Wiadomości

Jacek Grembocki: Ekstraklasa na glinianych nogach. Piłkarze, dajcie przykład

Od czasu zawieszenia rozgrywek ekstraklasy, kluby ominęły zaledwie dwie kolejki ligowe. To i perspektywa dłuższej pauzy wystarczyło, aby ich sytuacja finansowa wymagała drastycznych cięć.
Od czasu zawieszenia rozgrywek ekstraklasy, kluby ominęły zaledwie dwie kolejki ligowe. To i perspektywa dłuższej pauzy wystarczyło, aby ich sytuacja finansowa wymagała drastycznych cięć. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

"Jeśli piłkarze nie zgodzą się na obniżki wynagrodzeń, za dwa miesiące nie będzie nic, prezesi będę musieli ogłaszać bankructwa klubów. Koronawirus obnażył dramatyczną prawdę o naszym futbolu. Bez pieniędzy za transmisje i dotacji od miast, nie ma zawodowej piłki w Polsce. Boli mnie, że polscy piłkarze nie są skłonni do dzielenia się. Nie widziałem informacji o tym, że zawodnicy ekstraklasy zrobili zbiórkę i z własnych pieniędzy kupili maseczki czy respiratory. Apeluję, dajcie społeczeństwu coś od siebie i dajcie przykład" - mówi Jacek Grembocki, były piłkarz Lechii Gdańsk, który w 1983 roku zdobył z nią Puchar Polski.Kluby mogą obniżyć piłkarzom pensje o połowę. Jest zgoda EkstraklasyPropozycja obniżki kontraktów piłkarzom o połowę to wymóg czasu, wymóg sytuacji. W innym wypadku, kluby tego zwyczajnie nie udźwigną. Widać teraz doskonale, że ekstraklasa to z małymi wyjątkami, kolos na glinianych nogach. Prawda jest brutalna. Bez pieniędzy za transmisje z Canal Plus i dotacji od miast, które dziś nazywa się środkami na promocję, nie ma zawodowej piłki w Polsce.

Koronawirus obnażył dramatyczną prawdę o naszym futbolu. Liga jest wstrzymana od trzech tygodni, czyli dwie kolejki, a już zaczynają się zwolnienia oraz cięcia pensji. Jeśli piłkarze nie zgodzą się na obniżki wynagrodzeń, za dwa miesiące nie będzie nic, prezesi będę musieli ogłaszać bankructwa klubów. Śmieszy mnie, gdy ktoś mówił, że w Polsce właściciele dokładają do klubów. Dokładał to Józef Wojciechowski w Polonii Warszawa, gdzie budżet był ruchomy i jak miał taki kaprys, to rzeczywiście to robił. Może dokładano też w Lechu Poznań, reszta przypadków to po prostu pożyczki, a to całkiem inna rzecz.

Jeśli pandemia potrwa krócej, przy wsparciach miast i pożyczkach kluby sobie poradzą. Jeśli to potrwa dłużej, będą padać jeden po drugim. Jedyne co mogą zrobić piłkarze to zrozumieć sytuację i pójść na ustępstwa. W obecnej sytuacji każdy będzie stratny: klub, kibic i piłkarz. To obejmuje wszystkich ludzi. Sam byłem piłkarzem i doświadczyłem ciężkich sytuacji, w których trzeba było uzbroić się w cierpliwość. Teraz będzie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek.

Lechia Gdańsk zaczęła cięcia od zarząduPowiedzmy sobie szczerze, gdy ktoś ma bardzo duże zarobki i na te trzy miesiące straci połowę, nie odczuje tego aż tak. Nie możemy jednak wszystkich mierzyć jedną miarą. Każdy przypadek jest inny, a nie wszystko jest takie jakim się wydaje z zewnątrz. Nie wiemy wielu rzeczy.

Są piłkarze, którzy mają na utrzymaniu dzieci, żonę i jeszcze własnych rodziców. Są piłkarze, które mają kredyty na dom, na samochód albo płacą alimenty. Są wreszcie tacy, którzy brylują ślicznym życiem, a okazuje się, że tak naprawdę stąpają po kruchym lodzie. Ci mniej rozsądni, mogą popaść w tarapaty, nawet jeśli zarabiają bardzo dużo. Znam wielu piłkarzy z ekstraklasy, którzy niedawno mieli domy i fajne samochody a dziś pracują fizycznie w Anglii. Niech to będzie przestroga.

Każdy piłkarz ma prawo odmówić obcięcia pensji. Żeby tylko nie było tak, że później to on będzie potrzebował pomocy. Zgoda na cięcia to gest dobrej woli tych zawodników, którzy rozumieją, że budują klub i są jego częścią. Teraz trzeba przetrwać. Wcześniej czy później to wszystko się odrobi. Kto straci, ten straci, ale każdy zyska wiele doświadczenia i okazję aby pokazać ludzką twarz. Piłka nożna przetrwa. Przetrwała wojny, gdzie gdzie ludzie ginęli w obozach, więc przetrwa i teraz, choć pewnie nie bez zmian. W sporcie nie ma próżni.

Błażej Augustyn: Byłbym zdolny do obniżki pensji, gdyby ktoś spytał mnie o zdanieW tej całej dyskusji wokół pieniędzy szczególnie boli mnie jedna rzecz i jako osoba ze środowiska piłkarskiego, chcę o tym głośno powiedzieć. Byłem kapitanem w kilku polskich klubach. Pamiętam ze starych czasów niektóre próby zbiórek w szatniach dla rodzin, które potrzebowały pomocy ze względu na chore dziecko. Po tych zbiórkach czasami aż wstyd było iść z tymi pieniędzmi do ludzi, takie to były kwoty w stosunku do zarobków. Widzę, że tak jak 30, 20 i 10 lat temu, polscy piłkarze nie są skorzy do dzielenia się.

Czytałem o wsparciu jakiego udzielili Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy z piłkarzy naszej ekstraklasy - Jakub Błaszczykowski. Może coś ominąłem, ale jakoś nie widziałem informacji o tym, że zawodnicy ekstraklasy zrobili zbiórkę i z własnych pieniędzy kupili maseczki czy respiratory. Apeluję do piłkarzy: na wasze mecze przychodzą dziesiątki tysięcy ludzi, dajcie społeczeństwu coś od siebie i dajcie przykład. Wiem, że stać was na to.

Nie każdy musi być tak wielkim człowiekiem jak Błaszczykowski, który wiele przeszedł. Zdaję sobie też sprawę, że Kuba zarobił znacznie więcej niż wielu obecnych ligowców, ale przecież można działać wspólnie. Mamy szesnaście drużyn w ekstraklasie, a w każdej po kilkunastu piłkarzy z naprawdę dobrymi kontraktami. Zamiast o tym jak ci ludzie mogą pomóc innym, dyskutujemy o tym, czy dostaną pełne pensje.

Opinie (122) 3 zablokowane

Wszystkie opinie

 • Ale przepraszam.... z całym szacunkiem... (7)

  Jak w przyadku art. z onet.pl i wypowiedzi Pana Nalepy to jak zawodnicm mają się zgodzić na obniżkę pensji skoro już dostają przysowiowe 200 zł po równo..jak za komuny? To też są ludzie..Ktoś im podpisywał kontrakty ściągał do klubu obiecywał.... i co? Czy w końcu ektraklasa zabierze się wraz z PZPN za porządek w klubach a nie tam gdzie nikt nie ma wpływu? Ja będąc w Polsce przedsiębiorcom mam obowiązki...w stosunku do pracowników instytucji państwowych , lokalnych i nie dotrzymanie ich obowiązku niesie za sobą kary .czemu kluby latami odwlekają spłaty zadłużeń, podatków zobowiązań? Ktoś im na to pozwala.... a że koronawirus stsał się katalizatorem obnażającym polskie i przygotowanie firm jak i klubów sportowych nie tylko piłkarskich widać gołym okiem jak latami byliśmy oszukiwani. Jestem zwolennikiem....drastycznych rozwiązań... kluby które są w jakikolwiek sposób zadłużone usuwać z klas rozgrywkowych bez względu na znajomości....i mówie otwartym tekstem Legia... Niech zacznie być normalnie niech grają młodzi 16-18 latkowie uczciwie za normalne pieniądze.... Bez złudzeń nigdy nie będziemy grać w LM i pucharach na wysokim poziomie więc nie ma co się napisnać i tworzyć drużyn drenujących budżety... Szkoda czasu i pieniędzy! Prawdziwy kibic przyjdzie popatrzeć na chłopaka z serducham a nie wyciągniętą dłonią o milionowy kontrakt!

  • 83 7

  • (4)

   Obecnie wystąpiła tzw. siła wyższa i trudno tu dyskutować. Za chwilę wielu z nas straci pracę i będzie miało zasiłek dla bezrobotnego. Zawodnicy oczywiście mogą się nie zgodzić na obniżki pensji, ale w obecnej sytuacji żaden Klub ich nie zatrudni na obecnych warunkach, a przyszłość tez jest bardzo mglista. Z drugiej strony sporo klubów i w tym także LG, AG zatrudniali zawodników bez pokrycia finansowego na zasadzie jakoś to będzie.... będziemy się zadłużać, rolować zobowiązania itd.

   • 20 0

   • Siła wyższa też była w Realu Madryt dla przykłądu. (3)

    Nie chodzi o to że nastąpiła siła wyższa bo dotknie ona wszystkich... tylko że bogatych mniej a biednych bardziej.
    Chodzi o to że u nas stoi wszystko na głowie i sankcjonuje się dając licencje nielegalne i nieprawne działanie.... bo wystarczy wprowadzić plan naprawczy i zacząć spłącać zadłużenia aby dostać licencję. Jestem zwolennikiem...dostaniesz licencje jak spłacisz.... to dla recydywistów klubowych ...a większość nimi jest...a dla tych co pierwszy raz wpadają w komplikacje z różnych przyczyn można dać furtkę i plany naprawcze! Mówie NIE oszustom klubowym!

    • 11 0

    • (2)

     W tej sytuacji nasza EX składałaby się z maksimum 10 klubów, a na czele z LG byłby spadek pozostalych.Obecnie do tej grupy doszła AG, ale dopiero w tym sezonie.

     • 5 1

     • A ja myslę że skłądała by się z 4 klubów na dziś bez zobowiązań.

      A za tydzień wszystkie będą miały zobowiązania...:)
      A jak pisałem żeby zaorać wszystkie boiska i posadzić ziemniaki to wszyscy się smiali. teraz same zarosną :)

      • 4 0

     • Wystarczy, że spadną trzy ekipy, które

      sportowo dzieli przepaść od pozostałych drużyn. W tej trójce jest Arka. Oczywiście nie tylko sportowo, bo Arka to też bankrut.

      • 6 2

  • Panie Grembocki

   Od maseczek to jest Panstwo .

   • 5 13

  • Hahahaha ale śmieszny jesteś . Fantazja to twoje drugie imię.

   • 0 0

 • "gest dobrej woli tych zawodników, którzy rozumieją, że budują klub i są jego częścią" (1)

  O Kim mowa? chyba tylko o Wychowankach.. bo cała reszta przychodzi przecież do klubu na rok lub dwa i następnie odchodzi. A po Swoim odejściu mają "gdzieś" los tego Klubu.
  - No niestety, ale taka jest prawda. Awięc do Kogo ten apel? do Obcokrajowców? którzy przyjechali do Polski, tylko dla pieniędzy? Być może zrobią łaskę i się zrzucą, ale tylko Ci z największymi kontraktami, albo i się wcale nie zrzucą.. bo co ich obchodzi Polska?

  • 73 1

  • wlasnie

   Jak by to byli kopacze nasi , z regionu , związani z klubem na dobre i złe, to było by inaczej .Ale tak nie jest , wyrobnicy grający dla kasy , nie parzą na takie rzeczy.

   • 2 0

 • Wprowadzić zakaz finansowania eklapy z miasta i spółek państwowych

  Wtedy się przekonamy, co to wszystko jest warte. Skoro takie były kontrakty to trzeba wypłacić. Trudno! Na przyszłość nauczycie się lepiej robić te kontrakty.

