• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk zasłoni żółto-niebieskie barwy? Trening dopiero 22 marca

Jacek Główczyński
16 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (135)
aktualizacja: godz. 12:57 (17 marca 2023)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk wnioskuje o przełożenie meczu w Rybniku. Kolizja terminów
Zdunek Wybrzeże Gdańsk wyjaśnia, dlaczego nowe bandy mają takie barwy i podaje sposób, aby były inne. Zdunek Wybrzeże Gdańsk wyjaśnia, dlaczego nowe bandy mają takie barwy i podaje sposób, aby były inne.

Nowe bandy na stadionie żużlowym są koloru niebiesko-żółto-czarnego, ale wielu kibiców dostrzegło tylko te dwie pierwsze barwy, co wzbudziło wiele emocji. Zdunek Wybrzeże Gdańsk wie, jak załatwić ten problem. - Na tych żółtych przestrzeniach są rzepy do przymocowania reklam. Czym więcej sponsorów, tym miejmy żółtego koloru - wyjaśnia Rafał Sumowski, rzecznik klubu. Aby przekonać się, jak prezentuje się stadion przy ul. Zawodników po zimowej przerwie, kibice będą musieli jednak jeszcze poczekać. Pierwszy tegoroczny trening został przełożony na 22 marca.

Aktualizacja, 17.03.2023, godz. 12:57

Kolejne opóźnienie treningu. Nowa data - 22 marca, godz. 13Inauguracyjny trening żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk w tym roku na stadionie przy ul. Zawodników został ponownie odwołany. Nowa data to środa, 22 marca, godzina 13.

Sprawdź prognozę pogody na Trojmiasto.plTo oznacza, że podopieczni Eryka Joźwiaka bezpowrotnie stracą dwa dni treningowe. Na odrobienie zaległości brakuje miejsca w terminarzu przygotowań do sezonu.

Harmonogram przygotowań do sezonu 2023:

 • 22 marca, godz. 13 - trening w Gdańsku
 • 23 marca - trening w Gdańsku ze Stalą Rzeszów
 • 24 marca - trening w Gdańsku ze Stalą Rzeszów
 • 30 marca - trening w Gdańsku
 • 31 marca - trening w Gdańsku
 • 2 kwietnia, godz. 14 - V Memoriał Henryka Żyto
 • 5 kwietnia - trening w Gdańsku
 • 6 kwietnia - trening w Gdańsku ze Startem Gniezno


Jaki transfer zamierza dopiąć Zdunek Wybrzeże Gdańsk?- Utrzymujące się temperatury, choć dodatnie, wciąż są za niskie. W związku z zachmurzeniem i brakiem słońca w nawierzchni wciąż jest za dużo wody - wyjaśnia Rafał Sumowski, rzecznik prasowy klubu.

Żółto-niebiesko-czarne bandy na stadionie żużlowym w GdańskuPrzez lata co najmniej dwie drużyny były "wyjęte" spod gdańsko-gdyńsko animozji znanych z innych dyscyplin sportowych. Na żużel i hokej tłumnie zjeżdżali kibice z obu tych miast, aby wspólnie kibicować pod szyldem Wybrzeża bądź Stoczniowca. Z tym większym zaskoczeniem Zdunek Wybrzeże Gdańsk odbierał ataki, które ruszyły po tym, gdy zaprezentowano nowe, pneumatyczne bandy na stadionie przy ul. Zawodników.

Wielu osobom nie spodobało się, że bandy mają kolor żółto-niebieski, a zupełnie nie dostrzegali, że jest również trzecia barwa - czarna. Po prostu krytykom skojarzyło się to z barwami... Arki Gdynia, a jeszcze innym z... Ukrainy.Zdunek Wybrzeże Gdańsk wie, jak zasłonić żółty kolorZdunek Wybrzeże Gdańsk wyjaśniało, że nie miało wyboru. Skoro minął 7-letni okres przydatności poprzednich band, musiało wymienić je na nowe. Na stadionie zostały zainstalowane bandy typu APDPlus+, które jako jedyne mają obecnie homologację FIM.

Przeczytaj wywiad z Nicolaiem Klindtem, nowym kapitanem żużlowców Zdunek Wybrzeża GdańskIch producentem jest Tony Briggs, w przeszłości indywidualny wicemistrz świata juniorów na żużlu (1980), a w 1991 roku również żużlowiec gdańskiego Wybrzeża. W portfolio firmy Nowozelandczyka są wyłącznie bandy w kolorze niebiesko-żółto-czarnym.

O tym, jak ostatecznie będą wyglądać bandy podczas meczów ligowych, przesądzą... reklamodawcy gdańskiego klubu.

- Na tych żółtych przestrzeniach są rzepy do przymocowania reklam. Czym więcej sponsorów, tym miejmy żółtego koloru - wyjaśnia Rafał Sumowski, rzecznik klubu.
W ubiegłym roku bandy miały kolor pomarańczowy-czarny, a tak prezentowały się razem z banerami reklamowymi. W ubiegłym roku bandy miały kolor pomarańczowy-czarny, a tak prezentowały się razem z banerami reklamowymi.

Trening żużlowców opóźnionyPrzypomnijmy, że na podobnej zasadzie funkcjonowały bandy w poprzednich sezonach. Wówczas były one jednak w kolorze pomarańczowo-czarnym i na tym tle zawieszane były reklamy.

Sprawdź, gdzie na pewno nie będzie pracować Keynan RewAby przekonać się, jak prezentuje się stadion przy ul. Zawodników po zimowej przerwie, będziemy musieli poczekać dzień dłużej. Pierwszy tegoroczny trening został opóźniony do soboty, 18 marca do godziny 14.

Opóźnienie tłumaczone jest tym, że tor jest zbyt nasiąknięty wodą, aby odpowiednio przygotować go na piątek, 17 marca, jak to uprzednio było planowane.

- Chcemy, aby treningi odbyły się w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Nic na siłę - wyjaśnił menedżer Eryk Jóźwiak.

Miejsca dla kibiców na treningu żużlowcówKlub zapewnia, że komunikaty do żużlowców zostały tak wysłane, że żaden z nich nie był jeszcze w drodze na piątkowy trening.

Sprawdź, który junior został włączony do składu Zdunek Wybrzeża GdańskW sobotę, 18 marca dla kibiców otwarty zostanie Sektor Gości (Żółty) - wejście bramą nr 1 od ul. Zawodników. Dostępny będzie także bezpłatny parking na terenie po hali GKS Wybrzeże.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

79% 255 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 5 typowań REMIS
20% 63 typowania Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (135)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

19 lipca 2024, godz. 18:00
96% Innpro ROW Rybnik
0% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 12 9 0 3 +96 22
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 7 0 4 +119 18
3 Innpro ROW Rybnik 10 7 0 3 +24 17
4 Cellfast Wilki Krosno 11 6 0 5 -10 15
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 11 6 1 4 -4 15
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 4 0 8 -54 9
7 Texom Stal Rzeszów 12 4 0 8 -47 9
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 1 1 9 -124 3
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięzca.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 12 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Texom Stal Rzeszów 48:41 (pierwszy mecz 38:52, bonus dla Texom Stali Rzeszów)
 • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 39:51 (pierwszy mecz 43:47, bonus dla Arged Malesa Ostrów Wielopolski)
 • Niedziela, 21 lipca:
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań (pierwszy mecz 42:48)
 • Cellfast Wilki Krosno - Innpro ROW Rybnik (pierwszy mecz 34:56)
 • Zaległy mecz z 7. kolejki:
 • Innpro ROW Rybnik - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK (piątek, 19.07, godz. 18)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane