stat
Impreza już się odbyła

Gala Sportu Akademickiego (1 opinia)

Dziewięciu medalistów olimpijskich z klubów AZS będzie gościć na Gali Sportu Akademickiego, która odbędzie się w czwartek w Gdańsku. Coroczne święto sportu akademickiego będzie połączone z obchodami stulecia AZS Gdańsk. Podczas gali uhonorowane zostaną również najlepsze uczelnie w cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.

- Ten rok zapowiadał się na wyjątkowo trudny i taki był. Można powiedzieć, że ze względu na niepewność organizacji wielu imprez spowodowanej sytuacją pandemiczną był to naprawdę roller coaster. Zaczęliśmy z ogromnym niepokojem, ale mogę powiedzieć, że kończymy szczęśliwi. Udało się nam zorganizować wszystkie imprezy na bardzo wysokim poziomie, a zawodniczy klubów AZS przywieźli z igrzysk rekordową liczbę medali - mówi Dariusz Piekut, sekretarz generalny Akademickiego Związku Sportowego.

Swoją obecność na gali, która odbędzie się w wyjątkowym miejscu - Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku - potwierdziło dziewięciu medalistów olimpijskich w Tokio - mistrzowie olimpijscy Anita Włodarczyk, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dawid Tomala i Kajetan Duszyński, a także inni medaliści Justyna Iskrzycka, Paweł Fajdek, Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak i Anna Puławska.

- Gala Sportu Akademickiego to wielkie święto AZS, podczas którego na nowo będziemy przeżywać te wspaniałe chwile. Chyba nigdy nie udało nam się zebrać tylu medalistów olimpijskich w jednym miejscu. To wielka sprawa - dodaje Piekut.

Galę rozpoczną obchody setnej rocznicy założenia AZS Gdańsk. Z tej okazji przygotowany został specjalny film podsumowujący piękną historię gdańskiego AZS, a na gali pojawią się m.in. medaliści olimpijscy reprezentujący AZS Gdańsk.

Podczas gali uhonorowani zostaną zwycięzcy klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski. To będzie też miła chwila dla gdańskiego AZS, bo cykl AMP wygrała po raz kolejny Politechnika Gdańska, która na podium wyprzedziła Akademię Górniczo- Hutniczą w Krakowie i Uniwersytet Warszawski.

- Ten sukces zawdzięczamy studentom i pracownikom, którzy podjęli się trudu brania udziału w wielu zawodach. Obsadziliśmy wszystkie dyscypliny sportu, a trzeba pamiętać, że na tle innych jesteśmy małą uczelnią. Mamy czternaście tysięcy studentów, wręcz jesteśmy Kopciuszkiem, ale siła woli i determinacja w sporcie jest najważniejsza. Naprawdę jestem bardzo szczęśliwy - mówi prof. dr hab. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej i jednocześnie prezes AZS Gdańsk.

W trakcie gali uhonorowani zostaną także najważniejsi partnerzy AZS, m.in. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz sponsorzy AZS - Grupa LOTOS i Grupa PZU. Nagrody otrzymają też m.in. wyróżniający się młodzi działacze AZS.

Najważniejszym momentem będzie jednak nagrodzenie medalistów olimpijskich z klubów AZS. - To nasze gwiazdy, które chcemy szczególnie uhonorować. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowe statuetki Złote Gryfy, które otrzymają wyłącznie medaliści olimpijscy - mówi prezes Akademickiego Związku Sportowego prof. Alojzy Nowak.

Gala Sportu Akademickiego rozpocznie się o godz. 17 w czwartek. Sponsorem głównym Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa LOTOS S.A., a sponsorem strategicznym Grupa PZU S.A. Działalność Akademickiego Związku Sportowego wspiera Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • znowu wioska...jak to w AZS Gdańsk

    Szkoda, że inni znakomici sportowcy AZS Gdańsk, którzy reprezentowali i rozsławiali klub w latach poprzednich nawet nie zostali zaproszeni na galę! Słabe to!

    • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26.01 g.17.00
Fenerbahce Stambuł
26.01 g.21.30
Sporting Lizbona
28.01 g.16.30
Ślęza Wrocław
AZS Uniwersytet Gdański
28.01 g.20.30
Stal Nysa
29.01 g.16.30
Ślęza Wrocław/AZS Uniwersytet Gdański
24.01 g.20.30
mecz trwa
Cerrad Enea Czarni Radom
23.01 g.17.30
GTK Gliwice
22.01 g.19.30
Beretta Famila Schio
22.01 g.17.00
mecz odwołany
BC Polkowice
20.01 g.17.30
Budnex Stal Gorzów