Komplet zwycięstw Arki na NSR

2 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Marcus (z prawej) zdobył siódmą bramkę w zimowych sparignach. Marcus (z prawej) zdobył siódmą bramkę w zimowych sparignach.

Piłkarze Arki z kompletem ośmiu zwycięstw ukończyli sparingi na Narodowym Stadionie Rugby. W ostatnim sprawdzianie przed inauguracją wiosny w I lidze gdynianie pokonali IV-ligową Kaszubię Kościerzyna 2:0 (0:0). Pierwszego gola w żółto-niebieskich barwach strzelił Rafał Grzelak, a Marcus ugruntował miano najlepszego snajpera. Brazylijczyk w tym roku zdobył już siódmą bramkę.

Grzelak 46, Marcus 57

ARKA: Szlaga - Krajanowski (60 Kubowicz), Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Grzelak (78 Jankowski) , Rzuchowski (46 Pruchnik), Szwoch (60 Zwoliński), Radzewicz (78 Gałecki) - Kuklis, Marcus

Kwadrans przed meczem zaprezentowano wszystkich piłkarzy, którzy zostali zgłoszeni do rozgrywek. Ostatni nabytek do 25-osobowej kadry Piotr Pietkiewicz otrzymał numer 21 (czytaj więcej o 17-letnim pomocniku). Kibicom przedstawiono również Michała Jankowskiego, choć pomocnik pozyskany z Jezioraka Iława ma na razie grać w rezerwach.

Zobacz numery, z którymi zostali zgłoszeni do rozgrywek pozostali piłkarze Arki

Z I-ligowców zabrakło jedynie Patryka Kamoli. Czwartym bramkarz w hierarchii żółto-niebieskich pojechał z juniorami starszymi na sparing do Tczewa. Nie było również Dariusza Formeli, który już wyjechał do Poznania.

Potem na boisku zostali już tylko ci, którzy są przewidywani do gry na inaugurację wiosny. Paweł Sikora poszedł za podpowiedzią czytelników trojmiasto.pl. Zapytaliśmy - kto powinien grać na lewej stronie pomocy po odejściu do Lecha Formelli. 45 procent poparcia otrzymał Marcin Radzewicz.

PODPOWIEDZ TRENEROWI ARKI!
ZOBACZ WYNIKI ANKIETY I DODAJ SWÓJ GŁOS!

Doświadczony skrzydłowy starał się odwdzięczyć za zaufanie, tak naszym czytelnikom, jak i szkoleniowcowi. W pierwszej połowie sparingu z liderem IV ligi to właśnie ze strony Marcina groziło największe zagrożenie.

Radzewicz mógł otworzyć wynik już w piątej minucie, ale po dobrym podaniu Mateusza Szwocha strzelił niecelnie. Lepiej 33-latek przymierzył w 38. minucie. Po faulu trzy metry od narożnika pola karnego na Rafale Grzelaku Marcin przymierzy w samo okienko. Tylko udanej interwencji Mateusza Spierewki Kaszubia zawdzięczała, że nie straciła gola.

Jednak bramkarzowi gości pomagali również koledzy z pola. Zespół Pawła Budziwojskiego był dobrze zorganizowany, starał się grać pressingiem, a ponadto piłkarzom nie brakowało ofiarności. Kilka mocnych strzałów Radzewicza, MarcusaPiotra Kuklisa kościerscy zawodnicy blokowali.

Szwoch potrafił minąć kilku rywali, ale przed przerwą brakowało ostatniego dogrania. Natomiast w 16. minucie zimnej krwi zabrakło Piotrowi Tomasikowi. Lewy obrońca dobrze włączył się do akcji ofensywnej, otrzymał podanie od Marcusa piętą, ale zamiast poszukać technicznego strzału, uderzył mocno, lecz niemal wprost w bramkarza. Spierewka sparował piłkę na róg.

9 marca 2013, godz. 15:00
Warta Poznań

26% 151 typowań Warta Poznań
33% 197 typowań REMIS
41% 242 typowania ARKA Gdynia

Jako że był to ostatni sparing przed ligową inauguracją, trener Sikora pozwolił wykazać się podstawowym graczom w dłuższym wymiarze czasu, niż tylko jedna połowa, a w przerwie dokonał tylko jednej roszady. Zmienianie w większym stopniu zaczęło się, gdy gospodarze prowadzili już 2:0.

