• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia. Na kogo stawiają trenerzy? Wszystko co o 39. derbach należy wiedzieć

Jacek Główczyński, Rafał Sumowski
7 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
Piotr Stokowiec (z lewej) jeszcze nie wygrał z Lechią meczu, a Leszek Ojrzyński (z prawej) wciąż czeka na sukces w derbach Trójmiasta. Obaj zgodnie przyznają, że w takich spotkaniach nie ma faworyta, ale wierzą, iż zwycięstwo będzie po ich stronie. Piotr Stokowiec (z lewej) jeszcze nie wygrał z Lechią meczu, a Leszek Ojrzyński (z prawej) wciąż czeka na sukces w derbach Trójmiasta. Obaj zgodnie przyznają, że w takich spotkaniach nie ma faworyta, ale wierzą, iż zwycięstwo będzie po ich stronie.

Po raz 39. zagrają ze sobą pierwsze drużyny piłkarzy Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Obaj trenerzy zgodnie przyznają, że w takich bojach nie ma faworyta. Historyczny bilans jest lepszy dla biało-zielonych, którzy go wyśrubowali dzięki bardzo dobrej serii meczów z lokalnym rywalem w ekstraklasie. Żółto-niebiescy na tym szczeblu rozgrywek nie wygrali żadnego z dziewięciu takich pojedynków, a na ligowy sukces na boisku przeciwnika czekają dokładnie od 44 lat. Na trybunach ma zasiąść co najmniej 20 tysięcy kibiców. Bilety kosztują od 70 do 15 zł. Sektor dla gości będzie zamknięty. Przed i po meczu kursować będą bezpłatne pociągi SKM. Początek gry w sobotę o godzinie 18. Natomiast o  16:30 na promenadzie prowadzącej na Stadion Energa odbędzie się uroczystość posadzenia Dębów Pamięci.WAŻNE FAKTY Z 54-LETNIEJ HISTORII DERBÓW

Relacja LIVE


Typowanie wyników

Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1
HIT
5 pkt.
LECHIA Gdańsk
ARKA Gdynia

Jak typowano

38% 366 typowań LECHIA Gdańsk
12% 123 typowania REMIS
50% 483 typowania ARKA Gdynia

Twoje daneO CO ZAGRA LECHIA W DERBACH TRÓJMIASTA? SPRAWDŹ, JAKIE WYNIKI DADZĄ JEJ 12. MIEJSCE, A KTÓRE ZRZUCĄ NA OSTATNIE MIEJSCE W TABELI

Z 38 spotkań derbowych Lechia Gdańsk wygrała 13, a Arka Gdynia 11. Biało-zieloni mają także korzystniejszy dorobek bramkowy w tych spotkaniach 35:26. Tę przewagę wypracowali w pięciu sezonach, gdy te kluby potykają się w ekstraklasie. Z 9 gier na tym szczeblu rozgrywek wygrali 7, a 2 kończyły się remisami. Jednak tym razem wyżej w tabeli znajdują się żółto-niebiescy, którzy w przypadku wygranej w sobotę oraz korzystnych wynikach na dwóch innych stadionach, mogą awansować po raz pierwszy w historii do grupy mistrzowskiej. Czy to oznacza, że oni są faworytami?

- Wiele osób mnie o to pyta, patrząc wyłącznie na tabelę. Ale w takich meczach nie liczy się ani miejsce, ani ilość punktów. Wszystko się może zdarzyć. Nie ma faworyta, chyba że gra mega drużyna na przykład Barcelona. Oczywiście, jesteśmy pełni optymizmu i jedziemy walczyć o zwycięstwo. Zawodnicy nie obawiają się tej gry. Będziemy ich jeszcze uczulać, że nikt nie ma prawa odstawić nogi, że trzeba dać z siebie maksimum, iż potrzebna jest pełna mobilizacja i dyscyplina. Oby też szczęście było z nami. Dobiega właśnie rok mojej pracę w Arce i oby w derbach sprawdziła się zasada do trzech razy sztuka, byśmy zaprezentowali się z lepszej strony niż w dwóch poprzednich pojedynkach z Lechią - zapewnia Leszek Ojrzyński, trener Arki.

