Lider przeszedł Zatokę

25 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku wzięli rewanż na Zatoce. Wiosną przegrali na wyjeździe z tym zespołem aż 0:5 i potem ten wynik zdecydował, że to rywale grali w barażach o II ligę. Dziś gdynianie potwierdzili, iż są najlepszą ekipą grupy bałtyckiej III ligi. Podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego triumfowali w Pucku 2:1 (1:1).

Bramki: Pek 27 - Nadolny 22, Szudrowicz 86.

BAŁTYK: Chamera - Kaczykowski, Wróbel, Martyniuk (10 Kubsik), Zybert - Pięta (68 Prinz), Litwinko (68 Przybyszewski), Pietrzyk, Adamus - Kudyba (64 Szudrowicz), Nadolny

- Piłkarsko biliśmy Zatokę na głowę. Gospodarzy od zdecydowanie wyższej przegranej uratował Kamil Biecke. Gol dla rywali to praktycznie ich jedyna groźna sytuacja - relacjonuje Stanisław Rajewicz, dyrektor gdyńskiego klubu.

Gra rozpoczęła się źle. W inauguracyjnym kwadransie na skutek kontuzji biało-niebiescy stracili kapitana, Marcina Martyniuka, a Dariusz Kudyba zmarnował dwie kapitalne okazje na gola.

Nie do końca mógł być też zadowolony Łukasz Nadolny. Napastnik Bałtyku do przerwy strzelił dwa gole, ale ten z 34. minuty, przy wyniku 1:1 nie został uznany. Dlatego na zapewnienie trzech punktów Bałtyku musiał czekać aż do 86. minuty. Wówczas zwycięskiego gola zdobył Robert Szudrowicz. Trener Jastrzębowski miał zatem nosa, że postawił na 29-latka po przerwie.

Ze strony Zatoki najwięcej krwi liderowi zepsuli wychowankowie... Bałtyku. Bramkę na 1:1 strzelił Daniel Pek, którego futbolu uczył Mieczysław Gierszewski, a między słupkami rewelacyjnie poczynał sobie były bramkarz Bałtyku, Lechii i Arki, Biecke. Talent Kamila z pewnością zasługuje na to, aby dać mu szanse wyżej niż zaledwie w III lidze.

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Astra - Dąb 0:2, Kaszubia - Rodło 1:1, Błękitni - Olimpia 3:0, Orkan - Darzbór 2:1, Bytovia - Rega 5:0, Gryf 95 - Cartusia 2:1, Orlęta - Sława 0:2.

• BALTYK GDYNIA SKS ..... (1)

Niech zyje BALTYCZEK GDYNIA......Kto lideren jest ,kto liderem jest ............II-LIGA.....IILIGA BALTYK GDYNIA.

• 0 0

• niech zyje bedzie co lac w pysk !!

• 0 0

• BAŁTYK GDYNIA POWRÓT W WIELKIM STYLU (2)

BRAWO BAŁTYK!!! CZYSTA GRA , CZYSTY KLUB!!!

• 0 0

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• słuchaj dzieciaku

słuchaj dzieciaku jak jesteś taki kozak to zapraszam na jaśkowa doline 112 . tylko bez ojca. pewnie masz juz nascie lat . i co ty masz za komplek ssania fleta(przykro mi nie kazdy miał normalne dziecinstwo) zenek z jaskowej

• 0 0

• KIBIC BAŁTYKU

po raz kolejny zwyciestwo Bałtyku-GRATULACJE i WIELKIE BRAWA dla całej drużyny-szczególne pozdrowienia dla naszych wybornych strzelców goli!!!
    Byłem na tym meczu, ciężki mecz pełen walki i fauli.

• 0 0

• bałtyk to nie arka

Zawsze szanowa łem Bałtyk za to ze był inny niz arka i jej kibice z utlenianymi grzywkami i ciesze sie ze idzie do przodu zamienic miejsce z arka w extraklsie