Ligowy sparing przed Pragą

Marta
13 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Przygotowujące się do ważnego euroligowego meczu z ZVVZ Praga koszykarki Lotosu PKO BP nie dały szans we własnej hali ekipie MUKS Poznań w ramach rozgrywek krajowej ligi. Gdynianki wygrały we własnej hali 94:69 (16:20, 23:17, 30:12, 25:20). O wysokim zwycięstwie zadecydowała w głównej mierze trzecia kwarta meczu.

LOTOS PKO BP:Snitsina 16 (2x3, 8 zb.), Tomiałowicz 13 (1x3), Podrug 11, Sosnowska 10, Currie 9, Marchanka 8 (2x3), Beard 8, Leciejewska 6, Matović 6, Paulina Pawlak 5 (1x3), Zawadka 2.

MUKS: Sissoko 28, Rushing 18, Ziętara 9 (1x3), Semmler 7 (2x3), Kowalska 4, M.Mistygacz 2, Casimiro 1, Idziorek 0, D.Mistygacz 0, Najtkowska 0.

Młodej ekipie z Poznania starczyło sił na rywalizację z wicemistrzyniami Polski jedynie na 10 minut. Po pierwszej kwarcie prowadziły one bowiem 20:16. Z upływem czasu zaznaczała się jednak na parkiecie hali gdyńskiego GOSiR-u przewaga w doświadczeniu i umiejętnościach koszykarskich ekipy Lotosu PKO BP.

Gdynianki przystąpiły do tego meczu po ważnym, euroligowym, zwycięstwie na Chorwacji a przed kolejnym ważnym meczem w Pradze. Podopieczne trenera Jacka Winnickiego są bowiem blisko zapewnienia sobie trzeciego miejsca w grupie, co dałoby - przynajmniej teoretycznie - możliwość gry z nieco łatwiejszym rywalem w pierwszej rundzie play-off.

Szkoleniowiec gdynianek desygnował więc w sobotę do gry nominalne zawodniczki rezerwowe, w mniejszym stopniu eksploatując te, które stanowią o sile zespołu na arenie międzynarodowej. Dublerki spisały się dobrze gromiąc, zwłaszcza w trzeciej kwarcie, ekipę poznańską.

W zespole MUKS realne zagrożenie stanowiły jedynie Djenebou Sissoko i Jennifer Rushing zdobyły one 2/3 wszystkich punktów poznańskiej ekipy jednak nie były w stanie same odwrócić losów meczu.

- Za nami ważny mecz w Sibeniku, przed nami arcyważne spotkanie w Pradze. Dałem więc dziś odpocząć podstawowym zawodniczkom. Młode koszykarki weszły na parkiet i wywiązały się ze swojej roli. Wygraliśmy to spotkanie a ja dziękuję swojemu zespołowi za postawę w nim - powiedział po meczu trener Lotosu PKO BP Jacek Winnicki.

Spotkanie Lotosu PKO BP z MUKS Poznań było niestety jedynym jakie w ten weekend rozegrają na Pomorzu nasze koszykarskie ekipy z najwyższej klasy rozgrywkowej. Grypa zmogła bowiem koszykarzy Asseco Prokomu i ich niedzielny mecz z Bankiem PBG Basketem Kwidzyn został przełożony.

Tabela wprowadzona: 2008-12-22

Pozostałe wyniki 16 kolejki ekstraklasy koszykarek: Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Utex ROW Rybnik 67:74 po dogr. (13:20, 23:20, 19:11, 10:14, d. 2:9), Cukierki Odra Brzeg - PKM Duda Super Pol Leszno 59:67 (16:11, 16:21, 11:20, 16:15), ŁKS Siemens AGD Łódź - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.63:68 (20:16, 21:21, 6:21, 16:10), Wisła Can Pack Kraków - Energa Toruń 78:64 (27:12, 19:12, 18:21, 14:19), INEA AZS Poznań - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 69:59 (24:21, 20:10, 13:7, 12:21).
Marta

Opinie (6) 1 zablokowana

• Brawo dziewczyny 22 grudnia rusza NASZA GDYNSKA HALA

w hali zagramy po naszemu/gdynsku/i zerowe szanse dla rywalek.Tylko Nasza GDYNIA