Kaszubia zaspała kilkanaście sekund po zmianie stron. Do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Grzelak i posłał piłkę do siatki. To pierwszy gol skrzydłowego, pozyskanego w zimowym oknie transferowym, który zapewne jako jedyny z nowych graczy znajdzie się w "11" na mecz z Wartą w Poznaniu.

Niewiele ponad 10 minut później miano najlepszego snajpera Arki potwierdził Marcus. Brazylijczyk strzelił gola po uderzeniu głową po dośrodkowaniu Tomasika.

Z jak najlepszej strony starali się pokazać również rezerwowi. W 72. minucie po akcji Dawida KubowiczaŁukasza Zwolińskiego w dogodnej sytuacji przestrzelił Grzelak. Natomiast w 80. minucie bramkarz Kaszubii nie dał się pokonać Zwolińskiemu.

Gdyńska defensywa, która grała bez pauzującego za kartki na inaugurację wiosny Krzysztofa Sobieraja, nie miała za wiele pracy. Maciej Szlaga największe zagrożenie pod własną bramką zrobił sobie... sam. W 7. minucie golkiper żółto-niebieskich tak niefortunnie wprowadzał piłkę do gry, że trafił w nią w Piotra Kwietniewskiego. Szczęście Szlagi polegało na tym, że futbolówka jednak nie znalazła się w siatce.

POZOSTAŁE ZIMOWE SPARINGI ARKI
BILANS: 8 zwycięstw - 3 remisy - 2 porażki, bramki: 26:13
19.01 Cetniewo: Polonia Warszawa 1:3 (0:3)
Bramka dla Arki: Marcus (karny) - przeczytaj relację

22.01 Pobierowo: Pogoń Szczecin 2:2 (0:1)
Bramki dla Arki: Dariusz Formella, Marcus (karny) - przeczytaj relację

27.01 Gdynia: Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)
Bramki dla Arki: Dawid Kubowicz, Formella - przeczytaj relację).

30.01 Gdynia: Drutex Bytovia 5:2 (1:0)
Bramki dla Arki: Mateusz Szwoch dwie, Marcin Radzewicz, Marcus (karny), Formella - przeczytaj relację

2.02 Gdynia: Gryf Wejherowo 2:1 (1:1)
Bramki dla Arki: Paweł Brzuzy, Formella - przeczytaj relację

7.02 Gdynia: Concordia Elbląg 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Tomasik - przeczytaj relację

9.02 Gdynia: Chojniczanka 3:1 (1:0)
Bramki dla Arki: Łukasz Zwoliński, Michał Gałecki, Błażej Jankowski (samobójcza) - przeczytaj relację

12.02 Gutowo Małe: GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
przeczytaj relację

16.02 Toruń: Elana Toruń 1:1 (0:1)
Bramka dla Arki: Marcus - przeczytaj relację

18.02 Olsztyn: Stomil Olsztyn 1:1 (1:1)

20.02 Gdynia: Cartusia 5:0 (2:0)
Bramki: Marcus, Kuklis, Piotr Pietkiewicz, Paweł Wojowski, Marcin Dettlaff - przeczytaj relację

23.02 Gdynia: Gwardia Koszalin 1:0 (1:0)
Bramka: Kuklis - przeczytaj relację

Opinie (60) 4 zablokowane

• Z optymizmem patrze w przyszlosc!! (19)

moze za rok , bedziemy sie cieszyc ekstraklasa!!!

• 43 19

• a co macie kase na opłacenie sedziów? (9)

przecież sportowo to wy długo nie awansowaliście i nie awansujecie

• 7 11

• a ten znowu to samo - niezorientowany (7)

wszyscy kupowali, jeśli wierzysz w czystość swojego frajerskiego klubu, to sam też jesteś fra...

• 12 6

• Wszyscy kupowali, a tylko arkę ukarali!!! biedna ta arka tak się na nią uwzieli!!!! (6)

• 6 6

• Pewno kadlub albo ciezki beton (5)

kiedy prokuratura jechala z calym "starym ukladem" wasze druzynki siedzialy na derbach w mini Freiestadt z K.P. Sopot pod pretekstem rozwiazania starego klubu co bylo na tamtem czas najlepszym rozwiazaniem i zerwanie z przeszloscia, arce de fakto najbardziej sie dostalo bo drukowala na potege ( byly ku temu i sposobnosci jak i finase) czego naprawde nie popieram , ale dobrze wszyscy wiemy ze nie ma niewinnych w tej sprawie ,

• 9 3

• Lepiej być kadłubem lub ciężkim betonem niż kibicem klubu jak arka (4)

arce de facto najbardziej sie dostało................. cóż za ironia buahahahaha
              arce udowodniono kupowanie meczy od obecnej wtedy 3 ligi to czemu ją zdegradowali tylko o 1 ligę?
              całe szczęście, że arkę już nikt nie chcę sponsorować, bo patologia była by z powrotem.

