Gdynianie wciąż liderami grupy G TOP-16

Krzysztof Klinkosz
3 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Koszykarze Asseco Prokomu są w doskonałej sytuacji wyjściowej do walki o TOP-8 Euroligi! Gdynianie rozbili na wyjeździe wyżej notowaną Unicaję Malaga aż 70:50 (17:13, 20:20, 12:7, 21:10). Poniżej zapis relacji, którą przeprowadziliśmy z tego spotkania. Po dwóch seriach gier w grupie G mistrzowie Polski nadal są na prowadzeniu. Za tydzień czeka ich starcie z faworyzowanym CSKA Moskwa.

UNICAJA: Cook 10, Printezis 8, Dixon 5, Archibald 5, Jimenez 3 - Rodriguez 13, Dowdell 2, Welsch 2, Freeland 2, Lima 0.

ASSECO PROKOM: Woods 17, Logan 9, Jagla 8, Hrycaniuk 6, Zamojski 0 - Burrell 16, Varda 7, Ewing 5, Szczotka 2.

Gdynianie doskonale rozpoczęli mecz. Jan-Hendrik Jagla zablokował rzut Robetra Archibalda, a później zanotował dwie zbiórki i aż 4 punkty pod rząd! Swoje punkty dołożyli. jeszcze Adam Hrycaniuk oraz Qyntel Woods i mistrzowie Polski w 3. minucie prowadzili 8:0! Poirytowany trener gospodarze poprosił wówczas o przerwę.

Dopiero w 4. minucie gospodarze zdobyli swoje pierwsze punkty w meczu. Ciężar gry wziął na siebie Omar Cook i po 4 punktach Amerykanina przewaga Asseco Prokomu stopniała do 2 punktów (8:6). Za chwilę jednak punktował Woods, a akcją 2+1 popisał się Ratko Varda. Po kolejnych punktach Woodsa w 7. minucie gdynianie wyszli na prowadzenie 15:6.

Mniej ostatnio grający Amerykanin po kilkudziesięciu sekundach zdobył kolejne punkty, w sumie miał już ich na koncie 8 i gdynianie wyszli na najwyższe jak dotąd prowadzenie 17:6. Niestety, w ostatniej minucie kwarty mistrzowie Polski pozwolili rywalom na zniwelowanie części strat i po pierwszej kwarcie prowadzili 17:13.

Drugą kwartę koncertowo rozpoczął Ronnie Burrell. Najpierw trafił "trójkę", później dołożył do tego punkty z półdystansu, a ponieważ był faulowany przy rzucie, stanął na linii rzutów wolnych i nie spudłował. Asseco Prokom prowadziło już 23:13. Wprawdzie Juan Dixon również trafił zza linii 6,25 m, jednak Burrell w dalszym ciągu dzielił i rządził na parkiecie. Po jego kolejnej "trójce" w 13. min. było 26:16.

Zespół z Hiszpanii był nieskuteczny, gdynianie lepiej też czuli się na tablicach. Jeśli nie trafia David Logan czy Woods ciężar zdobywania punktów bierze na siebie Burrel bądź Hrycaniuk. W 15. minucie przypomniał o sobie Daniel Ewing i po jego "trójce było 33:18 dla ekipy z Polski.

Gospodarze poprawili obronę i skuteczność rzutów na tyle, by po kolejnych dwóch minutach przegrywać tylko 24:33. Kolejne punkty zdobywali jednak Varda i Burrell i Asseco Prokom wyszło na prowadzenie 37:24 w 18 minucie. Niestety końcówkę pierwszej połowy zespół z Gdyni przegrał aż 0:9 i do przerwy zamiast efektownego prowadzenia mistrzów Polski było tylko 37:33 dla Asseco Prokomu.

Do przerwy najwięcej punktów dla Asseco Prokomu zdobyli Burrell 11 i Woods 8, gdynianie byli dwa razy skuteczniejsi od rywali w rzutach za 2 punkty, lepiej też zbierali piłki z tablic, niepokoiła jednak liczba strat, których zanotowali na swoim koncie aż o 6 więcej niż gospodarze, to efekt głównie słabszej gry w końcówce pierwszej połowy.

Drugą połowę meczu punktami otworzył Jagla, który dwukrotnie trafił spod kosza, jednak ofensywa gospodarzy trwała nadal i po trafieniu Georgiosa Printezisa było tylko 41:39 dla Asseco Prokomu w 22 min.

