Gedania 1922 Gdańsk - KP Starogard Gdański 3:1. Wygrana pomimo gry w "10"

mip.
14 października 2023, godz. 13:55
Opinie (9)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk pokonała KP Starogard Gdański 3:1 (0:1) i to pomimo gry w "10" po czerwonej kartce dla Macieja Gorwy.  Gedania 1922 Gdańsk pokonała KP Starogard Gdański 3:1 (0:1) i to pomimo gry w "10" po czerwonej kartce dla Macieja Gorwy.

Gedania 1922 Gdańsk pokonała KP Starogard Gdański 3:1 (0:1) w meczu 12. kolejki grupy drugiej III ligi. Gdańszczanie losy spotkania odwrócili w ciągu 5 minut drugiej połowy, odrabiając stratę i wychodząc na prowadzenie. Nawet pomimo gry ponad 30 minut w "10" po czerwonej kartce dla Macieja Gorwy, udało im się podwyższyć wynik i wygrać po raz pierwszy od trzech spotkań.

Żukowski 55, Manuszewski 60, Zalewski 74 - Parulski 37

GEDANIA: Tetyk - Flis, Manuszewski, Dowigiałło - Waliszewski (71 Adamik), Zyska, Gorwa, Niewiadomski (85 Bogdański) - Żukowski (78 Pawlak), Zalewski (85 Łazarski) - Łukasiewicz (46 Stawikowski)

W sobotnie południe Gedania 1922 Gdańsk podejmowała w derbach Pomorza KP Starogard Gdański. To właśnie gdańszczanie byli faworytem tego starcia, gdyż starogardzianie ten sezon mają bardzo przeciętny i okupują dół tabeli. Trener Krystian Ryczkowski wciąż nie mógł skorzystać z najsilniejszego składu, ale do wyjściowej "11" wrócił Paweł Flis.

Gedania 1922 Gdańsk na najsilniejszy skład musi czekać dłużej Gedania 1922 Gdańsk na najsilniejszy skład musi czekać dłużej

Pierwsza połowa tego przebiegała bez wyraźnego wskazania na którąkolwiek z drużyn. Jednak na przerwę z prowadzeniem schodzili podopieczni Łukasza Kowalskiego. Zapewnił im je Nikodem Parulski strzałem sprzed 16. metra.

Co ciekawe Gedania w pierwszych 45 minutach nie oddała ani jednego celnego strzału. Gospodarzom udało się jednak odrobić straty i zaledwie w ciągu 5 minut objąć prowadzenie. Najpierw w 55. minucie po akcji sam na sam wyrównał Przemysław Żukowski, a w 60. było już 2:1, bo do siatki po rzucie rożnym trafił Miłosz Manuszewski.

Pogoń II Szczecin - Gedania 1922 Gdańsk 5:2. Stracone dwubramkowe prowadzenie Pogoń II Szczecin - Gedania 1922 Gdańsk 5:2. Stracone dwubramkowe prowadzenie

Chwilę później gospodarzom humor nieco opadł, bo czerwoną kartkę zobaczył Maciej Gorwa i Gedania musiała bronić się w "10". Pomimo tego, to właśnie gdańszczanie zdobyli kolejnego gola, a wynik na 3:1 z ostrego kąta podwyższył Bartosz Zalewski.

Dla gdańszczan ta wygrana oznaczała przerwanie serii dwóch porażek z rzędu, która do czasu rozegrania pozostałych meczów 12. kolejki pozwoliła im na awans na 8. miejsce w tabeli.

18 Wikęd Luzino 12 1 1 10 11:34 4
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-10-15