bez Barbory Balintovej. Kapitan zespołu leczy uraz mięśniowy i niebawem ma wrócić do składu.

W całym meczu żółto-niebieskie przegrywały tylko raz. Na początku spotkania, gdy zza łuku trafiła Aleksandra Parzeńska. W odpowiedzi zobaczyliśmy punktową akcję Artemis SpanouAlice Kunek, a po chwili do grona prowadzących grę dołączyła także Laura Miskiniene. Poznanianki trzymały kontakt z żółto-niebieskimi, ale te pozwoliły im na objęcie prowadzenia.

Koszykarki wróciły do ligowych zmagań - zapowiedź

Podopieczne Gundarsa Vetry wyższy bieg włączyły w drugiej kwarcie, bo jeszcze przed upływem 14. minuty mieliśmy wynik 30:19. Przewaga szybka została roztrwoniona, gdyż gospodynie zdołały doprowadzić do stanu 32:31. To było jednak chwilowe zawirowanie, bowiem przyjezdne wróciły na właściwy tor i przed przerwą miały 10-punktową przewagę.

W obrazie gry niewiele zmieniło się również po przerwie. Co prawda, oba zespoły narzuciły szybsze tempo, ale to VBW Arka rozdawała karty tego popołudnia. Początek drugiej połowy to głównie wymiana ciosów, ale gospodynie w końcu odstąpiły kroku rywalkom. Te miały 15 "oczek" zapasu w 27. minucie, ale ostatecznie po trzeciej partii prowadziły 73:54.

Pary Suzuki Pucharu Polski koszykarek w Gdynia Arena

Znacząca przewaga utrzymywała się przez przez kolejne minuty czwartej kwarty. To oznaczało tylko, że poznaniankom już trudno będzie wywalczyć zwycięstwo tego dnia. Za to żółto-niebieskie konsekwentnie robiły swoje i ostatecznie wygrały 93:69.

11 Gtk Gdynia 17 0 17 997:1476 17
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-11 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-02-17

Wyniki 19 kolejki

• CCC Polkowice - DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA 66:90 (19:22, 10:24, 19:27, 18:17)
  • Enea AZS Poznań - VBW ARKA GDYNIA 69:93 (15:20, 20:25, 19:28, 15:20)
  • GTK GDYNIA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 63:75 (20:16, 19:14, 7:25, 17:20)
  • Energa Toruń - CTL Zagłębie Sosnowiec 90:83 (23:29, 18:22, 24:14, 25:18)
  • Ślęza Wrocław - Basket Bydgoszcz 71:82 (12:10, 21:27, 19:28, 19:17)