Lotos nie dał szans rewelacji rozgrywek

Marta
11 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Koszykarki ROW okrzyknięto rewelacją sezonu w ekstraklasie koszykarek, ale te komplementy chyba tylko zaszkodziły tej ekipie. Przed tygodniem rybniczanki straciło miano niepokonanych w meczu z CCC Polkowice, a w świąteczny piątej powody do zadowolenia miał tylko Lotos. Gdynianki triumfowały na wyjeździe 77:56 (21:14, 18:16, 22:14, 16:12), a zdecydowaną przewagę zaczęły uzyskiwać od czwartej minuty gry.

ROW: Harris 22, Rack 13, Dosty 10, Radwan 5, Fitz 1 - Sukmarowska 3, Skorek 2, Morawiec 0, Gawor 0, Rickieviciute 0.

LOTOS: Henry 20, Knezević 14, Żurowska 12, Jalcova 9, Ziętara 4 - Robert 8, Ajanović 6, Bandyk 2, Plumbi 2, Kaczmarska 0.

Lotos zagrał w Rybniku bez Jolene Anderson. Amerykanka była najskuteczniejsza w środę w euroligowym meczu z Galatasaray w Stambule, wreszcie zagrała tak jak na to liczono, zdobywając 20 punktów, ale występ ten przypłaciła urazem kostki. Dlatego mecz ligowy w całości obejrzała z ławki rezerwowych.

Początek gry zapowiadał ciężką przeprawę dla gdynianek. Gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 6:2 w 3. minucie gry. Jednak nie utrzymały go zbyt długo. Czterema punktami odpowiedziała Anneika Henry, a po chwili takim samym osiągnięciem popisała się Adrijana Knezević. W 5. minucie było 10:6 dla Lotosu.

W kolejnych minutach pierwszej kwarty ekipa gości udanie zagrała w obronie i - co już staje się normą w tym sezonie - pod tablicami. Dzięki temu zdobywały kolejne punkty i powiększała przewagę na 15:8 i 21:12. Ostatecznie pierwsze 10 minut zakończyło się prowadzeniem wielokrotnych mistrzyń Polski 21:14.

W drugiej kwarcie nadal lepiej na parkiecie spisywały się gdynianki, które w 16 minucie prowadziły już 35:20. W końcówce pierwszej połowy szukające swojej szansy w rzutach dystansowych rybniczanki odrobiły nieco straty i na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu gości 39:30. Do przerwy w gdyńskiej ekipie po 12 punktów na koncie miały Henry i Knezević.

W trzeciej kwarcie gdynianki powstrzymały chęć dalszego odrabiania strat przez gospodynie i ponownie przejęły inicjatywę na parkiecie. Zespół ROW-u "straszył" zresztą jedynie zawodniczkami pierwszopiątkowymi, "ławka" w całym meczu dorzuciła zaledwie 5 "oczek". Z kolei w zespole gdyńskim "pierwsze skrzypce" w tej części meczu odgrywały Ines AjanovićJustyna Żurowska, które wspólnie zdobyły 16 z 22 punktów Lotosu w trzeciej kwarcie.

W ostatniej odsłonie trwała już tylko "egzekucja" zespołu ze Śląska. Gdynianki nadal powiększały przewagę, która w 37 minucie po rzucie Henry przekroczyła 20 punktów (71:50).

Pozostałe wyniki 8. kolejki FGE:
MUKS Poznań - Matizol Lider Pruszków 51:58 (14:18, 14:13, 10:14, 13:13), CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 56:49 (16:14, 16:14, 12:10, 12:11), Wisła Can-Pack Kraków - Odra Brzeg 69:48 (29:10, 16:10, 14:8, 10:20), Energa Toruń - Widzew Łódź 71:76 (21:20, 21:21, 8:20, 21:15), ŁKS Siemens AGD Łódź - Artego Bydgoszcz 88:64 (20:15, 23:17, 24:15, 21:17), INEA AZS Poznań - Tęcza Leszno 48:65 (15:18, 11:26, 14:12, 8:9).
Marta

Opinie (16) 1 zablokowana

• no nie (1)

następny się podszywa!!!nudzisz się dzieciaku?

• 3 1

• I co,dowartościowałeś się tą durną zabawą,...?

• 0 3

• Obejrzyjcie zdjęcia na PLKK

Ciekawe, czy zdjęcie przedstawiające Knezevic i Hernandeza w trakcie rozmowy świadczy tylko o dawnych towarzyskich relacjach czy szykuje się transfer do Wisły? Faktycznie na tle Aneiki, Ines Ajanovic wypada słabiej. Oby ta pierwsza nie złapała żadeja kontuzji, cały sezon gra na wysokich statystykach no i oczywiście oby nie wyjechała do Stanów informując trenera sms-em, że rezygnuje z gry:-) Poza tym brawo dziewczyny i oby tak dalej. Powodzenia w czwartek!

• 0 12

• Ciężko wymyślić własny nick,podszywaczu?!

Czekam z niecierpliwością,kiedy na Trojmiasto.pl też pojawi się możliwość (a właściwie konieczność) logowania przed umieszczeniem posta!.Mam nadzieję,że dla tego klubu przyjdą lepsze czasy i czekam na nie (pomimo tego,że już od dłuższego czasu - w przeciwieństwie do La.K'a - uważam,że Mietek powienien ustąpić miejsca komuś młodszemu,ze świeżym spojrzeniem).

• 3 1

• ten mecz, mimo braku Anderson ukazał, że idziemy w dobrym kierunku, pomimo małych problemów (Ajanovic chyba nadal za cienka na tą drużynę, no i chyba Ploubi też).Systematycznie powiększana przewaga w Rybniku, to nie było chwilowe, ale cały mecz klasowo rozegrany, Przecież Rybnik się nie położył przed anaszymi. Polkowice ledwo 4 pkt zwyciężyły z nimi.Jeszce ważny fakt, że to 2 dni po ciężkim i wyczerpującym meczu z galatasaray, a to oznacza, ze mamy niezłe przygotowanie kondycyjne, aby walczyć długo i często skutecznie! Oby tak dalej dziewczyny! Go Lotos!

• 13 1

• (1)

Javier Fort Puente~~~~beznadziejna organizacja i taktyka w tym sezonie

• 3 14

• gdyby tak było, to nie wygralibyśmy tak wysoko z dobrze zorganizowanym zespołem Mikołajca. Ale jak znam życie Ty byś lepiej ustawił taktykę!

• 3 1

• Wiedziałem,nasze dziewczyny są najlepsze...Teraz bójcie się CCC i AZS

• 3 1

• No to poczekajmy na mecz z Polkowicami

To spotkanie da jakiś obraz możliwości Lotosu w tym sezonie: jeśli wygrają,to może to być nawet ekipa na finał ligi.Z drugiej strony pamiętamy,jak było w ubiegłym sezonie z Zieloną Górą w TBL:najpierw niby rewelacja (min. "zwycięstwo" z APG),a potem zaczęli dostawać praktycznie od kogo popadło i skończyli sezon (jak na ładny początek) dość blado.Dlatego powtórzę: ja czekam na Polkowice. Ale póki co gratuluję zwycięstwa :)

• 3 2

• (1)

w końcu udało się wygrać.....ale i tak nie zmienia to obrazu marnej gry w tym sezonie

• 1 18

• Drogi Wuju!

więcej optymizmu, więcej optymizmu proszę!

• 2 1

• Czy Mietek nadal może ?

Wygrały na wyjeździe!Co z Anderson ? Super Henry !Jalcowa też na +!Mietek!Widać ,że możesz.A może drobne korekty w składzie ?