I liga koszykarzy

Kryst.
14 lutego 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Łatwiej niż można było się spodziewać po zwycięstwo nad Sokołowem Zniczem Jarosław sięgnęli koszykarze Basketu Kwidzyn. W 24. kolejce sezonu zasadniczego pierwszej ligi lider tabeli pokonał beniaminka 72:62 (32:14, 7:16, 15:11, 18:21). Nie udała się zawodnikom Kagera Gdynia wyprawa do Wałbrzycha. Zespół Adama Prabuckiego uległ niżej notowanemu beniaminkowi ze Śląska 88:93 (27:28, 22:32, 18:16, 21:17).

BASKET - SOKOŁÓW 72:62
BASKET: Partyka 4, Prus 17, Malczyk 9, Andrzejewski 21, Wojdyła 8 - Klocek, Puncewicz 13, Mazurek.
SOKOŁÓW: Kordas 15, Kowalenko 10, Przewrocki 5, Mikołajko, Szczotka 15 - Krupa 15, Fedder 2, Płocica, Fortuna, Miller.

Wygrana 18 punktami pierwsza kwarta przesądziła o piątym z kolei zwycięstwie zespołu Czesława Dasia. W pierwszej odsłonie goście postawili strefę, na co gracze Basketu odpowiedzieli celnymi rzutami za trzy punkty. Trafili pięć razy, z czego Marcin Malczyk trzykrotnie. Bezbłędny był Tomasz Andrzejewski, którego każda akcja kończyła się punktowymi zdobyczami. W pierwszych dziesięciu minutach silny skrzydłowy Basketu miał aż 13 "oczek". W całym meczu trafił siedem razy na 10 rzutów za dwa punkty, zdobył trójkę i wykorzystał cztery rzuty wolne. Miał też 12 zbiórek.

Najsłabszym fragmentem gry naszej drużyny była druga kwarta. Przed trzecią odsłoną Basket prowadził tylko 39:30. Okres gry między 20 a 24 minutą gospodarze wygrali 11:0 (51:30) i niebezpieczeństwo minęło. - Mecz był łatwiejszy aniżeli przypuszczaliśmy - zauważył Wojciech Puścion, drugi trener Basketu.

GÓRNIK WŁB. - KAGER 93:88
GÓRNIK: Adamek 9, Glapiński, Józefowicz 13, Marcin Sterenga 13, Olszanecki 22 - Kałowski 19, Kowalski 5, Dymarski 4, Glapiński 4, Wilczek 4, Kozaczka, Neumayer.
Kager: Gliszczyński 13, Karaś 16, Łuszczewski 20, Kobiela 12, Nikiel - Syldatk 7, D. Szyttenholm 5, Mielczarek 2, Mysłowiecki 10.

W pierwszej połowie gdynianie stracili aż 60 punktów oraz trenera Adama Prabuckiego. Po dwóch przewinieniach technicznych szkoleniowiec Kagera został wyproszony przez sędziów z sali. Ani to, ani sześć celnych rzutów za trzy punkty Marcina Kałowskiego, nie przeszkodziło naszym zawodnikom w walce o dogrywkę. Na dwie minuty przed końcem był remis 84:84. Za trzy trafił Bartłomiej Józefowicz, a po chwili gospodarze (debiut przed własną publicznością Tomasza Wilczka) wyprowadzili jeszcze kontrę.

24. kolejka.
AZS Radom - Kotwica Kołobrzeg 62:85, Sokół Łańcut - Pyra Poznań 54:46, Spójnia Stargard Szczeciński - ŁKS Łódź 103:61.