• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Finalistki wyłoni piąty mecz w Polkowicach

Krzysztof Klinkosz
15 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 

VBW Gdynia

Radość ekipy Lotosu! Radość ekipy Lotosu!

Mało kto chyba wierzył, że gdynianki po wyraźnie przegranych meczach w Polkowicach, będą w stanie doprowadzić do piątego starcia w półfinałowej rywalizacji. A jednak koszykarki Lotosu wygrały na własnym parkiecie w sobotę, a w niedzielę wyrównały stan rywalizacji po zwycięstwie nad CCC 72:61 (19:11, 21:15, 8:19, 24:16). Pod tablicami rządziła Geraldine Robert, a przeciwniczki "wkręcała w parkiet" Constance Jinks. O tym, kto będzie finałowym rywalem Wisły Can-Pack Kraków rozstrzygnie pojedynek, ,który rozpocznie się w najbliższą środę o godzinie 18.00 w Polkowicach.



Robert 22, Jinks 21, Anderson 8, Ziętara 7, Misiuk 4 - Henry 6, Knezević 4.
Sędziowie: Janusz Calik, Tomasz Trawicki, Dariusz Lenczowski
Widzów: 500
Składy
Maltsi 14, Majewska 9, Zoll 7, Perovanović 4, Musina 2 - Bibrzycka 14, Lavender 11, Walich 0.


Kibice oceniają



- Biorąc pod uwagę naszą całą pracę w tym sezonie, mówiąc wprost nie zasłużyliśmy na porażkę w półfinale 0:3. Przed meczami w Gdyni wiedzieliśmy, że czeka nas ciężka przeprawa, ciesze się, że udało nam się wrócić ze stanu 0:2. Teraz sprawa wyniku jest otwarta, w dalszym ciągu faworytem są Polkowice, obiecujemy walkę i kto wie co może zdarzyć się w środę. W tym sezonie straciliśmy wielu zawodników, jednak nie straciliśmy jednego - naszych kibiców oni są naszym szóstym zawodnikiem i w Gdyni bardzo nam pomagają, fantastycznie reagują i dziś wygraliśmy również dzięki nim właśnie- powiedział po meczu trener Lotosu Javier Fort Puente.

- Zagraliśmy najsłabszy mecz w całej półfinałowej serii, mieliśmy niską skuteczność, popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów. Teraz do środy mamy czas na przemyślenie tego co się stało i wyciągnięcie wniosków - powiedział po meczu trener CCC Arkadiusz Rusin.
  • Geraldine Robert
  • Zwyciestwo!
  • Radość ekipy Lotosu
  • Jolene Anderson
  • Geraldine Robert
  • Aneika Henry
  • Magdalena Ziętara
  • Javier Fort Puente
  • Javier Fort Puente
  • Maskotka
  • Kibice
  • Constance Jinks
  • Constance Jinks
  • Trenerzy Startu Gdynia i Asseco Prokom - Paweł Turkiewicz i Andrzej Adamek
  • Kibice
  • Aneika Henry
  • Magdalena Ziętara
  • Constance Jinks
  • Aneika Henry
  • Geraldine Robert
  • Constance Jinks
  • Jolene Anderson
  • Geraldine Robert
  • Małgorzata Misiuk

