Gdynianie nie wygrali w II lidze od 28 sierpnia

16 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Po raz pierwszy w tym sezonie w II lidze piłkarze Bałtyku uzyskali bezbramkowy remis. Jednak podział punktów na własnym boisku z Elaną Toruń nie jest sukcesem gdyńskich piłkarzy. Podopieczni Piotra Rzepki nie wygrali czwartego meczu z rzędu, a na zwycięstwo czekają od 28 sierpnia.

.

BAŁTYK: Chamera - Granosik, Martyniuk, Wasilewski, Zybert - Szweda (72 Drzymała), Bielecki (46 Pietrzyk), Pięta (46 Riebandt), Adamus (67 Hartman) - Kudyba, Nadolny.

ELANA: Penkovets - Zamiatowski, Świderek, Wróbel, Smolarz (79 Makowski) - Rożej (62 Łaszewski), Woropajew, Atanackowic, Młodzieniak - Rackiewicz (90 Zamara), Charzewski (74 Mania).

Sędzia: Nawodziński (Koszalin). Żółta kartka: Łaszewski, Zamara (Elana). Widzów: 800.

0' Dla obu trenerów jest to bardzo ważny pojedynek. Piotr Rzepka niegdyś pracował w Elanie. Natomiast dla Dariusza Durdy jest to debiut na toruńskiej ławce szkoleniowej. Co ciekawe ten szkoleniowiec w czasie kariery piłkarskiej był kolegą w Zawiszy Bydgoszcz, Dariusza Pasieki, obecnego trenera Arki.

0' w miejscowej drużynie zmiany w ustawieniu obrony. Po karencji w trzech meczach na pozycję stopera wrócił kapitan drużyny, Marcin Martyniuk. W "11" również niedawny rekonwalescent Dawid Zybert.

0' Elana ofensywnie ustawiona. Blok defensywny liczy tylko trzech piłkarzy. Patryk Smolarz nominalny lewy obrońca, gdy tylko jego drużyna ma piłkę aktywnie włącza się do akcji ofensywnych.

1' rozpoczął się mecz. Ze środka Bałtyk. Na trybunach około 800 widzów.

2' już dwukrotnie musiał interweniować Michał Chamera, ale nie były to groźne sytuacje.

4' po rzucie rożnym strzał w boczną siatkę Bałtyku.

6; wielka szansa na objęcie prowadzenia przez gospodarzy. Po strzale Dariusza Kudyby toruński bramkarz z trudem wybija piłkę na róg.

8' Elana szybko przedostała się pod gdyńską bramkę i dwukrotnie strzelała zza "16". Pierwsze uderzenie zablokował Martyniuk, drugie minęło wyraźnie cel.

9' nieudane dośrodkowanie Zyberta. Piłka nad poprzeczką bramki Elany opuściła boisko.

10' strzał z dystansu Rożeja bez kłopotu łapie Chamera.

11' dwa rzuty rożne dla gości jeden po drugim. Sytuacje wyjaśnia Chamera wyłapując drugie dośrodkowanie.

13' szybki mecz. Akcje przenoszą się raz pod jedną raz pod drugą bramkę. Elana atakowała 4 na 4, po chwili Bałtyk wyszedł 3 na 3. Z obu ataków nic nie wyszło.

17' na stadion dotarli kibice Elany. Jest ich około 40-50 osób. A mimo to mecz ma status podwyższonego ryzyka.

20' tempo gry osłabło. Od kilku minut gra toczy się w środkowej strefie boiska.

24' dośrodkowanie z wolnego Szwedy wybili obrońcy, po chwili to samo po dośrodkowaniu z rożnego, choć bramkarz minął się z piłką.

28' faulem powstrzymany atak Adamusa

29' po dośrodkowaniu z wolnego Szwedy głową strzelał Martyniuk. Piłka odbiła się jeszcze od jego z obrońców Elany, ale Nazar Penkovets pięknie obronił.

30' piłka z wolnego grana z okolic linii środkowej przez Młodzieniaka minęła wszystkich piłkarzy zgromadzonych w polu karnym i wyszła obok bramki poza boisko.

32' Rożej wywalczył róg dla Elany. Po dośrodkowaniu z kornera wyjaśnia sytuację piąstkowanie Chamery.

34' ładne uderzenie Rożeja z około 25 metrów. Chamera popisał się robinsonadą, ale piłka minęła spojenie słupka z poprzeczką.

37' kolejne dwa rzuty rożne z rzędu dla Elany. I znów przy drugim dośrodkowaniem pewnie piłkę łapie Chamera.

40' ładny strzał z dystansu Zyberta i dobra interwencja Penkovetsa.

41' Kudyba po indywidualnej akcji dośrodkował nad bramką.

44' Gwizdek przerywa nieźle wyglądającą akcję Elany. Na spalonym Charzewski.

45' sędzia doliczył 1 minutę

45+1' ostatnia szansa Bałtyku na gola przed przerwą. Rzut rożny wywalczył Szweda.

45+1' po dośrodkowaniu z rogu Pięty głową strzelał Kudyba, ale niecelnie.

Koniec pierwszej połowy. 0:0 - ten wynik z przebiegu gry nie krzywdzi żadnej z drużyn.

46' w przerwie trener rzepka dokonał dwóch zmian w Bałtyku. Boisko opuścili obaj środkowi rozgrywający, którzy przed przerwą wielokrotnie oddawali pole rywalom. W ich miejsce weszli Sławomir Riebandt i Michał Pietrzyk

46' drugą połowę rozpoczęła Elana, która gra w identycznym składzie co przed przerwą.

