Lechia i Arka w kadrze narodowej

17 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Adam Gołuński (z prawej). Adam Gołuński (z prawej).

Aż czterech piłkarzy z trójmiejskich klubów miało wkład w wygraną reprezentacji Polski do lat 18 nad rówieśnikami z Czech 1:0. Natomiast Adam GołuńskiLechii Gdańsk strzelił gola podczas turnieju towarzyskiego 16-latków, w którym biało-czerwoni zajęli drugie miejsce.

Nastolatkowie Lechii i Arki nie mogą skoncentrować się na rywalizacji o jak najwyższe notowania w pierwszych drużynach swoich klubów, gdyż opuszczają treningi w Gdańsku i Gdyni, aby wypełniać reprezentacyjne powinności.

W województwie zachodniopomorskim odbył się turniej pod auspicjami UEFA drużyn narodowych do lat 16. W reprezentacji Polski wystąpił Adam Gołuński, który jest najmłodszym piłkarzem Lechii w kadrze seniorskiej.

W ostatnim meczu rozgrywek gdański napastnik strzelił pierwszego gola w wygranym pojedynku przez biało-czerwonych z Litwą 3:1. Tylko w tym spotkaniu Gołuński dostał szansę gry w wyjściowej "11". W zwycięskim meczu z Norwegią 3:0 Adam wszedł do gry w 65., a w przegranej potyczce z Danią 1:2 zaprezentował się od 72. minuty.

Końcowa tabela turnieju:
1. Dania 3 9 9:1
2. Polska 3 6 7:3
3. Litwa 3 3 3:7
4. Norwegia 3 0 0:8

Znacznie liczniej reprezentowane jest Trójmiasto w kadrze do lat 18. Podopieczni Marcina Sasala w trakcie zgrupowania w Kędzierzynie-Koźlu dwukrotnie zagrają z Czechami. Wśród 22 powołanych znalazło się trzech piłkarzy Lechii oraz jeden Arki.

W pierwszym pojedynku u siebie Polacy wygrali 1:0, a gola strzelił były zawodnik gdyńskiego klubu, występujący obecnie w Lechu Poznań, Dariusz Formella.

Cały mecz na środku obrony rozegrał Paweł Dawidowicz. Od 45. minuty do gry weszli pomocnicy Kacper Łazaj (obaj Lechia) i Piotr Pietkiewicz (Arka), a w 83. minucie na boisku zameldował się Damian Kugiel (Lechia).

Rewanż odbędzie się w czwartek, w czeskiej Opawie.

• (2)

Dariusz Formella nie jest wychowankiem Arki tylko Jedynki Reda.

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.