• 2 6

• (2)

baranie a gdzie twój klub ma swoj własny stadion.cóż za prostacki komentarz w twoim wykonaniu.

• 3 1

• czytaj ze zrozuminiem więc co ci mam tłumaczyć

• 0 0

• ignor dla takich ludzi :D

zal ich w tylek sciska , wypompowali sie z traugutta na salony , a teraz czas ich weryfikuje ( wyniki jak i liczebnosc na stadionach)

• 0 0

• gdzie tu ironia???

skoro wypowiedz byla podparta faktami ( to ze cos dobrze brzmi nie znaczy ze jest adekwatne do wypowiedzi:) czemoz ja zdegradowali tylko o jedna lige ? nie wiem nie do mnie to pytanie , Arka ma sponsrow i dobrze wiesz ze ich bedzie miala :D a co do patologii to nie bede ci odp, z tego poziomu , gdyz pilka nozna zawsze przyciagala margines i to widac najwyrazniej w KAZDEJ druzynie w Polsce

• 0 0

• nie niemamy , dlatego bedziemy walczyc CZYSTO sportowo :]

i jesli zajmiemy 9miejsce w tabeli , to i tak mamy powod do zadowolenia
        6 zawodnikow powolanych na konsultacje kadr mlodziezowych
        to nasza DUMA !
        Nasza ciezka praca bedzie nagrodzona !!!!

• 7 4

• optymizm to schowaj bardzo głęboko (8)

od przyszłego sezonu budżet Arki ma być ponownie zmniejszony, także sukcesem będzie utrzymanie I - Ligi.

• 2 5

• nawet w 2 lidze , bede chodzil na Arke !!! (7)

i nigdy , nigdy nie przefarbuje sie na bialo zielonego !!!!

• 8 2

• ależ nikt Ciebie nie chce przemalować (6)

jedni lubią brunetki drudzy blondynki, a że Ty wolisz pokraki to już Twoja sprawa.

• 2 7

• z ta pokraka to przesadziles ! Bo jak nazwac Lechie , co nie potrafi dobic Pogoni grajac w przewadze od 17stej minuty meczu ? (5)

z Polonia tez sobie LG nie poradzila !!

• 5 2

• sport to zdrowie czytaj ze zrozumieniem (4)

• 1 1

• oswiec mnie , czego nie zrozumialem ? (3)

• 0 1

• nie zrozumiałeś przenośni (2)

a więc arka to taka brzydka kobieta,

• 2 1

• Twoja przenosnie zrozumialem , lecz calkowicie nie zgadzam sie z nia. (1)

W woli scislosci Arka nie sprzedawala meczy , tylko je kupowala - niemniej jedno i drugie to powod do wstydu. Na szczescie te czasy juz minely i nigdy nie wroca. Jako przyklad moze sluzyc mecz w poprzednim sezonie z Polonia Bytom, Arka mogla odpuscic , a jednak grala do konca , oczywiscie ze strony oponentow posypaly sie komentarze w stylu "co to za zgoda co spuszcza przyjacol do 2ligi?".

• 1 2

• nigdy nie mów nigdy

arka korupcje ma we krwi.
                A o meczu co piszesz to arce mocno się przyglądali prokuratorzy

• 0 5

• mecz

No i git pasztet! a więc do zobaczenia na meczu :)

• 19 6

• Brawo Areczka!!!

• 37 13

• Szlaga powinien dawno odejść.

Jest niepewny w interwencjach, w kazdym meczu popełnia błędy i powinien być dawno zastąpiony .

• 25 6

• bez sens/ (2)

Czemu przeważnie w sparingach gra Szlaga? czemu trenerzy nie dają szansy innym bramkarzom chociaż w sparingach? Szromnik Miszczuk czemu oni nie grają? Szlaga się nagra jeszcze w i lidze. Totalny bez sens.