  • 69 9

 • JG słusznie zauważył

  Ja rozumiem, że mają kredyty i w ogóle, ale ludzie... każdy ma ten sam problem teraz. Znam pełno ludzi w różnych zawodach. Ich wyrzucają z roboty, a nie robią cięcia. A tylko nad piłkarzami wielki płacz. Poza tym - zarabiać 50 k i brać jeszcze kredyty??? come on

  • 80 4

 • to są właśnie te wszystkie słomiane biznesy

  tak januszowe firmy, jak i kluby sportowe - gdzie byle kopaczowi / grajkowi płaci się dziesięciokrotność przeciętnej pensji pracownika. Wolne żarty. Dać po 2500 zł na rękę i do roboty !!! No i zawsze mogą sobie dorobić w reklamie szamponu albo batonika

  • 58 3

 • przykład - Lechia (7)

  Powiedzcie mi jak piłkarze Lechii maja zgodzic sie na obniżkę? nie dostaja kasy od stycznia a niektórzy nawet wcześniej. Skoro ktos podpisał z nimi umowę na X kwotę to powinien się z tej X kwoty wywiązać w normalnym terminie. I teraz jezeli nie dostali kasy jak wcześniej pisałem przez okolo 3 miesiące to jak teraz obniża swoje wynagrodzenia dobrowolnie to tez ich nie dostana. takie zarzadzanie Lechia. Nie dostali premii za puchar polski, za superpuchar i za 3 miejsce w lidze. Jak to sie mowi - nikt wam tyle nie da ile my obiecamy!! Więc nie dziwię sie pilkarzom że nie chcą sie zgodzić. to dla nich policzek. Kontrakty pilkarzy sa zawyżone. z drugiej strony PZPN powinien z gory określić, że piłkarzom wystarczy miesięcznie 6-8 tyś i każdy powinien dostać równo. 50% z 35tyś jest inne niż 50% z 10tyś. Tak dostali by równo i nie byłoby kłótni.

  • 51 11

  • PZPN nic nie powie póki nie będzie wytycznych FIFA.

   • 8 0

  • Błąd od grudnia nie ma kasy .

   • 9 2

  • Skąd ty możesz wiedzieć, (2)

   że piłkarze takiego czy innego klubu nie dostają wypłat czy premii? To jest ściśle prywatna sprawa każdego piłkarza. Nie wiesz tego i tyle w temacie.

   • 4 12

   • Czytaj portale zwiazane z piłką nożną (1)

    A nie tylko trójmiasto.pl
    Są spotcasty piłka nożna, weszło, sport.pl

    • 8 2

    • Weszlo.sport.pl w 50% bajki dla młodzieży,

     np. o tym, że Sane chce przejść do Bayernu, że w Arce czy Lechii nie ma wypłat od 7 grudnia, albo 12 stycznia itp.

     • 1 2

  • (1)

   i frajerzy dalej graja w tym klubie co nie płaci? droga wolna, można rozwiązac kontrakt z winy klubu przecież....co ty tak tych drewien bronisz?

   • 3 2

   • Jak arka spadnie do B klasy,

    większość drewien pójdzie szukać innego klubu.

    • 1 1

 • To pokazuje

  Ze w ekstraklasie powinno byc maks 10 druzyn. Choc to chyba i tak duzo dla tych amatorow. Co to za klub ktory zyje z miesica na miesiac. Topia kase w pseudograjkow, przeplacona liga

  • 41 3

 • Po co sami się okłamujemy. (2)

  A co da i komu obniżenie zarobków których i tak nie otrzymują, po co takie puste gesty, dlaczego nie powiedzieć prawdy właśnie teraz,że Lechia , jak pewnie większość klubów ekstraklasy nie jest w stanie utrzymać się w ekstraklasie a co dopiero powiększać ją jak przeforsował to prezes PZPN Zbigniew Boniek.
  Piłka klubowa w Polsce nie ma pewnego zaplecza finansowego a już wkrótce może mieć jeszcze mniejsze, nikt nie wie kiedy i czy rozpoczną się rozgrywki.W takiej sytuacji machanie szabelką przez Zbigniewa Bońka staje się śmieszne a apele o zmniejszenie wynagrodzeń na które kluby nie mają pieniędzy jest naiwne.

