III Wakacyjny Turniej Koszykówki

26 lipca 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
W Gdańsku dobiegł końca III Wakacyjny Turniej Koszykówki dla dzieci i młodzieży. Imprezę w ramach Sportowych Wakacji 2002 zorganizowało Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko Przymorze. Opiekę medialną sprawował "Głos Wybrzeża".

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych. Wzięło w niej udział 12 drużyn (48 zawodników), które rozegrały 10 spotkań. W grupie wiekowej do lat 18 wygrała ekipa Ruff Ryders. W zespole zwycięzców występowali: Józef Daniecki, Tomasz Grochowski, Marcin Chudy i Dawid Al Baaj. Drugie miejsce zajął Atlas Sport, a trzecie Luz Blues. Najlepszym i najkuteczniejszym zawodnikiem był Tomasz Grochowski z Ruff Ryders.

W rywalizacji drużyn powyżej 18 lat zwyciężyli Blue Stars. Drugą pozycję wywalczyła Casaba. Trzecie miejsce przypadło Wymiataczom. Najskuteczniejszym koszykarzem był Sebastian Wiśniewski (Blue Stars).

TKKF Przymorze zaprasza dzieci i młodzież do udziału w swoich imprezach: II Wakacyjnych Zawodach Strzeleckich o Puchar Komendanta Komisariatu Policji Gdańsk Przymorze, XVII Przymorskich Biegach Przełajowych o Puchar Firmy Groblewski, zawodach zręcznościowych w rzucie lotkami do tarczy, XXII Wakacyjnym Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Firmy Escort i XXVI Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Stowarzyszenia Nasz Gdańsk.