Gedania 1922 Gdańsk zaliczyła wpadkę. Porażka ze Stolemem Gniewino

dak.
28 października 2023, godz. 13:55
Opinie (14)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk przegrała u siebie z balansującym nad strefą spadkową Stolemem Gniewino. Gedania 1922 Gdańsk przegrała u siebie z balansującym nad strefą spadkową Stolemem Gniewino.

Gedania 1922 Gdańsk zaliczyłA wpadkę w 14. kolejce grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krzysztofa Ryczkowskiego przegrali u siebie ze Stolemem Gniewino 0:1 (0:0), dla którego było to pierwsze zwycięstwo od 9 września. W tym czasie zdobył tylko punkt w sześciu spotkaniach.

Energa Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk zwyciężyli w ostatnich akcjach meczów Energa Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk zwyciężyli w ostatnich akcjach meczów

Gedania 1922 Gdańsk - Stolem Gniewino 0:1 (0:0)

Bramka: Sobczyński 60 (karny)

GEDANIA: Tetyk - Manuszewski, Bąk, Flis - Adamik, Stawikowski, Zyska, Pawlak (65 Sosnowski) - Gorwa, Zalewski - Żukowski (77 Łukasiewicz)

Gedania 1922 Gdańsk potknęła się w meczu ze Stolemem Gniewino. Rywal na al. Hallera przyjeżdżał jako zespół balansujący nad strefą spadkową, który w dodatku zgarnął tylko 1 punkt w sześciu poprzednich spotkaniach.

Kibice niższych lig piłkarskich coraz częściej muszą wybierać pomiędzy meczami Kibice niższych lig piłkarskich coraz częściej muszą wybierać pomiędzy meczami

Wynik spotkania może dziwić tym bardziej, że gdańszczanie kontrolowali grę przez niemal pełne 90 minut. Okazji nie brakowało, ale tego dnia futbol okazał się brutalny dla ekipy Krystiana Ryczkowskiego.

Nie pomógł nawet powrót do wyjściowego składu Wojciecha Zyski, który przed tygodniem pauzował ze względu na żółte kartki. Po przerwie wszedł także pauzujący w ostatnich tygodniach przez kontuzję Filip Sosnowski. W drużynie z kolei cały czas czekają na powrót Kamila Kankowskiego.

Rezerwy Gedanii postraszyły lidera IV ligi. Arka II przegrała z Gryfem Nicińskiego Rezerwy Gedanii postraszyły lidera IV ligi. Arka II przegrała z Gryfem Nicińskiego

W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się bramek, ale już w drugiej wynik został otwarty po golu w 60. minucie. Jego autorem został Patryk Sobczyński, czyli piłkarz wypożyczony z Arki Gdynia, który wykorzystał rzut karny po faulu Marcina Adamika.

Porażka kosztowała podopiecznych trenera Ryczkowskiego spadek o dwie pozycje, z szóstego na ósme.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Gedania Gdańsk 0:2. Ważne zwycięstwo Pogoń Nowe Skalmierzyce - Gedania Gdańsk 0:2. Ważne zwycięstwo

18 Wikęd Luzino 14 2 1 11 15:39 7
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-10-28