Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Gdynia 2:0. Dwa szybkie ciosy wicelidera zadecydowały

dak.
19 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia przegrał z Kotwicą Kołobrzeg 0:2. Porażka mogłaby być nawet wyższa, ale Michał Bartkowiak (na pierwszym planie) obronił rzut karny Dawida Cempy. Bałtyk Gdynia przegrał z Kotwicą Kołobrzeg 0:2. Porażka mogłaby być nawet wyższa, ale Michał Bartkowiak (na pierwszym planie) obronił rzut karny Dawida Cempy.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe Kotwicą Kołobrzeg 0:2 (0:2) w 20. kolejce III ligi, grupy drugiej. O zwycięstwie wicelidera przesądziły dwa szybko wyprowadzone ciosy. Po 12 minutach Michał Bartkowiak musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z własnej bramki. Również on uchronił swój zespół przed wyższą porażką, gdyż w końcówce spotkania obronił rzut karny.

Jakubow 10, Graczyk 12

BAŁTYK: Bartkowiak - Sikorski, Garbacik, Lengiewicz, Bohm - Bożym, Nowicki, Wołowski (45 Kapuściński), Gułajski - Marczak - Jankowski

Bałtyk Gdynia do drugiego wiosennego meczu przystąpił już z Damianem GarbacikiemMichałem Marczakiem w składzie. Ten pierwszy standardowo zajął miejsce w środku defensywy. Natomiast "Maro" ustawiony był w ataku za plecami Igora Jankowskiego. Tym razem pauzę za nadmiar żółtych kartek musiał odbyć Oktawian Skrzecz. Dlatego spotkanie na skrzydle rozpoczął Jan Bożym.

Bałtyk Gdynia wycofał zespół z B klasy. Poznaj powód

Plany biało-niebieskich zostały szybko pokrzyżowane. Wicelider prowadził 2:0 już po 12 minutach. Najpierw wynik otworzył Ondrej Jakubow, który z bliska pokonał Michała Bartkowiaka. Chwilę później kolejny cios zadał Michał Graczyk. Piłkarz Kotwicy zaliczył trafienie po strzale z dystansu.

Bramki dodały tylko pewności gospodarzom, którzy dominowali przez całą pierwszą połowę. Gra podopiecznych Roberta Reiwera drgnęła dopiero po 20. minucie, ale jedno uderzenie Marczaka to było wszystko, czym postraszyli rywali. Dlatego też trener zdecydował się w przerwie zmienić Dominika Wołowskiego na Jakuba Kapuścińskiego. Ten przeniósł się na prawą obronę, a do środka przesunięty został Oskar Sikorski.

Po zmianie stron Bałtyk zaczął grać jeszcze bardziej odważnie, jednak to nie przyniosło korzyści. Wynik się nie zmienił, choć gospodarze mieli szansę podwyższyć prowadzenie. Jednak 86. minucie na wysokości zadania stanął Bartkowiak, który obronił rzut karny Dawida Cempy.

Bałtyk Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:4. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Mimo porażki, Bałtyk utrzymuje się na 14. miejscu w tabeli. Goniący go rywale, czyli Bałtyk Koszalin zremisował z Unią Janikowo 1:1, a GKS Przodkowo z Kluczevią Stargard 0:0. Ciekawie zatem zapowiada się kolejne spotkanie, bo do Gdyni zawita właśnie ekipa prowadzona przez Łukasza Kowalskiego. Mecz odbędzie się 26 marca, o godz. 17, na Narodowym Stadionie Rugby.

18 Elana Toruń 20 6 3 11 36:42 21
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Elana Toruń wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej i przesunięta została na ostatnie miejsce w tabeli. Wszystkie wiosenny mecze będą zaliczane jako walkowery dla rywali.

Tabela wprowadzona: 2022-03-19

Wyniki 20 kolejki

• Kotwica Kołobrzeg - BAŁTYK GDYNIA 2:0 (2:0)
  • Pogoń II Szczecin - Świt Skolwin 2:0 (2:0)
  • Unia Janikowo - Bałtyk Koszalin 1:1 (0:0)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (0:1)
  • Błękitni Stargard - Stolem Gniewino 1:1 (0:1)
  • GKS Przodkowo - Kluczevia Stargard 0:0
  • Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (1:1)
  • Jarota Jarocin - Sokół Kleczew 1:3 (0:1)
  • Elana Toruń - KP Starogard Gdański 3:0 (walkower)