Kager w ekstraklasie!

20 kwietnia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Wielka niespodzianka stała się faktem. Koszykarze Kagera wywalczyli awans do ekstraklasy. W decydującym meczu gdynianie pokonali na wyjeździe Zastal Zielona Góra 60:43 (8:4, 18:6, 12:17, 22:16). Gdy opadnie radość z wielkiego sukcesu, który stał się udziałem trenerów Adama Prabuckiego i Włodzimierza Augustynowicza oraz ich podopiecznych, zaczną się... zmartwienia. Na dziś nie wiadomo, czy starczy środków, aby sfinansować grę na dobrym poziomie w krajowej elicie.

ZASTAL: Chodkiewicz 17 (3x3), Buczyniak 8 (2), Olejnik 6, Pytel 3 (1), J. Kalinowski 3, D. Kalinowski 2, Czapla 2, Taberski 2, Olszewski 0, Nikiel 0, Wróbel 0.

KAGER: Malczyk 16 (2), Gliszczyński 15 (2), Briegmann 10 (2), Molenda 8, Małecki 5, K. Kalinowski 3 (1), Karaś 3 (1).

Przed sezonem gdynianie marzyli jedynie o tym, aby zakwalifikować się do play off. Na przełomie roku zakontraktowali dwóch koszykarzy z ekstraklasy (Briegmann, Gliszczyński) i w styczniu zaczęli wygrywać seryjnie. Ale że nic nie trwa wiecznie, przyszła zadyszka. Kiepska postawa w końcówce sezonu zasadniczego sprawiła, że do play off przystępowali zaledwie z siódmego miejsca. Na pucharowej drabince najpierw ustrzelili Sokoła Łańcut, wygrywając 3-1, a teraz triumfowali nad Zastalem 3-2. Trener Prabucki, który budował ten zespół od podstaw - dopiął celu, o który bezskutecznie rywalizował ze znacznie mocniejszym składem przed laty w Wybrzeżu Gdańsk. Augustynowicz ma w dorobku szkoleniowym awans, ale z żeńską drużyną Startu Gdańsk. Tak na marginesie - szkoda, że oba kluby zniknęły już z koszykarskiej mapy.

W I-ligowym półfinale Zastal i Kager wygrały i przegrały po jednym meczu u siebie. O wszystkim decydował piąty mecz, który odbył się w Zielonej Górze, bo ta drużyna była wyżej w play off. Wydawało się, że może zaprocentować rutyna gospodarzy w tego typu grach, gdyż po pięciu pojedynkach wyeliminowali w ćwierćfinale Stal Stalową Wolę. Jednak w środę grały głównie nerwy. Przez inauguracyjne pięć minut koszykarze zdobyli zaledwie 2 punkty! Nim skończyła się inauguracyjna kwarta, dorzucili jeszcze 10. Kager miał zdobycze dwukrotnie pokaźniejsze niż rywale, ale prowadził "tylko" 4 punktami 8:4! Gospodarze w rzutach za dwa punkty ledwo przekroczyli 30 procent, a za trzy trafiali co piątą próbę. Kager za dwa miał jeszcze gorsze współczynniki (29,7), ale wyciągnął się dzięki ośmiu "trójkom" i blisko 100-procentowej skuteczności przy wolnych (14 na 15). O awansie gdynian zadecydowała druga kwarta. Na przerwę goście zeszli z 16-punktową zaliczką (26:10). Po zmianie stron dorzucili do niej jeszcze jeden punkt.

W sobotę o godzinie 20.30 w hali przy ul. Olimpijskiej Kager rozegra pierwsze finałowe spotkanie w I lidze ze Zniczem Jarosław. Dla obu drużyn będzie to walka o prestiż, bo w przyszłym sezonie mają prawo gry w ekstraklasie

"JAG" TY BIEDAKU!!! WRÓĆ DO SZKOŁY!!! Jeśli w półfinale wg twoich wyliczeń Kager i Zastal wygrały i przegrały po jednym meczu więc jakim cudem 1 plus 1 równa się pięć??? Przecież wygrały i przegrały po dwa mecze, dlatego też po raz piąty wczoraj się spotkali BIEDAKU JEDEN!!!

• 0 0

• Jeszcze jedna ekipa do koryta w Gdyni. Mam nadzieje , ze szybko spadna!

• 0 0

• Bogacz

to ty wróć do szkoły i naucz się czytać ze zrozumieniem...

• 0 0

• gdybyś dalej nie mógł się doliczyć podaję ściągę

wygrać u siebie po jednym razie to dalej 1 mecz u siebie wygrany i 1 mecz wygrany na wyjeździe, czyli razem dwa, jak sobie dwie drużyny, to trzeba to przemnożyć przez dwa
    2x2 to chyba każdy wie ile jest, stąd był piąty mecz

• 0 0

• BRAWO, GRATULACJE

kolejna drużyna w ekstraklasie - pomorze będzie wymiatać na parkietach.

• 0 0

• kager gdynia

ekstraliga tralalala czekamy na dziewczyny z łączpolu w sobotę z lublinem

• 0 0

• GRATULACJE!!!!!!!!!

Adam Prabucki i jego zespól pokazali niedowiarkom ,że gra się do końca.Adam sukcesów w extraklasie,jestesmy z Ciebie cholernie dumni Iwona,Ania, Andrzej,Leszek

• 0 0

• MECZ -

Gratulacje dla zespołu i to nie ważne jak potączą się ich losy w wyższej klasie . Atmosfera spotkania w nadkompecie fanatycznej publiczności wręcz oszałamiająca . Grać i wygrać - za to duże brawa !!!!