Galatasaray Stambuł - Asseco Arka Gdynia 92:73. Porażka na pożegnanie z Eurocup

mip.
18 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Koszykarze Asseco Arki Gdynia przegrali z Galatasaray Stambuł 73:92. Dla gdynian był to pożegnalny mecz w Eurocup, gdyż nie udało im się awansować do dalszej fazy rozgrywek. Koszykarze Asseco Arki Gdynia przegrali z Galatasaray Stambuł 73:92. Dla gdynian był to pożegnalny mecz w Eurocup, gdyż nie udało im się awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Asseco Arka Gdynia przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Galatasaray Stambuł 73:92 (16:29, 17:27, 19:17, 21:19). Tym samym żółto-niebiescy zajęli ostatnie miejsce w grupie D Eurocup koszykarzy i odpadli z dalszych rozgrywek. O porażce w Turcji zadecydowała pierwsza połowa, w której do rywali tracili ponad 20 punktów. Z drużyną pożegnał się Armani Moore, którego kontrakt obowiązywał do zakończenia europejskich rozgrywek.

Galatasaray: Harrison 20 (4x3), Poythress 16 (2x3, 7 zb.), Auguste 11 (8 zb.), Koksal 11 (2x3), Gokalp 1, oraz Whittington 9 (1x3), Webster 7 (1x3, 7 as. 10zb.), Arslan 7 (1x3), Arapovic 4, Erdeniz 3 (1x3), Arar 2, Korkmaz 1,

ASSECO ARKA: Hammonds 12 (4x3), Bostic 10 (2x3), Wołoszyn 9 (3x3), Upson 9 (7zb.), Szubarga 2 oraz Moore 15 (2x3), Emelougu 9 (2x3, 7 zb.), Hrycaniuk 6 (6zb.), Kamiński 1, Czerlonko 0, Wyka 0

Asseco Arka Gdynia do środowego pojedynku przystępowała z wiedzą, że nie ma już szans na awans do kolejnej fazy Eurocup. We wtorek swój mecz wygrała Dolomiti Energia Trento i to ona awansowała do czołowej szesnastki. Przypomnijmy, że żółto-niebiescy musieli liczyć na porażkę Dolomiti oraz Budcnosti Podgorica.

Dla Armaniego Moore'a był to ostatni mecz w żółto-niebieskich barwach. Amerykanin dołączył w trakcie sezonu, a jego kontrakt był ważny do zakończenia europejskich rozgrywek.

Mimo to gdynianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Po wsadzie Josha Bostica i dwóch "trójkach" Leytona Hammondsa prowadzili w Stambule 8:2. Później jednak rzuty zza łuku nie przynosiły efektu, a gospodarze zaliczyli serię 15:0. Galatasaray pewnie wygrało pierwszą kwartę 29:16.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefla Sopot 110:80 - relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza mimo ambitnej gry, zostawiali gospodarzom zbyt dużo miejsca w ataku, a sami zbyt często tracili piłkę, przez co strata do Galatasaray ciągle rosła. Gdynianie pozwalali gospodarzom na zbyt łatwe penetracje pod kosz, a z "trójkami" szalał Aaron Harrison i po pierwszej połowie Asseco Arka przegrywała już 33:56.

Po przerwie zza łuku trafił Bostic, a po 2 punkty dołożyli DeVonte UpsonArmani Moore. Pozwoliło to nieco zniwelować wysoką przewagę Galatarasay. Gospodarze zaczęli pudłować, przez co ta część była bardziej wyrównana, a pod jej koniec dwie "trójki" rzucił Ben Emelougu i żółto-niebiescy wygrali trzecią kwartę 19:17.

Przed ostatnią kwartą wynik był już rozstrzygnięty, dlatego Frasunkiewicz dał pograć rezerwowym. Ci spisali się nieźle, bo odrobili 8 punktów. Gospodarze zaczęli popełniać proste błędy, gdyż myślami byli już w szatni. Przyjezdni wykorzystali to i na minutę przed końcem przegrywali już tylko różnicą 10 punktów. Ostatnia minuta należała jednak do gospodarzy, którzy trafili dwie "trójki" i wygrali 92:73.

Gdynianie w całym spotkaniu oddali aż 33 rzuty zza łuku, trafiając zaledwie 13 z nich. Gospodarze zaś wykorzystali 11 z 26 takich prób. Koszykarze Galatasaray mieli także wyraźną przewagę w rzutach osobistych, gdzie wykorzystali 17 z 25 rzutów przy zaledwie 6 z 11 celnych rzutach gdynian. Podopieczni Frasunkiewicza zaliczyli także aż 18 strat.

Dużo rzucają, mało trafiają - problem koszykarzy Asseco Arka Gdynia nie tylko w Eurocup

10. kolejka, grupa D:
Galatasaray Stambuł - ASSECO ARKA GDYNIA 92:73 (29:16, 27:17, 17:19, 19:21)
Dolomiti Energia Trento - Unicaja Malaga 88:76 (18:17, 27:20. 26:24, 17:15)
EWE Basket Oldenburg - Buducnost Voli Podgorica 102:99 (16:30, 23:17, 25:26, 38:26)

Opinie (18) 1 zablokowana

• Pozwole sobie spłentować koncepcje gry Arki dowcipem:)

"jak wchodzą zawodnicy Arki do szatni"?? "trójkami" :):)

Wynik lepszy niż gra....ale mecz o pietruchę:)
    Z niecerpliwością czekam na odrodzenie Arki...bo na tej koncepcji czeka nas zmarnowanie:)

• 20 4

• brak motywacji + frustracja = -19
    5 minut do końca, -10 a na parkiecie Wyka, Czerlonko i Kamiński. czy oni naprawdę walczyli o zwycięstwo?

• 10 3

• To co grają

To już dochodzi do tragizmu. Puchary odeszły,teraz liga,ale nie jest sztuką wygrać z dołem tabeli. Trzeba walczyć z każdym. Nie ma penetracji pod kosz,brak zbiórek w ataku,tylko mozolnie trójki, które nie wchodzą prawie,a i już w Europie znają Frasuna taktykę. Trener faktycznie aut.

• 16 4

• Niestety Moore odchodzi do Oldenburga (1)

.. więc nawet na PLK będzie trochę za wąski skład

• 13 2

• Wraca z wypożyczenia

• 4 4

• Panie Prezesie czas zacząć porządki świąteczne aby Gwiazdor nie przyniósł rózgi pod choinkę.

• 8 4

• kolejna nominacja do tytułu "trener Roku" w drodze!:)))