Gedania Gdańsk - Widzew Łódź 75:56

Jakub Bork
8 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Koszykarki Gedanii Gdańsk odniosły 9 zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. W niedzielę w hali przy ulicy Kołobrzeskiej pokonały przedostatni w tabeli Widzew Łódź 75:56 ( 17:13, 12:17, 20:10, 26:16 ).

Pierwsze punkty spotkania zdobyła Lubow Szwecowa trafiając za 3. Po kolejnym takim zagraniu kapitan gdańskiego zespołu w 5 minucie Gedania prowadziła 10:2. Wydawało się, że gospodynie spokojnie kontrolować będą przebieg rywalizacji. Niewykorzystane pozycje rzutowe, liczne straty oraz częste faule spowodowały, że przyjezdne utrzymywały kontakt punktowy najczęściej trafiając z linii rzutów osobistych.

Gdy w 15 minucie rzutem za 3 popisała się Anna Rajkowska łodzianki po raz pierwszy objęły prowadzenie 22:21. Przewaga ta wzrosła nawet do 3 oczek po celnych rzutach wolnych wykonywanych przez Katarzynę Milewicz. Do końca kwarty obraz gry nie uległ zmianie. Po bardzo słabej w wykonaniu Gedanii pierwszej połowie Widzew prowadził 30:29.

Po przerwie na boisku pojawiła się Agnieszka Saidowska. Jej punkty w 24 minucie wyprowadziły ponownie na prowadzenie zespół Gedanii - 33:31. Walka kosz za kosz trwała do 26 minuty (41:38). W końcówce trzeciej kwarty punkty Justyny Grabowskiej i Joanny Drozd pozwoliły osiągnąć gdańszczankom 9 punktową przewagę.

Ostatnia odsłona była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu podopiecznych Aleksandra Sewierowa. W ciągu niespełna 4 minut gdańszczanki rzuciły 16 punktów tracąc zaledwie 4. Duża w tym zasługa Karoliny Szlachty - 8 punktów w tym okresie ( w tym dwie trójki ). W 34 minucie na tablicy mieliśmy wynik 65:42 dla gospodyń, a na parkiecie pojawiły się zmienniczki. 20 punktowa przewaga utrzymała się już do końca spotkania.

Za niedzielny występ w zespole gdańskim wyróżnić należy Joannę Drozd. Mierząca 193 cm zawodniczka w pełni wykorzystywała przewagę wzrostu nad rywalkami, często punktowała spod kosza, zdominowała też walkę pod tablicami. Dobrze zagrały ambitna, jak zawsze, Szlachta oraz niezastąpiona Szwecowa.

Za tydzień koszykarki Gedanii udają się do Torunia na mecz z Eureką. Natomiast za dwa tygodnie gościć będziemy w Gdańsku zespół MUSK-u Poznań.

Punkty zdobywały:
Gedania: J.Drozd 18, L.Szwecowa 14 (2x3 pkt), K.Szlachta 12 (2x3), A.Chojnowska 10, J.Grabowska 10, A.Saidowska 6, K.Szura 2, O.Cieśluk 2, I.Tiesler 1, E.Zaorska 0, K.Janyga 0, E.Bukowska 0

Widzew: K.Rychter 12, M.Manias 10, M.Kowalska 9 (1x3), A.Dębiec 8, K.Milewicz 6, A.Waliszewska 5, A.Rajkowska 3 (1x3), M.Kopeć 3, K.Świderek 0, A.Małecka 0