  • 19 5

  • Jeśli teraz kluby same nie uporają się z problemami finansowymi to kryzys w gospodarce zmiecie je razem z PZPN.I to już nie będzie klimatu do powiększania ekstraklasy bo jej nie będzie w tym kształcie.

   • 5 0

  • Niby racja ale ...

   Boniek liczy na to że przyjedzie 18 szejków arabskich i każdy z nich zainwestuje w jeden klub .
   Jakiś pomysł to jest tylko jaki ?

   • 0 0

 • Lechija daj przyklad (7)

  Proponuje :
  Rozwiazac Lechije Gdansk czy jak to tam sie nazywa.........caly majatek przekazac na koszty leczenia virusa
  Dziekuje za uwage :)))

  • 39 40

  • I Arke tez (4)

   Niech zostanie amatorski Baltyk.
   I Czarni Pruszcz.

   • 21 4

   • tez...............

    Chyba Gedania Gdansk zapomniany lub lepiej zaniedbany klub z Gd.
    Myle ze mozna by z nimi nawet sztame trzymac .

    • 11 2

   • A na stadionach zorganizować kwarantannę

    To jest stan klęski żywiołowej. Ludzi trzeba ratować .
    Sport się odbuduje po wszystkim .
    Będzie na poziomie amatorskim odejdą pseudogwiazdy. Na mecze będą przychodzić kibice nie pikniki.
    Sytuacja wymaga drastycznych decyzji.

    • 4 0

   • W tym przypadku na walkę mogliby przekazać tylko długi

    Wywiad z Nalepą pokazuje prawdę - Arka to już bankrut.

    • 7 4

   • Fujarka amatorska jest od zawsze :)

    • 7 3

  • Lechija (1)

   A Stadion zaorac :)))

   • 3 8

   • Śledzie swój "stadion" przy ejsmonda zaorały,

    ale już wam w B klasie nie będzie potrzebny

    • 7 1

 • Dlaczego Puszkarz jest ikona Lechii (3)

  Kiedy pan Jacek gral w Lechii to zawodnicy pochodzili glownie z Wybrzeza. Teraz to jest jakas zbieranina. Zawodnicy powolywani jak do wojska - przyjda, pograja i chodu. Prezes - typowy Pierwszy Sekretarz oderwany od rzeczywistosci...
  Zdziska Puszkarza, ktory gral w Lechii przez wiele lat warto zapytac co o tym sadzi? Panowie dziennikarze - ida inne czasy i trzeba sluchac osob czystych moralnie. Bez tego nic sie nie zmieni.

  • 54 1

  • (1)

   Jacy pilkarze z Wrzeszcza?Wymien chociaz dwoch od 1970r?

   • 0 9

   • Z Wybrzeża, a nie Wrzeszcza.

    Kłopoty z czytaniem????

    • 11 0

  • wszędzie tak jest na swiecie, czego ty oczekujesz. Jak chcesz chłopaków z okolicy w zespole to idz na V ligę

   • 3 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 11.12.2021 godz. 20:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

89%

110 typowań

x

8%

10 typowań

2

3%

4 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Andrzej Sobieski 19 39 68.4%
2. KRZYSZTOF BEKSA 19 39 68.4%
3. Grzegorz Piorecki 18 37 66.7%
4. Krystian K 13 37 84.6%
5. Barbara Werner 19 36 68.4%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 17 11 5 1 34:10 38
2 Pogoń Szczecin 17 10 5 2 32:13 35
3 LECHIA GDAŃSK 17 9 6 2 32:20 33
4 Raków Częstochowa 16 8 5 3 29:20 29
5 Radomiak Radom 16 7 7 2 21:13 28
6 Śląsk Wrocław 17 6 6 5 29:26 24
7 Górnik Zabrze 16 7 3 6 22:21 24
8 Stal Mielec 17 6 6 5 24:25 24
9 Wisła Płock 17 7 2 8 27:26 23
10 Piast Gliwice 16 6 3 7 23:22 21
11 Jagiellonia Białystok 17 5 6 6 22:25 21
12 Cracovia 16 5 5 6 22:24 20
13 Wisła Kraków 16 5 2 9 16:27 17
14 Zagłębie Lubin 16 5 2 9 17:29 17
15 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16 2 6 8 20:28 12
16 Legia Warszawa 14 4 0 10 15:25 12
17 Górnik Łęczna 17 2 6 9 15:35 12
18 Warta Poznań 16 2 5 9 10:21 11

Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Wyniki 17 kolejki:

 • LECHIA GDAŃSK - Raków Częstochowa 3:1 (0:1)
 • Stal Mielec - Wisła Płock 2:1 (2:0)
 • Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 3:1 (0:0)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin 1:3 (1:2)
 • Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 1:2 (0:2)
 • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:3 (0:2)
 • Cracovia - Legia Warszawa
 • poniedziałek
 • Warta Poznań - Wisła Kraków
 • Radomiak - Piast Gliwice (przełożony na 14.12)

Terminarz

11.12 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk typuj Jagiellonia Białystok LIVE!
17.12 (pt) godz.20:30 Wisła Płock typuj LECHIA Gdańsk
04.12 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk 3:1 Raków Częstochowa LIVE!
27.11 (sob) godz.17:30 Pogoń Szczecin 5:1 LECHIA Gdańsk LIVE!
20.11 (sob) godz.17:30 Stal Mielec 3:3 LECHIA Gdańsk LIVE!

Najbliższe spotkanie Arki

data meczu: 02.03.2022

ARKA Gdynia
:
Raków Częstochowa
mecz pucharowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Krzysztof Wiecki 23 43 65.2%
2. J P 23 41 60.9%
3. Baltyk Gdynia 23 40 60.9%
4. Grzegorz Preiss 23 40 60.9%
5. Marcin Rychox83 21 38 61.9%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Miedź Legnica 20 13 5 2 36:15 44
2 Widzew Łódź 20 11 6 3 35:21 39
3 Korona Kielce 20 10 5 5 27:19 35
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 9 5 6 35:24 32
5 Sandecja Nowy Sącz 19 9 4 6 23:19 31
6 GKS Tychy 20 8 6 6 21:21 30
7 ARKA GDYNIA 20 9 2 9 31:19 29
8 Chrobry Głogów 20 8 5 7 22:18 29
9 ŁKS Łódź 19 8 5 6 22:19 29
10 Resovia 20 7 6 7 22:22 27
11 Skra Częstochowa 20 7 6 7 13:19 27
12 Odra Opole 19 7 5 7 26:27 26
13 GKS Katowice 20 5 8 7 25:33 23
14 Zagłębie Sosnowiec 20 5 6 9 27:30 21
15 Puszcza Niepołomice 19 5 4 10 21:28 19
16 Stomil Olsztyn 19 5 1 13 21:35 16
17 GKS Jastrzębie 19 2 7 10 15:33 13
18 Górnik Polkowice 20 1 10 9 17:37 13

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.

Wyniki 20 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - Stomil Olsztyn 6:0 (1:0)
 • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice 5:0 (3:0)
 • Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 (0:0)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:2 (1:2)
 • Skra Częstochowa - Apklan Resovia (mecz w Rzeszowie) 0:1 (0:1)
 • Chrobry Głogów - Widzew Łódź 0:0
 • GKS Jastrzębie - Korona Kielce 0:2 (0:1)
 • poniedziałek
 • Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole
 • ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice (odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole gości)

Terminarz

02.03.2022 (śr) ARKA Gdynia Raków Częstochowa
05.12 (nd) godz.12:40 ARKA Gdynia 6:0 Stomil Olsztyn LIVE!
01.12 (śr) godz.17:15 ARKA Gdynia 2:1 Zagłębie Lubin LIVE!
27.11 (sob) godz.12:40 Chrobry Głogów 1:0 ARKA Gdynia LIVE!
20.11 (sob) godz.12:40 Zagłębie Sosnowiec 1:0 ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane