Gedania 1922 Gdańsk - Świt Skolwin 0:1. Kapelusz lidera, niewykorzystany karny

mip.
1 marca 2024, godz. 15:20
Opinie (10)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk na inaugurację roku przegrała z liderem III ligi Świtem Skolwin 0:1, gdyż nie wykorzystała rzutu karnego. Gedania 1922 Gdańsk na inaugurację roku przegrała z liderem III ligi Świtem Skolwin 0:1, gdyż nie wykorzystała rzutu karnego.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała ze Świtem Skolwin 0:1 (0:0) w pierwszym meczu III ligi grupy drugiej w 2024 roku. Obowiązki gospodarza wypełniała w Sopocie. Mogła co najmniej zremisować, ale nie wykorzystała rzutu karnego. Tego dnia gedanistom z ławki nie mógł pomóc Krystian Ryczkowski, gdyż trener pauzował za czerwoną kartkę.

Inauguracja IV ligi obrodziła w gole. Jaguar Gdańsk i Bałtyk Gdynia nie zawiodły Inauguracja IV ligi obrodziła w gole. Jaguar Gdańsk i Bałtyk Gdynia nie zawiodły

Bramka:
Kapelusz 60

GEDANIA: Tetyk - Flis, Zyska, Manuszewski - Kankowski, Sumiński, Stawikowski, Adamik (62 Niewiadomski) - Zalewski (73 Żukowski), Łazarski (73 Borkowski) - Sosnowski

Gedania 1922 Gdańsk powrót na III ligowe boiska po zimowej przerwie zaliczyła w Sopocie, a konkretniej na stadionie Ogniwa Sopot, z uwagi na problemy z murawą na własnym obiekcie. Zadanie postawione przed gdańszczanami było trudne, gdyż gościli lidera i pretendenta do awansu - Świt Skolwin. Mecz śledziło ok. 150 widzów.

Gedania 1922 Gdańsk bez własnego boiska. Wymuszone przenosiny i nietypowa godzina Gedania 1922 Gdańsk bez własnego boiska. Wymuszone przenosiny i nietypowa godzina

Gedania zagrała w typowym dla siebie ustawieniu 1-3-4-2-1. Nieobecni byli: kontuzjowany Konrad Waliszewski, Krzysztof Bąk oraz Maciej Gorwa. Ponadto na ławce trenerskiej zabrakło trenera Krystiana Ryczkowskiego, który odbywał 2-meczowe zawieszenie za czerwoną kartkę, którą jeszcze jesienią obejrzał w wyjazdowym meczu z Vinetą Wolin. Jego obowiązki przejął asystent Paweł Szajrych. Natomiast w kadrze meczowej zadebiutował Bartosz Borkowski, 17-letni napastnik wypożyczony z Lechii Gdańsk na boisku pojawił się w drugiej połowie.

W pierwszej połowie częściej przy piłce byli przyjezdni i to oni wykreowali groźniejsze okazje. Obie miał Szymon Kapelusz. Napastnikowi Świtu najpierw zabrakło jednak nieco precyzji, a później w sukurs Jakubowi Tetykowi przyszło spojenie.

IV liga, czyli liga dwóch prędkości. Ciekawa walka o awans i utrzymanie IV liga, czyli liga dwóch prędkości. Ciekawa walka o awans i utrzymanie

Sprawdziło się jednak powiedzenie "do trzech razy sztuka". W drugiej połowie, a konkretniej 60. minucie po długim zagraniu Adama Ładziaka, do piłki dopadł Kapelusz i zimną krwią wyprowadził Świt na prowadzenie.

Gedania miała sposobność do wyrównania, gdy arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Wojciech Zyska, ale jego intencje wyczuł Piotr Słowikowski. Do końca wynik już się nie zmienił, choć dobrą okazję miał Przemysław Żukowski, ale przestrzelił i 3 punkty pojechały do Szczecina.

Wesprzyj trójmiejski sport i przekaż 1,5 proc. podatku. Na co zbierają kluby? Wesprzyj trójmiejski sport i przekaż 1,5 proc. podatku. Na co zbierają kluby?

Co ciekawe w Sopocie stawiła się ok. 20-osobowa grupa kibiców gości, choć stadion Ogniwa nie jest przystosowany do przyjęcia zorganizowanych grup fanów przyjezdnych. Jednak z racji tego, że nie była to zorganizowana grupa, zasiadła na trybunach i dopingowała przez cały mecz swoją drużynę.

18 Unia Solec Kujawski 18 3 1 14 26:50 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-03-03

Wyniki 19 kolejki

• GEDANIA 1922 GDAŃSK - Świt Skolwin 0:1 (0:0)
  • Wikęd Luzino - Vineta Wolin 3:0 (1:0)
  • Pogoń II Szczecin - Sokół Kleczew 1:4 (0:3)
  • Unia Solec Kujawski - Błękitni Stargard 2:3 (1:2)
  • Flota Świnoujście - Stolem Gniewino 0:1 (0:0)
  • Noteć Czarnków - Polonia Środa Wielkopolska 3:1 (0:1)
  • Unia Swarzędz - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:1 (0:0)
  • Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)
  • Cartusia Kartuzy - KP Starogard Gdański 1:1 (0:0)
mip.

Opinie (10) 1 zablokowana

• Oczywista oczywistość (4)

Gedania obecnie ulokowała się na 10-tym miejscu w III lidze (4-ty poziom rozgrywek). Statystycznie zajmuje 81-wsze do 84-tego miejsca w ogórkowych ligach polskiej padaki futbolowej.Jeżeli są zawodowcami to oznacza, że Polska jest krajem bogatym na poziomie Kuwejtu i dawanie pieniędzy zawodowcom o poziomie amatorów - to nic dobrego.Dobra rada dla kibiców, którzy przestali chodzić na takie widowiska.W telewizji każdego dnia można obejrzeć mecze piłki nożnej, a nie niedolnej podróbki.Szalom!