Lotos Trefl kolekcjonuje wygrane 3:0

18 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Gdańscy siatkarze sięgnęli po trzeci z rzędu ligowy triumf bez straty seta. Na zdjęciu MVP meczu w Częstochowie Bartosz Gawryszewski. Gdańscy siatkarze sięgnęli po trzeci z rzędu ligowy triumf bez straty seta. Na zdjęciu MVP meczu w Częstochowie Bartosz Gawryszewski.

Siatkarze Lotosu Trefla kontynuują doskonałą, styczniową passę w PlusLidze. Gdańszczanie wygrali trzeci mecz z rzędu bez straty seta. Po wygranych na własnym parkiecie nad Effectorem Kielce i BBTS Bielsko-Biała, w sobotę podopieczni Radosława Panasa triumfowali na wyjeździe nad AZS Częstochowa 3:0 (25:17, 25:17, 25:18), rewanżując się rywalom za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek. Tytuł MVP spotkania zdobył Bartosz Gawryszewski.

AZS: Buczek, Murek 6, Vesely 10, Kaczyński 1, Hebda 7, Kaźmierczak 2, Piechocki (libero oraz Bik (libero), Kamiński 10, Bąkiewicz 1, Bednorz, Marcyniak

LOTOS TREFL: Łomacz 4, Żaliński 5, Zajder 7, Jarosz 17, Wierzbowski 12, Gawryszewski 6, Rusek (libero) oraz Milczarek

Gdańszczanie bardzo dobrze weszli w mecz. Już na początku Grzegorz Łomacz wypróbował możliwości ofensywne kolegów, wystawiając na oba skrzydła i na środek, a nie zawiedli Krzysztof Wierzbowski, Jakub JaroszBartosz Gawryszewski. Gdy Lotos Trefl dołożył jeszcze dwa z rzędu bloki (Maciej Zajder, Wojciech Żaliński na inauguracyjną przerwę techniczną mógł zejść z prowadzeniem 8:4.

WOJCIECH ŻALIŃSKI Z NOMINACJĄ NA LIGOWCA ROKU 2013 - ZAGŁOSUJ

Po wznowieniu gry po kolejny udanych atakach żółto-czarni odskoczyli na 12:7, a potem 15:10. Co prawda akademicy spróbowali odrobić straty po drugiej regulaminowej przerwie, ale zdołali zbliżyć się tylko na trzy punkty. Od wyniku 14:17 gospodarze popełnili trzy niewymuszone błędy z rzędu. Natomiast ostatecznie skapitulowali z walki o tego seta, gdy przy 17:21 były gdański atakujący, Michał Kamiński zepsuł zagrywkę.

Decydujące punkty przesądzające o wygranej gdańszczanie zawdzięczają blokom Gawryszewskiego i Łomacza, a ich akcje przy siatce przedzielił piąty udany tego dnia atak Jarosza.

W drugim secie AZS prowadził już 8:4, ale przy dużej zasłudze... gdańszczan, którzy popełnili aż 4 błędy, po dwa razy myląc się na zagrywce i w ataku.

Przerwa techniczna przyszła w samą porę. Radosław Panas w ciągu 60 sekund zdołał ponownie zmobilizować podopiecznych. Po powrocie do gry Lotos Trefl zdobył pięć punktów z rzędu! Rywale nie mogli poradzić sobie z zagrywką Łomacza. Co prawda nie było asów serwisowych, ale ataki częstochowian po dwa razy były blokowane oraz wyrzucane w aut.

Od tego momentu grano punkt za punkt aż do remisu 14:14. Gdańszczanom ponownie udało się przełamać rywali, odskakując na 17:14, po udanych zbiciach: Jarosza i Zajdera oraz bloku tego drugiego na Kamińskim.

Akademicy zbliżyli się jeszcze na 17:19 i zupełnie stanęli. Dwa błędy popełnił Bartosz Bednorz dając naszej drużynie dwa ostatnie punkty w tym secie, a wcześniej nie do zatrzymania byli: Jarosz i Wierzbowski, a Gawryszewski zaliczył kolejny udany blok. Łącznie w dwóch setach gdańszczanie mieli aż 9 bloków, przy zaledwie 2 rywali.

W trzecim secie Lotos Trefl poszedł za ciosem. Tę część gry żółto-czarni rozpoczęli od prowadzenia 5:0! Trzykrotnie przebił się atakiem Jarosz, a rywale oddali dwa punkty po własnych błędach.

Jednak wystarczyło, że i gdańszczanie zaczęli się mylić, atak zepsuł Wierzbowski, a zagrywkę Jarosz, a gospodarze jeszcze się zmobilizowali i sprowadzili straty do 5:7.

Podobny scenariusz miał okres gry pomiędzy przerwami technicznymi. Prowadzenie Lotosu Trefla 14:9 stopniało do 14:13. Przy tym wyniku udanym zbiciem popisał się Żaliński, a po chwili Jarosz zaliczył punktową zagrywkę.

I na tym opór rywali się skończył. Gdańszczanie szybko poprawili wynik na 21:14, a pierwszą piłkę meczową mieli przy 24:17. Dwie ostatnie wystawy spotkania poszły do Dawida Murka. Były reprezentant Polski pierwszy atak skończył, ale w drugim się pomylił.

Lotos Trefl odniósł trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu 3:0. Przy porażce Politechniki Warszawskiej gdańszczanie awansowali na 7. miejsce w tabeli.

Wyniki 14 kolejki

• AZS Częstochowa - LOTOS TREFL Gdańsk 0:3 (17:25, 17:25, 18:25)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Transfer Bydgoszcz 2:3 (25:21, 17:25, 25:16, 22:25, 7:15)
  • AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom 1:3 (25:21, 18:25, 24:26, 22:25)
  • Asseco Resovia - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:15, 25:23)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Effector Kielce 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:16)
  • BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 22:25, 20:25, 25:20, 12:15)