Łatwe zwycięstwo gdyńskich koszykarzy

Marta
13 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Koszykarze Startu Gdynia bez trudu pokonali jednego z outsiderów pierwszej ligi - POLO Market Sportino Inowrocław w sobotniej kolejce rozgrywek 1.Ligi. Gdynianie triumfowali 84:69 (28:19, 24:7, 17:19, 15:24), aż pięciu z nich zakończyło zawody z "dwucyfrową" zdobyczą. Start umocnił się tym samym na pozycji wicelidera zaplecza TBL.

START: Kostrzewski 18, Mordzak 17, Śmigielski 11, Wojdyła 10, Lisewski 5 - Andrzejewski 12, Malczyk 6, Młynarski 3, Szpyrka 2, Bach 0, Nowakowski 0.

SPORTINO: Kukiełka 16, Han 10, Wierzbicki 9, Cywiński 4, Ustarbowski 3 - Strzelecki 15, Zabłocki 8, Jankowiak 4, Adamczewski 0, Rychłowski 0.

Wynik sobotniej konfrontacji otworzył jej najskuteczniejszy gracz - Mateusz Kostrzewski wykorzystując pewnie, już 10 sekund po rozpoczęciu gry rzuty wolne. Koszykarze Sportino odpowiedzieli "trójką" Huberta Wierzbickiego, jednak ich prowadzenie w meczu nie trwało długo. Jeszcze w 2 minucie było 8:6 dla gości ale dzięki wolnym, tym razem w wykonaniu Grzegorza Mordzaka gdynianie doprowadzili do remisu a kolejne punkty zdobyte przez Piotra Śmigielskiego, Tomasza Wojdyłę i ponownie Mordzaka dały Startowi prowadzenie 12:6 w 4 minucie gry.

Wówczas trener gości wziął czas ale rywale nie byli już w stanie na dłużej zatrzymać gospodarzy, którzy z każdą kolejna akcją nabierali rozpędu. Gdynianie byli skuteczniejsi z gry jak i z rzutów wolnych, wyraźnie wygrywali walkę na tablicach więc wynik nie mógł być dla nikogo zaskoczeniem. Po 10 minutach gospodarze prowadzili 28:19.

Mecz praktycznie rozstrzygnął się po kolejnych 10 minutach. Pierwsze 4 minuty drugiej odsłony gospodarze wygrali 12:2 (40:21 w meczu). Na chwilę tylko "wzięli oddech" i w drugiej połowie kwarty znów nie dali rozwinąć skrzydeł rywalom.

Od 16 minuty do końca pierwszej polowy gdynianie zdobyli 10 "oczek" nie tracąc żadnego i po pierwszej połowie było 52:26 dla Startu, który samą tylko drugą kwartę wygrał aż 24:7.

W drugiej połowie gdynianie zagrali już nieco bardziej rozluźnieni. W efekcie trzecią i czwartą kwartę przegrali łącznie różnicą 11 punktów. Nie wpłynęło to w żaden sposób na wyłonienie zwycięzcy tego spotkania zaś trener Paweł Turkiewicz mógł dać pograć wszystkim zgłoszonym do protokołu zawodnikom.

Pozostałe wyniki XXII kolejki 1.Ligi koszykarzy: AZS Radex Szczecin - Polonia Przemyśl 89:76 (18:20, 24:21, 17:21, 30:14), Spójnia Stargard Szczeciński - Sokół Łańcut 65:62 (22:22, 21:8, 9:15, 13:17), MKS Znicz Pruszków - Rosa Radom 73:69 (19:14, 15:21, 19:7, 20:27), MKS Start Lublin - SKK Siedlce 65:70 (13:21, 22:10, 12:19, 18:20), Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Polski Cukier SIDEn Toruń 69:82 (31:17, 12:21, 14:24, 12:20), MKS Dąbrowa Górnicza - Focus Mall Sudety Jelenia Góra72:53 (27:11, 14:17, 22:9, 9:16).

Tabela 1.Ligi koszykarzy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• No i fajnie! (1)

A w nowym sezonie jak? dwie drużyny w TBL w Gdyni? Ktoś coś wie?

• 7 2

• Raczej jedna zamiast drugiej (z tego co wróble ćwierkają).

• 5 2

• grzesiu " wrocławski czarodziej" Mordzak 17 pkt!!! łał ale szał!!

to przyszłość kadry !..jak aleks krauze..

• 2 3

• Na cos trzeba trwonić pieniadze podatników.

Fajnie że Oluś ma zabawke a inni mogą popatrzeć.
    Viva El Ryś.
    Żal.

• 6 4

• Niezły szał.

Zapierniczają chłopaki az miło popatrzeć. Szybki mecz, słabo w obronie ale śmigaja lewo - prawo.
    Brawo Start. Teraz do Spójni i potem po puchar!

• 6 2

• Rezerwowi (2)

Szkoda, że trener Turkiewicz, z tak słabym przeciwnikiem, nie dał więcej pograć swoim rezerwowym. Bach i Nowakowski zagrali ostatnie 2-3 minuty meczu! Za mało też grał Młynarski, dając jednak dobre zmiany. Szpyrka też niewiele grał... Pani Marto, byliśmy na innym meczu?

• 1 2

• nic

Ogólnie mówiąc to Szpyrka wogle nie powinien grac bez przydatności dla zespołu

• 2 0

• Młynarski?

Wejść i odpalać trójkę za trójką to i ja umiem. Tyle, że jemu nie wpada...

• 1 1

• Jak zwykle świetny początek i kiepski finisz.

Po pierwszej, a nawet drugiej kwarcie była jeszcze szansa na ugranie w meczu symbolicznych 100 punktów, ale poczynając od samego początku trzeciej kwarty ("Start" stanął w miejscu i przez wiele minut nie zdobył punktu mając same niedopracowane końcówki pod koszem) aż do połowy czwartej (królowało Sportino) serce bolało od patrzenia. "Start" ma olbrzymi potencjał, ale gra nierówno. Nic dziwnego, że sami o sobie koszykarze mówią, że są jak Janosik (silnym zabierają, a słabym oddają).

Gdyby mecze koszykówki dzieliły się na seksty, a nie kwarty, "Start" mógłby dostać niezłe lanie.