W 25 min. tylko jednego wolnego trafił Woods (42:39) za chwilę na linii rzutów wolnych stanął Robert Archibald jednak on również trafił tylko raz i gdynianie wciąż prowadzili 2 punktami (42:40). Gdynianie uciekli nieco gospodarzom po "trójce" Logana (45:40). Kolejne punkty reprezentanta Polski dały prowadzenie 47:40, później dwa punkty dołożył Woods i w 29 minucie gdynianie prowadzili 49:40 i takim też wynikiem zakończyła się trzecia kwarta.

Początek ostatniej odsłony stał pod znakiem nerwowej gry z jednej i drugiej strony, długo żadna z ekip nie mogła zdobyć punktów. W 33 minucie Berni Rodriguez zdobył punkty na 42:49 jednak za chwilę dziewięciopunktowe prowadzenie Asseco Prokomu odzyskał Jagla.

Niemiecki center przerwał kolejną akcję rywali faulem i dwa punkty po wolnych zdobył ponownie Rodriguez (51:44 w 34 min.). Aż do 36 minuty meczu punkty zdobywano głównie po rzutach wolnych (53:45 dla Asseco Prokomu)

Wreszcie gdynianie przyspieszyli tempo akcji, znów zagrali skuteczniej i po punktach Vardy, Hrycaniuka oraz Woodsa gdynianie prowadzili w 38 min. 59:45.

Ofensywa gdynian nie ustawała i po kilkudziesięciu sekundach prowadzili już 65:47. W 39 minucie Woods wyprowadził mistrzów Polski na 20-punktowe prowadzenie 67:47 i to na parkiecie rywala.

Już w ostatnich sekundach meczu Burrell jeszcze raz trafił za trzy i było 70:47 dla Asseco Prokomu a wynik na 70:50 ustalił w ostatniej chwili Cook.

W drugim meczu grupy G: Żalgiris Kowno przegrał z CSKA Moskwa 68:83 (26:17, 19:18, 11:22, 12:26)

Opinie (211) ponad 20 zablokowanych

• Malaga najsłabszym zespołem w Eurolidze moim zdaniem (11)

Tak słabego zespołu dawno nie widziałem! Jak można we własnej hali mieć skuteczność za 2 pkt. 13/45 i za 3 pkt. 4/29 przy dość średniej obronie przeciwnika?? I dodatkowo tyle amatorskich strat, chaotyczna gra w ataku, totalna słabizna. Asseco może już świętować wyjście z grupy bo z tak słabej grupy to i Anwil i Turów by wyszły, co tu dużo pisać. U siebie wygrana z Malagą, może wyjazd na Litwie, a być może nawet 3 zwycięztwa wystarczą na awans. Z drugiej strony, zasady "losowania" grup w Eurolidze mocno osłabiają efekt, jakim powinien być awans najmocniejszych drużyn i dają szanse na awans słabszym zespołom, tak jak to jest w grupie asseco. Z takiej grupy nie wyjść to byłaby na prawdę porażka.

• 5 11

• takia słaba ta malaga a u buka chodziła po 1.36 a asseco po 4.15 :)))) (8)

bujaj się gościu i nie pisz głupot że malaga jest słaba.

• 9 6

• (7)

Po pierwsze - bujaj się to ty sobie możesz pisać do swoich koleżków, a nie do mnie.
        Po drugie - po co ta agresja? Wyrażam swoją opinię i mam do tego prawo, więc mnie nie ataktuj.
        Po trzecie - co mnie obchodzi jakis głupi kurs u buka??? Jakbyś widział mecz, to byś nie przytaczał mi argumentu typu "kurs u buka". Zagrali tak słaby mecz, że moim zdaniem nie powinno być ich nawet w Top 16 z takim graniem. Dziś byli do ogrania nawet przez każdy inny przeciętny zespół i to asseco dziś wykorzystało.

• (5)

Jaki ty głupi jesteś! Czy ja pisząc o słabej Maladze umniejszam asseco?? Chyba raczej nie. Po prostu stwierdzam, że w tym sezonie problemy Malagi są widoczne i sprawiają, że są najsłabszą drużyną w TOP 16 jeśli nie zmienią swojej gry i nie udowodnią, że stać ich na więcej. Więc w ogóle szkoda czasu na polemikę z Tobą skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem. To forum schodzi na psy, a właściwie ludzie udzielający się. Brak rzeczowej oceny, brak obiektywizmu, brak wymiany poglądów na temat koszykówki - lepiej przecież obrzucać się obelgami między sobą ("kibice" trefla i "kibice" apg), bluzgać, wyzywać i ubliżać... Tak to w naszym kraju właśnie wygląda...