Przypomnij sobie, jak Lechia objęła prowadzenie w derbach przed blisko rokiem w Gdańsku- Mecz derbowy odrzuca wszelkie statystki, także te związane z tym kto jest faworytem. Może to frazes, ale derby rządzą się swoimi prawami. To odrębny byt, inny mecz od wszystkich. Zdajemy sobie sprawę, co nas czeka. To ważne wydarzenia dla Gdańska, dla Trójmiasta, dla naszej drużyny i dla klubu. Mam nadzieję na dobre spotkanie dla kibiców, bo gramy dla nich. Chciałbym, aby ten mecz był na długo zapamiętany. Szykujemy się do tego, aby rozstrzygnąć go na naszą korzyść i przełamać się. To odpowiedni moment, aby odwrócić nasze losy i poszybować w górę tabeli. Potrzebne są czyny, dobra gra i funkcjonowanie na boisku - deklaruje Piotr Stokowiec, trener Lechii.
PODWÓJNE ZNACZENIE DERBÓW DLA ARKI. PRZECZYTAJ WYWIAD Z MICHAŁEM NALEPĄ

WYNIKI DERBÓW LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA
wynik podawany z perspektywy Lechii, kolejno sezon, rozgrywki, wynik w Gdańsku, wynik w Gdyni

1964/65 II 2:1 0:1
1965/66 II 1:2 0:1
1966/67 II 0:0 0:0
1968/69 III 0:0 0:0
1972/73 II 1:1 0:1
1973/74 II 0:1 0:0
1975/76 II 1:1 0:1
1983/84 II 3:0 4:1
1992/93 II 3:0 0:0
1993/94 II 3:2 0:0
PP w Gdyni 0:1
1994/95 II 0:0 0:1
1997/98 III 0:0 3:0 walkower*
2007/08 II 0:0 0:1
2008/09 Ekstraklasa 2:1 1:0
PE 0:1 0:2
2009/10 Ekstraklasa 2:1 2:1
2010/11 Ekstraklasa 1:0 2:2
2016/17 Ekstraklasa 2:1 1:1
2017/18 Ekstraklasa ? 1:0

* mecz przerwany w 87. minucie, po wtargnięciu pseudokibiców na murawę, na boisku było 2:1 dla Lechii.

BILANS: 38 meczów - 13 zwycięstw Lechii, 14 remisów, 11 zwycięstw Arki, bilans bramek 35:26 dla Lechii (z uwzględnionym walkowerem z 1998 r.)

UWAGA: w naszej statystyce nie uwzględniamy meczów z sezonu 1995/96 w III lidze, gdyż wówczas z Arką I grały rezerwy Lechii/Olimpii, a oba mecze wygrane przez gospodarzy 4:0 i 3:0 odbyły się w Gdyni. Jeden z nich organizowano nawet w tajemnicy przed kibicami i obejrzało go zaledwie 400 osób.


FLAVIO PAIXAO STRZELIŁ JEDYNEGO GOLA POPRZEDNICH DERBÓW. CO POWIEDZIAŁ NAM PRZED SOBOTNIM MECZEM?

Szkoleniowcy z uznaniem wypowiadają się o przeciwniku, a trener Stokowiec dystansuje się nawet od zapowiedzianej przez prezesa Adama Mandziarę "Misji Śledź".

- My skupiamy się na pracy. Nie znam tych wypowiedzi prezesa. Mamy szacunek do każdego przeciwnika. Doceniamy dobrą postawę Arki w tym sezonie. Widać, że ta drużyna się rozwija i gra coraz lepiej. Nie paraliżuje nas to, chcemy pokazać, że Lechia się odbudowuje i ma swój plan na najbliższą przyszłość. Mecze derbowe wiążą się z dodatkowym ładunkiem energetycznym. Rozumiem, że dziennikarze podsycają nastroje, ale my zajmujemy się tym, co na boisku. Wiemy, że może nie obejść się bez prowokacji, ale my skupiamy się na boisku. Najważniejsze jest dobre widowisko i bezpieczeństwo. Nasz sportowy potencjał jest bardzo wysoki, ale gdzieś to zostało zaniedbane. Jestem po to, aby odnaleźć właściwą drogę. Gramy u siebie, więc liczę na dobry doping. Widzę jak zależy zawodnikom i opierając się na tym, co widzę na treningach. Wierzę że są w stanie sprostać celom - podkreśla szkoleniowiec biało-zielonych.

Zobacz jak Arka Gdynia strzeliła honorowego gola przed rokiem w Gdańsku- Uważam Lechię za bardzo dobrą drużynę. Ma on dużo zawodników, którzy indywidualnie mogą rozstrzygać o losach spotkania. Mają też wreszcie zespół, bo przyszedł nowy trener, który miał przerwę na reprezentacje i cały ten tydzień, bez żadnych meczów, na spokojną pracę. I widać, że z meczu na mecz Lechia wygląda lepiej. Ciężkie zadanie przed nami, ale my się takich wyzwań nie boimy. Przed rokiem to Lechia grała o mistrza, a my broniliśmy się przed degradacją, ale w końcówce to lechiści wybijali po autach i zaginęli gdzieś chłopcy od podawania piłek, bo w ten sposób też gospodarze kradli czas. - przypomina trener żółto-niebieskich
DLA ARKI DERBY BĘDĄ TRZECIM MECZEM W CIĄGU TYGODNIA. SPRAWDŹ, CZY PIŁKARZE NIE OBAWIAJĄ SIĘ O BRAK SIŁ?