Relacja LIVE

1'
Pierwsza piłka dla gdynianek
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Misiuk (LOTOS Gdynia).
1'
Przechwyt Jinks (LOTOS Gdynia)
za 2 punkty
1'
[4:0] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS Gdynia). Spod kosza
za 2 punkty
1'
[4:2] 2 punkty zdobywa Majewska (CCC Polkowice).
2'
Przerwana akcja Lotosu
za 3 punkty
2'
[7:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jinks (LOTOS Gdynia). Gdynianki miały 3 sek. na dokończenie akcji i z dystansu trafiła Jinks
2'
Faul Majewskiej (CCC Polkowice)
wolne (trafione oba)
2'
[9:2] Robert (LOTOS Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
3'
[11:2] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS Gdynia). Po wlasnym przechwycie i akcji przez całe boisko
3'
Czas dla CCC
3'
Musina (CCC Polkowice) nie trafia po wejściu pod kosz
3'
Robert (LOTOS Gdynia) nie trafia spod kosza ale z ciężkiej pozycji
4'
Zoll (CCC Polkowice) nie trafia za 3
4'
Misiuk (LOTOS Gdynia) nie trafia z półdystansu
5'
Polkowiczanki nieskuteczne pod koszem gdyńskim nie trafiły z trzech ponowień
wolne (trafione oba)
5'
[11:4] Maltsi (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
5'
faul Henry (LOTOS Gdynia) na Lavender (CCC Polkowice)
5'
Ostrzeżenie sędziów dla ławki druzyny CCC aby zaprzestano komentowania decyzji arbitrów
5'
Błąd 24 sekund CCC
5'
Drugi faul Henry (LOTOS Gdynia) na Lavender (CCC Polkowice)
wolne (tylko 1 trafiony)
5'
[11:5] Tylko jeden rzut wolny trafia Lavender (CCC Polkowice).
za 2 punkty
7'
[13:5] 2 punkty zdobywa Henry (LOTOS Gdynia).
7'
Ofiarna zbiórka Robert (LOTOS Gdynia) ale Jinks (LOTOS Gdynia) popełniła błąd kroków
za 2 punkty
7'
[15:5] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS Gdynia).
7'
Zbiórka defensywna Anderson (LOTOS Gdynia)
8'
Henry (LOTOS Gdynia) nie trafiła spod kosza
za 2 punkty
8'
[15:7] 2 punkty zdobywa Maltsi (CCC Polkowice).
8'
Błąd 24 sekund Lotosu
9'
Misiuk (LOTOS Gdynia) fauluje Maltsi (CCC Polkowice)
wolne (trafione oba)
9'
[15:9] Maltsi (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
wolne (trafione oba)
9'
[15:9] Maltsi (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[17:9] 2 punkty zdobywa Knezević (LOTOS Gdynia).
za 2 punkty
10'
[17:11] 2 punkty zdobywa Majewska (CCC Polkowice).
za 2 punkty
10'
[19:11] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS Gdynia).
10'
Koniec pierwszej kwarty: Lotos - CCC 19:11.
za 2 punkty
11'
[19:13] 2 punkty zdobywa Bibrzycka (CCC Polkowice).
11'
Misiuk (LOTOS Gdynia) nie trafia z półdystansu
za 3 punkty
12'
[19:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zoll (CCC Polkowice).
za 3 punkty
12'
[19:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bibrzycka (CCC Polkowice).
za 2 punkty
12'
[21:19] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS Gdynia).
za 3 punkty
13'
[21:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Maltsi (CCC Polkowice).
wolne (trafione oba)
13'
[23:22] Jinks (LOTOS Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
14'
[26:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Anderson (LOTOS Gdynia).
14'
Bibrzycka (CCC Polkowice) nie trafia z półdystansu
za 2 punkty
14'
[28:22] 2 punkty zdobywa Henry (LOTOS Gdynia). Trafia z faulem
14'
Henry (LOTOS Gdynia) nie trafiła wolnego ale zebrała Robert (LOTOS Gdynia)
15'
Robert (LOTOS Gdynia) faulowana przez Perovanović (CCC Polkowice) przy rzucie
15'
Sędziowie jednak są innego zdania
15'
Bibrzycka (CCC Polkowice) nie trafia spod kosza
za 2 punkty
15'
[30:22] 2 punkty zdobywa Ziętara (LOTOS Gdynia).
16'
Czas dla CCC
16'
Jinks (LOTOS Gdynia) nie trafia spod kosza
16'
Robert (LOTOS Gdynia) fauluje Bibrzycką (CCC Polkowice)
16'
Błąd kroków Perovanović (CCC Polkowice)
17'
Strata gdynianek
za 2 punkty
17'
[30:24] 2 punkty zdobywa Bibrzycka (CCC Polkowice).
za 2 punkty
17'
[32:24] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS Gdynia).
17'
Bibrzycka (CCC Polkowice) nie trafia za 3
18'
Walich (CCC Polkowice) fauluje Anderson (LOTOS Gdynia)
wolne (trafione oba)
18'
[34:24] Anderson (LOTOS Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[36:24] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS Gdynia).
19'
Za 3 nie trafiła Musina (CCC Polkowice)
19'
Robert (LOTOS Gdynia) faulowana przy wejściu pod kosz
wolne (trafione oba)
19'
[38:24] Robert (LOTOS Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
20'
