Gol Nawrocika

7 czerwca 2006 (artykuł sprzed 17 lat)

Wojciech Stawowy odkrył po raz pierwszy karty. Na zakończenie zgrupowania w Zakopanem zorganizował gdynianom sparing z Beskidami Andrychów. Zważywszy, że rywal jest zaledwie beniaminkiem IV ligi - to remis 2:2 (1:1) nie może zadowolić drużyny, która sposobi się do baraży o utrzymanie ekstraklasy. Ale są i pozytywy. Na przykład pierwszy gol w żółto-niebiskich barwach Damiana Nawrocika.

Bramki: Damian Nawrocik (13), Sebastian Gorząd (68) - Mariusz Błachut (6), Krzysztof Zaremba (75).

ARKA: Witkowski - Kościelniak, Jawny, Sobieraj, Jakosz - Ulanowski, Ława, Moskalewicz - Parzy, Niciński, Nawrocik. W drugiej połowie zagrali również: Gorząd, Bartoszewicz, Griszczenko, Pudysiak, Kołodziejski.

Gdynianie już w pierwszych minutach tego spotkania kilka razy zagrozili bramce rywali. Piłkarze Arki przedostawali się pod bramkę rywali wymieniając szybko, z pierwszej piłki, nawet kilkanaście podań. Jest to na pewno nowa jakość w grze żółto-niebieskich. Niestety, wciąż przytrafiają się momenty dekoncentracji. Tak było właśnie w 6. min, kiedy to zaspała defensywa i Błachut, praktycznie nie atakowany przez nikogo, pokonał Norberta Witkowskiego strzałem głową. Wyrównująca bramka padła po bardzo ładniej akcji. Bartosz Ława prostopadłym podaniem obsłużył Tomsza Parzego, ten zagrał wzdłuż pola bramkowego, a akcję skutecznym strzałem zamknął Nawrocik. Piłkarze Arki stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale szwankowała skuteczność.

Po przerwie ofensywna gra Arki nie wyglądała już tak dobrze. Wpływ na to miało na pewno tez zmęczenie zgrupowaniem. Bramkę po kolejnym dobrym zagraniu Parzego zdobył Gorząd. Niestety nie udało się utrzymać tego prowadzenia. Po kolejnym błędzie obrony (nieudana pułapka ofsajdowa) wynik meczu ustalił Zaremba.

- Celem tego sparingu było przećwiczenie, tego czego uczyliśmy się na zgrupowanie, czyli ustawienia w dwóch bazach - wyjściowej i rozegrania. Muszę przyznać, że w pierwszej połowie dobrze to wyglądało. Sporo było składnych akcji, podań. Niestety gorzej było w destrukcji. To musi ulec znacznej poprawie. Z każdym dniem powinno być lepiej. Jedno jest pewne. Musimy wzmocnić drużynę, tak aby po wejściu zmienników jakość gry się nie zmieniała - powiedział trener Wojciech Stawowy.

Opinie (44)

• niestety nie widze tego za dobrze niby swietny trener a z 4 ligowcem remis z tego wynika jedno - zawodnicy Arki sa po prostu słabi

• 0 0

• Ten remis niewiele nam tak naprawdę mówi. Zawodnicy sa po ciężkim obozie i poprostu brakuje im świeżości. Poczekajmy parę dni do sparingu z Kaszubią, gdzie powinno to wyglądać dobrze.

• 0 0

• To dobrze że Szparka jest tak ... blisko :) czekamy w II lidze władcy kutrów.

• 0 0

• Zagrajcie z Lechią

To będzie dla was naprawde pozyteczny sparing

• 0 0

• 2 liga????????

watpie w utrzymanie ... II ligowiec bedzie gral z marszu a Arka miala miesieczna przerwe w meczach o punkty ... chociaz cudy sie zdarzaja ...

• 0 0

• śledzie robią postępy. Przed sezonem wszystkie mecze przegrywali...

Teraz już remis i to z "mocnym" IV ligowcem.

• 0 0

• do betonow

wynocha, to jest temat o Arce, jak nie potraficie nic
    normalnego napisac to spadac.

• 0 0

• A co to ma za znaczenie???

Arka miala wygrac z Wisla Plock,Odra,Pogonia i na bank-z Polonia.Podobno miala wygrac tez z bankrutem z Zabrza,ktoremu tylko poparcie polityczne ministra Religi pozwolilo uniknac komornika i degradacji do IV ligi,co spotkalo wczesniej GKS Katowice na przyklad.Pilkarze obiecywali,przysiegali,ze teraz to juz na pewno,ze absololutnie dadza rade.I co?-no fajnie,ale znow kicha-remis z druzyna z V ligi.Zalozenia szkoleniowe to i zrealizowal Wasikiewicz w Turcji,gdzie dostawalismy baty,ale tak podobno mialo byc.A zasadniczo skonczylo sie na ogolnej wiosce,totalnej kopaninie i pretensjach,ze pilka byla za okragla a trawa za zielona.A jaka byla i jest prawda?-ano taka,ze tzw.profi nie odpuszczaja meczu nawet z chlopakami z Demptowa,a nawet nie pozwalaja sobie na kretynskie remisy z amatorami z PGRu.Bo-owszem-ciezki oboz,zmotywowany rywal,deszcz,lustracja,czy jakis inny Giertych,ale wynik idzie w Polske i ludzie sie smieja.3 miasto musi miec I lige i derby w Orange za rok albo dwa.Nie ma opcji,aby kopacze Arki robili sobie jaja z kibicow-inaczej panie prezes Milewski-zatrudnic chlopakow z Kartuz,Czluchowa czy Gardeji.Oni beda biegac,walczyc i grac dla klubu,kibicow,miasta i regionu.Arka Gdyniaaaaa!!!!!