Trójmiasto jest nasze - tak śpiewają kibice Arki...


... a tak to samo sympatycy Lechii

PRZECZYTAJ CO MÓWI O 39. DERBACH TRÓJMIASTA SŁAWOMIR PESZKO

W sobotę nie będzie systemu VAR, czyli arbitrzy nie będą mogli korzystać z pomocy kolegów, którzy analizują grę na monitorze telewizyjnym. Decyzje podejmowane przez sędziów na boisku będą ostateczne. PZPN uznał bowiem, że skoro nie może zapewnić tego systemu na wszystkich stadionach w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, gdy osiem spotkań rozpocznie się o tej samej godzinie, to nie będzie go na żadnym.

- Nie koncentruję się na VAR, ale dobrze, że wszyscy zagrają w jednakowych warunkach. My do ostatniej kolejki grać będziemy o życie, każdy mecz jest jak finał. Nie obrażamy się na rzeczywistość, a stajemy do walki. Każda wygrana podnosi morale i wpływa na zespół. Nie chcemy czekać na to, co się wydarzy. Wszystko leży w naszych rękach, musimy oddziaływać na rzeczywistość i grać na swoich warunkach. To nie jest jeszcze moja drużyna, selekcja trwa cały czas. Trudno się spodziewać, że odwrócimy wszystko w ciągu paru tygodni, ale ja się nie boję. Czas wyjść z kryzysu, pokazać męskość i swoją wartość. Na boisko wyjdzie najsilniejsza Lechia, na jaką w sobotę nas stać - zapewnia Piotr Stokowiec.

Tak zaczęły się derby 17 kwietnia 2017 roku- Jestem niezadowolony, że nie będzie VAR. Jak był telefon z zapytaniem o przełożenie meczu na niedzielę, by zapewnić ten system, zgodziłem się. Jestem za tym, by na boisku było sprawiedliwie, aby wygrywał lepszy, a nie ten, któremu się coś udało. Gdy są emocje, gdzieś zawsze człowiek może się zagubić i dobrze, jeśli można daną sytuację obejrzeć z różnej perspektywy. Teraz trzeba liczyć na to, że sędziowie będą w formie i oby bardzo dobrze wykonali swoją robotę. Jeden moment może rozstrzygnąć, że ktoś się będzie cieszył, a inny płakał. Pamiętamy co było jesienią. Gdybyśmy dostali karnego na początku spotkania, albo była reakcja na niesportowe zachowanie Błażeja Augustyna wobec Patryka Kuna, za które piłkarz Lechii nawet nie przeprosił, ten mecz potoczyłby się inaczej. Myślę, że wówczas też za bardzo pompowaliśmy atmosferę i nastawiliśmy się na walkę. Lechia to przyjęła i dlatego mecz był brzydki. Liczę, że teraz będzie lepsze widowisko pod względem piłkarskim. My gramy by przejść do historii, gdyż wiem, że Arka w ekstraklasie derbów jeszcze nie wygrała - zapowiada Leszek Ojrzyński.
PRZECZYTAJ WYWIAD Z ADAMEM MARCINIAKIEM, KTÓRY MOŻE BYĆ KAPITANEM ARKI W DERBACH

Dziś mija dokładnie 44 lata od ostatniego ligowego zwycięstwa Arki nad Lechią. W ówczesnej II lidze, na stadionie przy ul. Tragutta Adam Mięciel strzałem niemal z narożnika boiska pokonał Krzysztofa Słabika, a mecz skończył się wynikiem 1:0. Tamto spotkanie przeszło do historii także z powodu najliczniejszej widowni w derbach. Szacuje się, że oglądało go 35 tysięcy kibiców.

Tym razem organizatorzy będą zadowoleni, jeśli frekwencja przekroczy 20 tysięcy. Ma to być jednocześnie ostatni mecz bez udziału zorganizowanej grupy kibiców gości, co wiąże się z karami nałożonymi po jesiennych derbach z 2016 roku w Gdyni. Sympatycy Arki mogą znaleźć się na trybunach jedynie kupując bilety na ogólnych zasadach.

