Finisz w ostatniej kwarcie

26 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Katarzyna Dydek, przez lata związana z Gdynią, postanowiła sprawić psikusa Lotosowi PKO BP. W Poznaniu prowadzona przez najstarszą z sióstr koszykarskiego klanu drużyna Inea AZS jeszcze na początku czwartej kwarty prowadziła w spotkaniu kończącym dziewiątą kolejkę elity. Przyciśnięte do muru wicemistrzynie Polski wyszły obronną ręką z opresji. W ostatnich minutach zdobyły dwa razy więcej punktów niż rywalki i wygrały 84:75 (19:17, 20:21, 24:27, 21:10).

INEA: Walich 18, Sibora 16 (1x3), Howard 14, Skobel 11, Aleliunaite-Jankowska 3 oraz Mrozińska 8, Idczak 3, Rafałowicz 2, Pamuła, Wdowczyk.

LOTOS PKO BP: Beard 19 (3), Matović 18, Podrug 9, Pawlak 4, Tomiałowicz 3 oraz Leciejewska 11, Marchanka 9 (1), Jujka 5, Snitsyna 4, Maslowski 2, Zawadka

Jeśli Lotos spodziewał się, że w stolicy Wielkopolski będzie mógł zregenerować siły po boju z Jekaterinburgiem, to się przeliczył. Poznanianki do tej potyczki przystępowały jako piąta drużyna tabeli i nie zamierzały z góry kapitulować przed gdyniankami, które miały do dziś tylko jedną wygraną ligową więcej od nich.

Inauguracyjną kwartę zespół Jacka Winnickiego wygrał różnicą dwóch, a na przerwę zszedł z przewagą tylko jednego punktu. Gdynianki zupełnie pogubiły się na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Wówczas prowadzenie 62:58 zamieniły na stratę 63:67!

Nerwami gdynianki zapłaciły za to, że chciały pójść na skróty i pokonać rywalki "trójkami". Tymczasem z 14 takich próby tylko trzy były udane. Dopiero w ostatnich minutach Alana Beard i Natalia Marchanka celnymi rzutami zza linii 6,25 poprawiły nieco ten bilans. Dla odmiany poznanianki spudłowały trzy ostatnie takie próby.

Z 63:67 Lotos wyszedł na prowadzenie 71:67 po punktach Marchanki, Emiliji Podrug i Ivany Matović, gdy rywalki przez cztery minuty nie potrafiły zdobyć żadnego punktu. Wystarczyło, że do punktujących koleżanek znów dołączyły Alana Beard i Magdalena Leciejewska, a przewaga urosła do 82:71. Gospodynie nie mogły nic już zmienić, gdyż podstawowe zawodniczki miały prawo być zmęczone, a od rezerwistek nie było zbytniego wsparcia. Poznańska "ławka" dała tego dnia tylko 13 punktów. Stanowczo za mało, aby myśleć o niespodziance.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Utex ROW Rybnik - MUKS Poznań 69:58 (24:17, 11:13, 11:6, 23:22), PTK Aflofarm Vicard Pabianice - Energa Toruń 58:66 (12:20, 23:23, 11:11, 12:12), PKM Duda PWSZ Leszno - KSSSE AZS PWSZ Gorzów po dogrywce 68:75 (17:16, 20:10, 16:26, 10:11; 5:12), Cukierki Odra Brzeg - Wisła Can-Pack Kraków 63:75 (19:21, 5:13, 18:24, 21:17), Finepharm AZS KK Jelenia Góra - CCC Polkowice 52:70 (11:20, 11:17, 17:11, 13:22).

• zmienić trenera

Marszanka i Tomiałowicz Beard Matowic i Jujka taka powinna być podstawowa piątka i mecz był by wygrany do setki Zastanawiające po kiego grzyba trzyma Pawlaczkę tyle czasu na parkiecie przecież ona to jest cień dawnej Pauliny Pawlak Jak chcemy wygrywać to trzeba zmienić trenera bo ten nie daje rady i popełnia rażące błędy w zmianach

• 0 0

• uff

• 0 0

• LOTOS PKO BP GDYNIA

gdyniak zostaw trenera w spokoju Jacek Winnicki to dobry trener a Paulina Pawlak to dobra zawodniczka prawdziwy walczak tak jak i inne dziewczyny walczy na boisku przez cały mecz jesteś pewnie takim kibicem co przychodzi tylko na ciekawsze mecze zastanów się co piszesz lepiej już nic nie pisz znawca koszykówki i drużyny LOTOS PKO BP się znalazł