49' Szweda po indywidualnym rajdzie zdecydował się na strzał, ale został on zablokowany.

50' Wróbel wybił piłkę na róg spod nóg Kudyby. Niestety, dośrodkowanie Adamusa zbyt głębokie i piłka w rękach bramkarza Elany.

51' "wszyscy wstają. Koniec pikniku" - rzucił hasło prowadzący doping na trybunach Bałtyku. Rozległo się skandowanie "Bałtyku, my chcemy gola".

52' niecelny strzał Riebandta

54' Chamera wyszedł po piłkę na 16 metr. Przy interwencji został nieprzepisowo zaatakowany przez Rackiewicza.

55' kolejny strzał z dystansu Riebandta, ale znów niecelny.

56' dobra interwencja Wasilewskiego, który uprzedził Charzewskiego, nie pozwalając tym samym, aby torunianin popędził sam na sam z Chamerą.

58' ryzykowna zabawa na przedpolu Bałtyku, w którą obrońcy wciągnęli także Chamerę. Kilka krótkich podań mogło się źle skończyć, bo Elana próbowała przejąć piłkę atakując trzema piłkarzami.

60' upłynął kwadrans drugiej połowy. Bałtyk był w nim przy piłce, ale nie stworzył poważnego zagrożenia pod bramką rywali.

62' Pierwsza zmiana w drużynie gości. Do gry wszedł Karol Łaszewski.

63' Trener Durda wykorzystując to, że przy linii bocznej opatrywany był Charzewski, który ucierpiał po faulu Riebandta, wszedł na murawę i udzielał wskazówek piłkarzom Elany.

64' znów za głębokie dośrodkowanie z rogu Bałtyku. Pewnie złapał piłkę Penkovets.

65' Riebandt z wolnego z około 40 metrów. Jeśli był to strzał, to za słaby, a dośrodkowanie to nieprecyzyjne. Piłkę znów złapał bramkarz rywali.

66' Kudyba zza pola karnego mocno uderzył, ale trafił w plecy stopera Elany.

67' trzecia zmian w Bałtyku. Tym razem w ataku. Na boisko wszedł Szymon Hartman. Z trybun usłyszał on od kibiców "Szymon, to jest twój dzień".

69' Trener rzepka próbuje pobudzić podopiecznych do lepszej gry mocnym okrzykiem "jeszcze"

71' strzał z 25 metró Kudyby nad poprzeczką

72' kolejna zmiana w Bałtyku. Tym razem do gry wszedł Michał Drzymała

73' Drzymała przy pierwszym kontakcie z piłką mógł strzelić gola, ale źle główkował i piłka poszybowała nad bramką.

74' druga zmiana w Elanie. Podobnie jak przy poprzedniej schodzący zawodnik robi to tak, aby zyskać jak najwięcej czasu.

77' żółta kartka dla Łaszewskiego

78' najlepsza okazja na gola dla Bałtyku. Hartman kropnął w poprzeczkę!

79' trzecia zmiana w Elanie.

81' Nadolny przechwycił piłkę około 25 metrów od bramki Elany i od razu podał ją do przodu na wolne pole, ale żaden z jego dwóch kolegów nie wystartował do niej.

83' wolny dla Elany z około 25 metrów. Młodzieniak uderzył w mur

85' w odpowiedzi wolny dla Bałtyku. Uderzenie Drzymały odbiło się od obrońcy i wyszło poza boisko.

90' sędzia dolicza 3 minuty

90+2' czwarta zmiana Elany na urwanie kolejnych sekund

90+3' Zamara, który dopiero co wszedł na boisko za opóźnienie rozegrania rzutu wolnego przez Bałtyk "zarobił" żółtą kartkę.

90+4' strzał Kudyby wysoko nad bramką.

KONIEC MECZ. Tylko bezbramkowy remis gospodarzy. "Bałtyk, walczyć" - tym okrzykiem pożegnali piłkarzy miejscowi kibice.

Gospodarze zawiedli. Dwie dogodne sytuacje na gola to zbyt mało jak na mecz z rywalem, który dopiero po raz trzeci nie przegrał w Tym sezonie. Elana to dobrej w swoim wykonaniu pierwszej połowie po zmianie stron wyraźnie opadła sił i oddała pole rywalowi. Szkoda, że biało-niebiescy nie mieli pomysłu co zrobić z tą przewagą.

Tym samym Bałtyk znalazł się na 10. najniższym od początku rozgrywek miejscu w tabeli. W najbliższą sobotę czeka podopiecznych Rzepki wyjazd do Słubic do Polonii, która jest tuż za nimi.

Tabela wprowadzona: 2009-09-16

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Unia Janikowo - GKS Tychy 2:4 (2:2), Tur Turek - Czarni Żagań 3:0 (3:0), Lechia Zielona Góra - Ślęza Wrocław 1:0 (1:0), Ruch Radzionków - Polonia Słubice 2:0 (1:0), Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:0), Miedź Legnica - Raków Częstochowa 0:1 (0:1), Górnik Polkowice - Jarota Jarocin 2:0 (1:0), Zagłębie Sosnowiec - Nielba Wągrowiec 1:0 (1:0).

• (2)

BAŁTYK GDYNIA ! BAŁTYK GDYNIA !
    LECHIA Z BAŁTYKIEM !

NIE MA CO PIC ! NIE MA CO JESC ! TORUN !