• 3 4

• nie chciałem nikogo obrażać. (2)

Denerwuje mnie tylko malkontenctwo i brak umiejętności cieszenia się z sukcesu. Takie posty jak twoje raczej zniechęcają potencjalnych kibiców koszykówki niż zachęcają do odwiedzenia hali w Gdyni czy w Sopocie. Podpisujesz się Kibic więc jak domyślam się powinno Tobie zależeć na promocji kosza. Co do umniejszania, wyzywania i ubliżania to jak post wyżej 10/10.

• 3 1

• (1)

ja po prostu obiektywnie oceniam grę Malagi :-)
                Nie napisałem, że Prokom zagrał źle, czy, że ich nie lubię itp itd. Po prostu okiem laika widać, że Malaga grała chaotycznie, źle, bez pomysłu - i tyle. A nie sądzę, żeby moja prywatna opinia zraziła innych potencjalnych kibiców do chodzenia na mecze do Gdyni czy Sopotu :)
                po prostu wkurza mnie, że ludzie z Gdyni mówią na Sopocian "czopy", z drugiej strony ludzie podpisujący się jako "Trefl" (chyba jakiś pseudokibic) oraz Lechia bluzgają na APG - nie ma to sensu. Ja mogę nie przepadać za APG ale nie bluzgam ich na forach, nie wyzywam - po prostu obiektywnie oceniam czysto sportową materię.

• 0 0

• A kto cię o to prosi?

Swoje zdanie możesz swoim kolegą przy tanim winie opowiadać.

• 0 0

• czytam z boku i nie rozumiem ! (1)

kibicu ! Masz pretensje o jakies ubliżanie ??? ( bujaj się - to chyba nie jest obraza ! ) , a sam piszesz : "Jaki ty głupi jesteś!"
              Żałujesz , że nie ma merytorycznej dyskusji i uwazasz , że Twój interlokutor ( niepodpisany - niestety ) nie umie czytac ze zrozumieniem ! Ale ten problem raczej Ciebie dotyczy : "Czy ja pisząc o słabej Maladze umniejszam asseco??" , a dwa posty wczesniej : " ... z tak słabej grupy to i Anwil i Turów by wyszły, co tu dużo pisać " ! Dobrze jest przeczytac własny tekst zanim się go wysle , i nie emocjonowac się tak bardzo !!!
              Pozdrawiam,

• 5 2

• do kibic koszykówki

bujaj się raczej nie należy do kulturalnych wypowiedzi. Pisząc, że z tej grupy wyszedłby Anwil i Turów, nie umniejszam Prokomowi, tylko stwierdzam, że ta grupa jest po prostu najsłabsza - i tzreba to po prostu wykorzystać i tyle. A pisząc, że ktoś jest głupi - może i nie popisałem sie elokwencją - ale po prostu osoba, która komentuje moje opinie, mam wrażenie nie chciała się wczytac w to, co miałem na myśli. tyle w temacie.

• 0 0

• PGR gowno zgorzelcowo (1)

PGR gowno zgorzelcowo juz pokazalo jak gra w Europie ha ha. Wszystko przegrali. Zgorzelcowskie gowna nawet nie powachaja smaku Euroleague.
      Anwil moze jeden mecz by wygral

• 3 7

• zgadzam sie

zgorzelec jest slabiutki i w tym roku pokazal, ze inne slabe zespoly w Europie jezdzily po nim jak chcialy

• 5 5

• (1)

Co wy spinacie sie z tą tradycją kosza w Sopocie. z****iście było przed awansem do ligi. TREFL SOPOT , TREFL SOPOT !!!! Było super. Przyszedł Prokom , zrobił wynik i wtedy ci obrońcy honoru i tradycji zaczęli PROKOM , PROKOM o Treflu zapomnieli.

HIPOKRYZJA !!!!

• 0 5

• ale słowo Trefl zawsze było obecne.

• 0 0

• (13)

A Gdzie był klub Kibica Slynnego Zespołu z Gdyni ?? bali sie pojechać bo by byli zagluszani ;D przez miejscowy Zespół Malagi !! :D

• 8 40

• (3)

a ciekawe, kiedy wy zorganizujecie jakis wyjazd dalej niz do Gdyni

• 5 2

• (2)

"wy" to znaczy kibice Trefla? no to muszę cię zmartwić, byliśmy na wszystkich meczach wyjazdowych w tym sezonie, ostatnio w Stalowej Woli. następny wyjazd do Jarosławia, nie martw się - będziemy. ludzie z kk Trefla organizowali wyjazdy na mecze na długo przed pojawieniem się jakiegoś śmiesznego Asseco.