Mecz rozpocznie się o 18, ale warto przyjść już na godzinę 16:30. Wówczas na promenadzie prowadzącej na Stadion Energa Gdańsk posadzone zostaną trzy dęby zostaną. Uczczą one pamięć: generała brygady Józefa Gigiel-Melechowicza, pułkownika Kazimierza Baszniaka oraz porucznika Tadeusza Kobela, którzy byli działaczami i piłkarzami Lechii Lwów. To od niego gdańska Lechia przejęła barwy.

Ta uroczystość odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji "Katyń... ocalić od zapomnienia", która została zorganizowana, by upamiętnić osoby zamordowane przez NKWD w 1940 r.

PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK WYGLĄDAŁY DERBY W GDAŃSKU PRZED BLISKO ROKIEM. RELACJA, VIDEO, FOTO

Początek drugiej połowy derbów 2017 w GdańskuNa mecz najlepiej wybrać się środkami komunikacji publicznej. Na trasie Gdańsk Główny-Gdańsk Stadion Expo uruchomione zostaną bezpłatne pociągi SKM. Nie zatrzymują się one na przystankach Gdańsk Stocznia i Gdańsk Nowe Szkoty. Rozkład jazdy zakłada po osiem kursów na stadion (pierwszy o 16:43, ostatnio o 17:46) i ze stadionu (między 20:05 a 21:03).

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy. Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna.

Kursy linii 10 o godz. 19:27 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:47 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Trzeba się liczyć z tym, że przed i po meczu w pobliżu stadionu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk.

KARA DLA ARKI ZA PIROTECHNIKĘ PODCZAS MECZ Z LEGIĄ. SPRAWDŹ, ILE TRZEBA ZAPŁACIĆ?Tabela po 29 kolejkach

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Jagiellonia Białystok 29 16 6 7 44:33 54
2 Lech Poznań 29 14 10 5 46:22 52
3 Legia Warszawa 29 16 3 10 40:31 51
4 Górnik Zabrze 29 12 11 6 55:43 47
5 Wisła Płock 29 14 4 11 39:34 46
6 Korona Kielce 29 11 11 7 43:36 44
7 Wisła Kraków 29 12 7 10 41:36 43
8 Zagłębie Lubin 29 10 12 7 37:31 42
9 Arka Gdynia 29 10 10 9 36:28 40
10 Cracovia 29 10 8 11 38:38 38
11 Pogoń Szczecin 29 8 7 14 34:45 31
12 Śląsk Wrocław 29 7 9 13 34:47 30
13 Piast Gliwice 29 6 11 12 27:37 29
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 29 7 7 15 31:51 28
15 Lechia Gdańsk 29 6 10 13 35:49 27
16 Sandecja Nowy Sącz 29 4 12 13 27:46 24
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-04-02

Wyniki 29 kolejki

 • ARKA GDYNIA - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
 • Korona Kielce - LECHIA GDAŃSK 1:0 (1:0)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 2:0 (0:0)
 • Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (0:0)
 • Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
 • Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)
 • Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 3:2 (1:0)
 • Wisła Kraków - Lech Poznań 1:3 (1:1)

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (284) ponad 20 zablokowanych

 • (5)

  Arka - Lechia 100:0

  • 67 82

  • To nie jest koszykówka

   • 17 3

  • jaranie sie (1)

   Pilka

   • 4 9

   • człowieku !!!

    to jest pasja!!!

    • 11 4

  • Mecz jest w Gdansku

   • 7 1

  • Ale syf

   Lepiej obejrzeć jak gra Manchester United- Manchester City,a nie tam jakas kopanka podworkowa. Na cyfrze o 18 00 leci.

   • 6 2

 • (2)

  A Arka kulson, Arka starym kulsonem jest!

  • 50 43

  • co to znaczy (1)

   kulson??

   • 8 6

   • ojca się zapytaj co to kulson

    • 2 0

 • W Trójmieście bez zmiany, śledź zawsze łamany (2)

  • 91 67

  • tylko Arka!!

   Lechia walek Gdansk do 3 ligi !!!!

   • 20 19

  • śledź łamany

   tak. W Gdyni mamy śledzie
   Mamy swoją historię,piękne chwile zapisane.A Lechia co ma?Pompowane pieniążki za 49 bramek straconych,klub bez wlasnych korzeni i barw klubowych,,,same weki i słoiki.

   • 1 1

 • (3)

  moze wszystko o noszym prezesie co z robił z klubami a teraz z lechia

  • 39 3

  • jak to co?

   obracał.

