Siatkarze grają o górną połowę PlusLigi

24 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Bartosz Gawryszewski (nr 10) i Wojciech Żaliński (18) otrzymywali tytuł MVP w dwóch ostatnich spotkaniach. Czy wraz z kolegami w sobotę zatrzymają także Indykpol AZS i zapiszą się w historii gdańskiego klubu? Bartosz Gawryszewski (nr 10) i Wojciech Żaliński (18) otrzymywali tytuł MVP w dwóch ostatnich spotkaniach. Czy wraz z kolegami w sobotę zatrzymają także Indykpol AZS i zapiszą się w historii gdańskiego klubu?

Siatkarze Lotosu Trefla na sobotni wieczór wracają do hali AWFiS. To w tym obiekcie 8 stycznia gdańszczanie zakończyli serię sześciu ligowych porażek, a rozpoczęli passę, która obejmuje już trzy zwycięstwa z rzędu po 3:0 w PlusLidze. Kapitan żółto-czarnych Grzegorz Łomacz deklaruje, że w spotkaniu przeciwko Indykpolowi AZS Olsztyn wraz z drużyną zrobi wszystko, aby wreszcie wkroczyć do górnej połowy tabeli. Początek gry o godzinie 20:00. W trakcie 10-minutowej przerwy, która następuje po drugim secie, na parkiecie zaprezentują się... kibice obu zespołów.

LOTOS TREFL Gdańsk
Indykpol AZS Olsztyn

80% 306 typowań LOTOS TREFL Gdańsk
20% 75 typowań Indykpol AZS Olsztyn

Na początku roku podopieczni Radosława Panasa muszą lawirować w roli gospodarza między obiektem AWFiS Gdańsk a Halą 100-lecia Sopotu, ale na razie z tym problemem radzą sobie doskonale. W każdym z nich wygrywali po 3:0 (z Effectorem Kielce i BBTS Bielsko-Biała), a w dodatku z kompletem punktów i setów wrócili z Częstochowy. W sobotę Lotos Trefl ma szansę, aby po raz pierwszy w historii wygrać czwarty mecz z rzędu w PlusLidze.

LOTOS TREFL MECZ PO MECZU W TYM SEZONIE

- Olsztyn dzięki znakomitemu początkowi cały czas trzyma się w górnej części tabeli. Ale w sobotę to my będziemy mieli szansę, by do niej wkroczyć, przeskakując Indykpol AZS i zrobimy wszystko, by tak się stało - zapowiada na oficjalnej stronie klubu Grzegorz Łomacz, kapitan Lotosu Trefla.

W listopadzie, gdy te drużyny spotkały się w tym sezonie po raz pierwszy, dzieliła je przepaść. Indykpol był sensacyjnym liderem, gdańszczanie grali w kratkę, przeplatając wygrane z porażkami. Tym razem między zespołami są tylko trzy punkty różnicy. Gdyby w sobotę żółto-czarni znów wygrali 3:0, będą mieli z olsztyńskimi rywalami identyczny bilans nie tylko punktów, ale i różnicę setów. Stawką spotkania jest 6. miejsce w tabeli, czyli ostatnie w górnej części stawki.

- W tej przerwie bez meczów na pewno solidnie trenowaliśmy, a przy tym wyjaśniliśmy sobie wszystkie nieporozumienia, porozmawialiśmy. To, jak widać, poskutkowało. Teraz na boisku mamy może więcej luzu - tak o przyczynach styczniowej metamorfozy gdańskiej drużyny mówi jej rozgrywający.

Warto podkreślić, że w każdym z wygranych w tym miesiącu spotkań inny siatkarz Lotosu Trefla był wyróżniany. Statuetkę MVP kolejno otrzymywali: Jakub Jarosz, Wojciech ŻalińskiBartosz Gawryszewski. Świadczy to o potencjale zespołu, o tym, że nie musi on bazować na umiejętnościach jednego czy dwóch liderów, a w każdym momencie seta, czy meczu szalę wygranej może przechylić inny siatkarz.

LOTOS TREFL WYGRAŁ W OLSZTYNIE Z LIDEREM

Właśnie to spowodowało, że w pierwszej rundzie rozgrywek Lotos Trefl był w stanie zastopować rewelacyjny na początku sezonu Indykpol. Gdańszczanie wygrali wówczas 3:0, co na dobre zahamowało impet olsztynian. Po tamtej porażce drużyna Krzysztofa Stelmacha, który na stanowisku trenera akademików przed sezonem zastąpił... Radosława Panasa, stopniowo obsuwa się w tabeli PlusLigi.

WOJCIECH ŻALIŃSKI WALCZY O TYTUŁ LIGOWCA ROKU - ZAGŁOSUJ!

- Chyba istotnie był to nasz najlepszy mecz do tej pory. Ale to już jest historia. Teraz otwieramy nowy rozdział - wspomina Łomacz spotkanie z Olsztyna, w którym został MVP.

- Wtedy naszym atutem była ogromna wola walki, determinacja i zespołowość. Teraz, by osiągnąć podobny rezultat, musimy ponownie zaprezentować te cechy - dodaje kapitan żółto-czarnych.

Tradycyjnie Indykpolowi w Gdańsku towarzyszy liczna grupa kibiców. Stąd pomysł Lotosu Trefla, aby fani siatkówki nie ograniczali się jedynie do dopingowania.

W sobotę, gdy między drugim a trzecim setem będzie tradycyjna 10-minutowa przerwa, na parkiet wyjdą drużyny złożone z sympatyków obu klubów. Uczestnicy pojedynku otrzymają meczowe koszulki żółto-czarnych oraz podwójne wejściówki VIP, gwarantujące m.in. catering z Hotelu Haffner.

Gospodarze liczą oczywiście na wygraną i w tej konfrontacji. Dlatego już w czwartek kibice wybrani do udziału w tym spotkaniu odbyli trening pod okiem Wojciecha Serafina, byłego siatkarza, a obecnie drugiego szkoleniowca Lotosu Trefla.

Jednocześnie klub namawia kibiców, aby jak najszybciej nabywali bilety na mecz, który 1 lutego o godzinie 14:45 odbędzie się w Hali 100-lecia Sopotu. Tego dnia gdańszczanie zmierzą się z mistrzami Polski.

Na spotkanie z Asseco Resovią do wolnej sprzedaży przekazano tylko około 450 wejściówek w cenach: 40 (normalne) i 30 złotych (ulgowe). Sprzedaż prowadzona jest na stronie internetowej www.trefl.kupbilety.pl oraz w kasach hal: Ergo Arena, AWFiS, 100-lecia w wybranych godzinach i terminach.

Wyniki 14 kolejki

• AZS Częstochowa - LOTOS TREFL Gdańsk 0:3 (17:25, 17:25, 18:25)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Transfer Bydgoszcz 2:3 (25:21, 17:25, 25:16, 22:25, 7:15)
  • AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom 1:3 (25:21, 18:25, 24:26, 22:25)
  • Asseco Resovia - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:15, 25:23)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Effector Kielce 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:16)
  • BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 22:25, 20:25, 25:20, 12:15)

Opinie (4)

• AZS Olsztyn

• 3 10

• Wygramy, wygramy, wygramy, Trefla pokonamy!

• 3 3

• (1)

Dla kogo wy gracie jak nie umiecie meczu wygrac pogonić was na jakies inne boiska