Koszykarze Suzuki Arki Gdynia rozczarowali. W Łańcucie rozstrzelani za trzy

10 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (27)

Koszykarze Suzuki Arki Gdynia przegrali w Łańcucie, a z powodu kontuzji pod koniec trzeciej kwarty boisko musiał opuścić Adam Hrycaniuk. Koszykarze Suzuki Arki Gdynia przegrali w Łańcucie, a z powodu kontuzji pod koniec trzeciej kwarty boisko musiał opuścić Adam Hrycaniuk.

Koszykarze Suzuki Arki Gdynia rozczarowali. Podopieczni Krzysztofa Szubargi przegrali na wyjeździe z drużyną, która po 10. kolejce była na przedostatnim miejscu w Energa Basket Lidze 74:85 (18:18, 14:25, 17:15, 25:27). Rawlplug Sokół Łańcut osiągnął przewagę głównie dzięki rzutom dystansowym. W tym elemencie wygrał aż 11:7. Gościom brakowało argumentów przede wszystkim w ataku, ale zaledwie 52-procentowa skuteczność w rzutach wolny także powinna dać do myślenia. Na domiar złego kontuzji kolana nabawił się Adam Hrycaniuk.

RAWLPLUG SOKÓŁ: Sanders 24 (1x3, 6 as.), Spencer 22 (4x3), Thornton 10 (1x3, 13. zb), Kemp 6 (11 zb.), Bręk 2 oraz Szczypiński 14 (4x3), Kołodziej 5 (1x3), Struski 2, Wrona, Nowakowski

SUZUKI ARKA: Florence 19 (2x3, 5 as.), Musić 14 (3x3, 7 zb.), Wade 12 (11 zb.), Bogucki 10, Wołoszyn 7 (1x3) oraz Wilczek 8 (5 zb.), Hrycaniuk 2, Harris 2, Sewioł, Pajkert

Mecz na szczycie 11. olejki Energa Basket Ligi odbędzie się w Ergo Arenie. Przeczytaj zapowiedź

Ostatnia wygrana w Dąbrowie Górniczej niestety nie oznaczało powrotu do lepszych meczów Suzuki Arki Gdynia, a jedynie krótki przerywnik w serii przegranej. W Łańcucie podopieczni Krzysztofa Szubargi doznali 5. porażki w 6. ostatnich meczach Energa Basket Ligi. To rozczarowanie, gdyż rywale do 11. kolejki przystępowali na przedostatnim miejscu w tabeli.

Inauguracyjna kwarta była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 3 punkty. Gdynianie prowadzili po akcji Adama Hrycaniuka 18:16, ale na 5 sekund przed końcem 10. minuty wyrównał Corey Sanders. Zresztą amerykański rozgrywający nie tylko wówczas dał się mocno we znaki gości.

35-latek wypracował najlepszy indywidualny indeks w tym spotkaniu. Na parkiecie spędził ponad 37,5 minuty. Zdobył 24 punkty, a ponadto miał 6 asyst. W Arce 19 punktami i 5 asystami odpowiedział James Florence. Okazało się to za mało, gdyż goście mieli problemy w ofensywie.

Z gry mieli skuteczność na poziomie 40 procent. Kiepsko rzucali wolne, gdyż trafili 9 z 17, co dało 52 procent. Przede wszystkim gdynianie nie dotrzymali kroku rywalom w rzutach za trzy. Przegrali tę rywalizację 7:11, co też niemal idealnie odzwierciedla końcową różnicę, ale też nie oddaje pełnego wpływu na przebieg meczu.

A przecież było jeszcze gorzej, gdyż ten bilans Arka podreperowała w końcówce, gdyż do niej należały dwa ostatnie celne rzuty dystansowe.

Gdy nie "siedzi" rzut można próbować ten mankament zniwelować na tablicach. Ale w zbiórkach gdynianie nie potrafili przełamać rywali. Przegrali w tym elemencie 40:44. Warto podkreślić, że od końca trzeciej kwarty musieli sobie radzić bez Adama Hrycaniuka. Wieloletni center reprezentacji Polski nabawił się kontuzji kolana.

Wyniki 11 kolejki

• TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 74:88 (15:37, 23:11, 21:21, 15:19)
  • Rawplug Sokół Łańcut - SUZUKI ARKA GDYNIA 85:74 (18:18, 25:14, 15:17, 27:25)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 95:84 (22:13, 18:19, 12:24, 24:20, d: 19:8)
  • Polski Cukier Start Lublin - King Szczecin 75:69 (25:23, 18:17, 17:13, 15:16)
  • BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Zastal BC Zielona Góra 88:72 (23:17, 15:22, 19:14, 31:19)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 95:94 (24:15, 25:27, 21:10, 16:34, d: 9:8)
  • Twarde Pierniki Toruń - PGE Spójnia Stargard 92:88 (16:31, 28:23, 25:22, 23:12)
  • Legia Warszawa - Tauron GTK Gliwice 61:84 (18:26, 16:23, 15:13, 12:22)