[40:24] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS Gdynia). Po własnym przechwycie
za 2 punkty
20'
[40:26] 2 punkty zdobywa Perovanović (CCC Polkowice).
20'
Czas dla Lotosu
20'
Kolejny czas dla Lotosu
20'
Niecodzienna sytuacja na parkiecie w Gdyni, trener Javier Fort Puente wziął dwa przysługujące mu czasy pod rząd
20'
Ziętara (LOTOS Gdynia) nie trafia spod kosza
20'
Koniec pierwszej połowy: Lotos - CCC 40:26.
20'
W pierwszej połowie najwięcej punktów dla gdynianek zdobyły Robert (LOTOS Gdynia) 16 i Jinks (LOTOS Gdynia) 9 dla CCC 9 punktów ma na swoim koncie Maltsi (CCC Polkowice).
za 3 punkty
21'
[40:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majewska (CCC Polkowice).
21'
Jinks (LOTOS Gdynia) nie trafia za 3
za 2 punkty
22'
[40:31] 2 punkty zdobywa Lavender (CCC Polkowice).
za 2 punkty
23'
[40:33] 2 punkty zdobywa Zoll (CCC Polkowice).
23'
Czas dla Lotosu
za 2 punkty
23'
[40:35] 2 punkty zdobywa Maltsi (CCC Polkowice).
wolne (trafione oba)
23'
[42:35] Robert (LOTOS Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
25'
[42:37] 2 punkty zdobywa Lavender (CCC Polkowice).
25'
Błąd 24 sekund Lotosu
25'
Błąd kroków Robert (LOTOS Gdynia)
za 2 punkty
26'
[44:37] 2 punkty zdobywa Misiuk (LOTOS Gdynia).
wolne (trafione oba)
26'
[44:39] Bibrzycka (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
27'
[46:39] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS Gdynia).
27'
Bibrzycka (CCC Polkowice) nie trafia za 3 zbierają gdynianki
za 2 punkty
27'
[46:41] 2 punkty zdobywa Lavender (CCC Polkowice).
29'
Strata Henry (LOTOS Gdynia)
29'
Strata CCC
za 2 punkty
29'
[48:41] 2 punkty zdobywa Knezević (LOTOS Gdynia).
29'
Bibrzycka (CCC Polkowice) nie trafia spod kosza
za 2 punkty
30'
[48:43] 2 punkty zdobywa Lavender (CCC Polkowice).
za 2 punkty
30'
[48:45] 2 punkty zdobywa Perovanović (CCC Polkowice).
30'
Koniec trzeciej kwarty: Lotos - CCC 48:45.
za 2 punkty
31'
[48:47] 2 punkty zdobywa Bibrzycka (CCC Polkowice).
za 3 punkty
31'
[51:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Anderson (LOTOS Gdynia).
31'
Błąd kroków Perovanović (CCC Polkowice)
32'
Anderson (LOTOS Gdynia) nie trafia za 2
za 2 punkty
32'
[53:47] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS Gdynia).
33'
Ziętara (LOTOS Gdynia) w samotnej kontrze ale była faulowana
33'
Czas dla CCC
wolne (trafione oba)
33'
[55:47] Ziętara (LOTOS Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
34'
[55:49] 2 punkty zdobywa Majewska (CCC Polkowice).
34'
Henry (LOTOS Gdynia) nie trafia spod kosza
za 2 punkty
34'
[57:49] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS Gdynia). Po własnym pzrechwycie
za 2 punkty
35'
[57:51] 2 punkty zdobywa Musina (CCC Polkowice).
35'
Jinks (LOTOS Gdynia) nie trafia po wejściu pod kosz
wolne (tylko 1 trafiony)
36'
[58:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Ziętara (LOTOS Gdynia).
36'
Błąd kroków CCC
za 2 punkty
36'
[60:51] 2 punkty zdobywa Ziętara (LOTOS Gdynia).
36'
Gdynianki ofiarnie pod swoim koszem, sędziowie odgwizduja faul Robert (LOTOS Gdynia)
36'
Bibrzycka (CCC Polkowice) ne trafia spod kosza
za 2 punkty
37'
[62:51] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS Gdynia). Lewą ręką, hakiem
37'
Czas dla CCC
37'
Błąd kroków Walich (CCC Polkowice)
za 2 punkty
37'
[64:51] 2 punkty zdobywa Henry (LOTOS Gdynia).
37'
Maltsi (CCC Polkowice) nie trafia za 3
38'
Strata Zoll (CCC Polkowice), podanie w aut
39'
100 sekund do końca meczu
za 2 punkty
39'
[64:53] 2 punkty zdobywa Lavender (CCC Polkowice).
za 2 punkty
39'
[66:53] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS Gdynia).
za 3 punkty
39'
[66:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bibrzycka (CCC Polkowice).
39'
Czas dla Lotosu
39'
Jinks (LOTOS Gdynia) gra długi akcje
40'
Ziętara (LOTOS Gdynia) faulem zatrzymuje kontrę CCC
za 2 punkty
40'
[66:58] 2 punkty zdobywa Zoll (CCC Polkowice).
40'
Maltsi (CCC Polkowice) faulowana przy rzucie za 3
wolne (trafione oba)
40'
[66:60] Maltsi (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
40'
[66:61] Rzut wolny trafia Maltsi (CCC Polkowice).
40'
faul na Jinks (LOTOS Gdynia)
wolne (trafione oba)
40'
[68:61] Jinks (LOTOS Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Jinks (LOTOS Gdynia) zebrała w defensywie
za 2 punkty
40'
[70:61] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS Gdynia).
za 2 punkty
40'
[72:61] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS Gdynia).


Playoff

Ćwierćfinały

Wisła Can-Pack Kraków 2
ŁKS Siemens AGD Łódź 0
Energa Toruń 2
ROW Rybnik 1
CCC Polkowice 2
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 0
LOTOS GDYNIA 2
Matizol Lider Pruszków 1

Półfinały

Wisła Can-Pack Kraków 3
Energa Toruń 0
CCC Polkowice 2
LOTOS GDYNIA 2

Finał

Wisła Can-Pack Kraków

Kluby sportowe

Opinie (40)

  • Tym paniom już dziękujemy (3)

    • 1 54

    • i będziemy jeszcze wiele razy za każdy wygrany mecz !!!

      • 28 2

    • Tobie też zakompleksiony jełopie z sopoćkowa

      Nie możesz przeboleć wczorajszego lania (tak, tak lania - Asseco odpuściło w połowie ostatniej kwarty i dlatego mieliście szansę na zaistnienie w meczu i zmycie wstydu)?

      • 9 3

    • Pewnie, że dziękujemy...

      za walkę, emocjonujący mecz i przede wszystkim za wynik. A Twój wpis powiększa liczbę komentarzy i nabija nam kibicom Lotosu Gdynia frekwencję.

      • 18 1

  • Dziękujemy też różnym wydaniom Mietka (1)

    Co raz może, albo nie może

    • 1 28

    • I tobie również...

      dziękujemy, a liczba komentarzy wciąż rośnie i czyż nie jest wspaniale?

      • 9 0

  • Brawo! Gratulacje!

    Byliśmy, kibicowaliśmy i cieszymy się ze zwycięstwa! Brawo dziewczyny, wszyscy kibice (nie tylko KK, bo większość z nas kibicowała aktywnie) no i zarąb... maskotka:)

    • 38 2

  • BRAWO DZIEWCZYNY!!!

    Super mecz!!!Oby tak w Polkowicach trzymam kciuki!!!

    • 43 2

  • Gratuluję wygranego meczu!

    Trzymam kciuki za następny...
    W finale!!!
    LOTOS!!!

    • 38 1

  • Byliśmy , kibicowaliśmy ,było super.Teraz "tylko" trzeba puknąć buty w Polkowicach...

    • 31 2

  • Czy Mietek nadal może ? (1)

    Oj,emocji było sporo.I ta Jinks.Słabo zaczęła sezon w Gdyni ale z czasem jest coraz lepiej a dziś to jak mecz ŻYCIA.Warto było być.

    • 31 2

    • Nie wiadomo,czy Mietek dalej może...

      Jeśli Jinks zacznie grać stabilnie (bo powtórzę:dotąd grała zbyt chimerycznie),to mooooże (min. przy kiepskiej formie Biby,bo z kolei chyba nie ma co liczyć że Musina zagra znów tak słabo) będzie finał.
      Za drugą wygraną dziwczynom należą się wielkie gratulacje (sam nie wierzyłem,że doprowadzą do 2:2),ale poczekajmy jeszcze trochę.Ostateczna ocena wszystkich (zawodniczek,Fort Puente i Krawczyka) powinna się odbyć po sezonie.

      • 2 0

  • super dziewczyny (1)

    Tylko w tym klubie firma Lotos może się promować na europejskim poziomie a nie w gdanskim klubie nieudacznikow piłkarskich. Fianał Gdynia Krakow

    • 25 4

    • ślepy to widzi a te lotosowe prezesiki nie widzą i wolą ładować kasę na przedostatnią Lechię i przedostatnich siatkarzy

      • 14 3

  • byłem na meczu, świetna atmosfera!

    szkoda tylko frekwencji, duże miasto, tanie bilety, a hala świeciła niestety pustkami :(

    niemniej klub kibica dał radę i były emocje!

    • 33 2

  • Brawo dziewczyny

    Super mecz,super emocje i Geraldine Robert,która jest niekwestionowanym numerem jeden do nagrody MVP sezonu 2011/2012

    • 22 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Zdzisław Werner 36 88 83.3%
2 Radosław Dymkowski 36 85 80.6%
3 Izabela Dymkowska 36 83 83.3%
4 Marek Węgrzynowski 35 83 80%
5 Miś Brązuś 35 81 80%

Tabela końcowa

Koszykówka - Orlen Basket Liga Kobiet
M Z P Bilans Pkt.
1 KGHM BC Polkowice
2 PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.
3 VBW Arka Gdynia
4 Ślęza Wrocław
5 MB Zagłębie Sosnowiec
6 Polski Cukier AZS UMCS Lublin
7 Enea AZS Politechnika Poznań
8 Energa Polski Cukier Toruń
9 Polonia Warszawa
10 Basket Ekstraklasa Bydgoszcz
11 MKS Pruszków
  • ćwierćfinały (do dwóch zwycięstw)
  • KGHM BC Polkowice - Energa Polski Cukier Toruń 2:0
  • Ślęza Wrocław - MB Zagłębie Sosnowiec 2:1
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Enea AZS Politechnika Poznań 2:0
  • VBW ARKA GDYNIA - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 2:0
  • półfinały (do dwóch zwycięstw)
  • KGHM BC Polkowice - Ślęza Wrocław 2:0
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - VBW ARKA GDYNIA 2:0
  • o 3. miejsce (mecz i rewanż)
  • VBW ARKA GDYNIA - Ślęza Wrocław 142:133 (62:56 i 80:77)
  • finał (do dwóch zwycięstw)
  • KGHM BC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 2:0

Playoff

Ćwierćfinały

KGHM BC Polkowice 2
Energa Polski Cukier Toruń 0
Ślęza Wrocław 2
MB Zagłębie Sosnowiec 1
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 2
Enea AZS Politechnika Poznań 0
VBW ARKA GDYNIA 2
Polski Cukier AZS UMCS Lublin 0

Półfinały

KGHM BC Polkowice 2
Ślęza Wrocław 0
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 2
VBW ARKA GDYNIA 0

Finał

KGHM BC Polkowice 2
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 0

Ostatnie wyniki Arki

97% VBW ARKA Gdynia
1% REMIS
2% Ślęza Wrocław
13 marca 2024, godz. 18:00
HIT
45% Ślęza Wrocław
0% REMIS
55% VBW ARKA Gdynia

Relacje LIVE

Najczęściej czytane