   • 10 2

  • A transmisje? Gdzie są k.. transmisje? (1)

   Nie mogę na mecz bo dzieci małe a kobieta w ciąży, siedzę i płaczę, dajcie mi k.. transmisję jakąś!

   • 0 1

   • Na Trwam leci

    • 0 0

 • Arka pany (9)

  lechia chamy.

  • 60 78

  • super herring! pod wezwaniem.

   • 3 1

  • lechia okocim spojrzeniu

   arka warka gdynia

   • 4 7

  • podobno wejdzie w

   mecz, niejaki Kobryń,
   nowy wychowanek lechiji. pewne info.

   • 5 6

  • tam gdzie arka nogi myje (1)

   stamtąd lechia wodę pije.

   • 17 10

   • Tam gdzie Lechia klocka w klozet daje,
    Tam Areczka kotleta zajadaje

    • 4 7

  • lechia, lechia pijcie mleko

   bo do arki wam daleko.

   • 13 12

  • Arka do boju,
   lechia do gnoju

   • 11 7

  • Pany, w skali swojej wsi drodzy Panstwo.

   • 3 1

  • arka n.a. kolanach po meczu i w trakcie dzierży linu po same kulki

   • 1 0

 • W tym sezonie będę jeszcze raz derby

  • 59 28

 • Tylko Arka Gdynia (1)

  Do boju Arkowcy!Zwycięstwo czeka Nas!

  • 56 63

  • super arka gdynia

   • 11 10

 • (2)

  Już was gonimy

  • 27 27

  • Hahahaha (1)

   W necie gonicie, na ulicach spier*dalacie jak zawsze gdyńskie farmazoniarki

   • 11 18

   • Na kolana gdański obrzynie.Nic nie znaczycie a po spadku nawet nikt nie będzie pamiętał ze kiedyś była taka drużyna!

    • 11 8

 • Gdyński Bałtyk trzyma kciuki za Lechię, wygrajcie wysoko (16)

  • 80 88

  • przestań wkładać głowę w pupę lechii bo oni Bałtyk mają gdzieś (2)

   • 32 19

   • Lechia & Bałtyk Eeeeeeeeeeeoooooooooooo!

    • 17 19

   • A wy pyrlandii

    • 16 12

  • arka to wstyd dla miasta! (5)

   • 24 25

   • Arka (2)

    Najbardziej utytułowany klub Pomorza.TAG

    • 22 19

    • W sprincie

     • 21 14

    • W korupcji. Zapytajcie Czeslawa M. szanowni Panstwo.

     • 6 7

   • Jeśli Arka to wstyd to lechia jest ladacznica :)

    • 17 8

   • Wstyd to jest jak twoja stara w dziurawych rajtuzach godzi

    • 4 3

  • ?

   Judasz !

   • 7 2

  • Dzienki ziom! Lechja pozdrawia Baltyk.

   • 11 9

  • Arczanom.

   Jakiś warzywny slang - z karczochem mi się kojarzy ;)

   • 7 3

  • kadupki wyginęły jak mamuty ,więc nadajesz pewnie od pederasty Goego ze Stoke ??

   he he

   • 7 8

  • Bałtyk nie jest gdyński tylko międzynarodowy ponieważ. a do niego dostęp wiele państw. Widzę że kolega na geografii spał i jak

   • 4 8

  • To

   Zdradziecka gnida....

   • 1 2

  • Dziekuje w imieniu Gdanszczan prosze Pana.

   • 2 0

 • Kiedy otworzą górę na żółtej? (1)

  • 14 17

  • Po ch...?

   • 12 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Miedź Legnica
26 maja 2024, godz. 15:00
10% Miedź Legnica
15% REMIS
75% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojciech Tabis Tabis 34 69 64.7%
2 Piotr Matusiak 34 69 64.7%
3 Łukasz Gawlik 34 68 58.8%
4 Marek Sowiński 34 67 61.8%
5 Mariusz Kamiński 34 67 61.8%

Ostatnie wyniki Lechii

11 maja 2024, godz. 17:30
HIT
33% Wisła Kraków
34% REMIS
33% LECHIA Gdańsk

Najbliższy mecz Arki

GKS Katowice
44% ARKA Gdynia
19% REMIS
37% GKS Katowice

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 35 67 62.9%
2 Sławek Surkont 36 62 58.3%
3 Mariusz Kamiński 36 61 55.6%
4 Radosław Dymkowski 36 59 58.3%
5 Michał G. 36 59 55.6%

Ostatnie wyniki Arki

Zagłębie Sosnowiec
92% ARKA Gdynia
4% REMIS
4% Zagłębie Sosnowiec

Relacje LIVE

Najczęściej czytane