MKS Dąbrowa Górnicza - Asseco Arka Gdynia 96:85. Wygrana wypuszczona z rąk

mip.
24 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Anthony Durham w Dąbrowie Górniczej zaliczył double-double, czyli dwucyfrową liczbę punktów i zbiórek. Anthony Durham w Dąbrowie Górniczej zaliczył double-double, czyli dwucyfrową liczbę punktów i zbiórek.

Asseco Arka Gdynia przegrała z MKS Dąbrowa Górnicza 85:96 (23:21, 21:15, 22:25, 19:35) w meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi. Żółto-niebiescy prowadzili przez niemal całe spotkanie, a prowadzenie stracili w połowie czwartej kwarty. Double-double zanotował Anthony Durham.

MKS: Lewis 32 pkt (5x3), Czujkowski 16 (3x3, 7 zb.), Sobin 16 (7 zb.), Fenner 9 (1x3), Brenk 4 oraz Małgorzaciak 7 (1x3, 5 as.), Rajewicz 7 (1x3), Sitnik 3 (1x3), Motylewski 2

ASSECO: Durham 18 (10 zb.), Wołoszyn 16 (4x3), Musić 15 (1x3, 7 as.), Hrycaniuk 10, Wilczek 10 (2x3) oraz Dylewicz 8, Bogucki 4, Lis 2, Czerapowicz 2, Tomaszewski 0

Gdynianie na trzeci wyjazdowym mecz z rzędu udali się do Dąbrowy Górniczej. W składzie zabrakło Jacobiego Boykinsa. Czwartkowy mecz z MKS rozpoczęli bardzo dobrze, bo już po kilku minutach prowadzili 10:4. Później jednak w grze Arki pojawiło się więcej chaosu i gospodarze złapali kontakt (13:14). Skuteczne rzuty z półdystansu pozwoliły jednak żółto-niebieskim prowadzić po pierwszej kwarcie 23:21.

W drugiej partii szybko na prowadzenie wyszli miejscowi, ale gdynianie błyskawicznie odbili przodownictwo w meczu i wypracowali sobie ośmiopunktową zaliczkę, która utrzymała się do przerwy. Duża w tym zasługa Bartłomieja Wołoszyna oraz Anthonego Durhama.

Pszczółka Polski Cukier Start Lublin - Asseco Arka Gdynia 90:76. Przeczytaj relację z ostatniego meczu, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Po przerwie ciężar punktowania wzięli na siebie Adam HrycaniukNovak Musić. Praca tego duetu pozwoliła Arce na minimalne zwiększenie przewagi. Swoje dołożył też Durham, który jeszcze przed zakończeniem trzeciej kwarty miał na koncie double-double. Gospodarze próbowali odpowiadać rzutami "zza łuku", ale wychodziło im to ze zmiennym szczęściem.

Euroliga zaprosiła koszykarzy z Gdyni. Mogą zagrać z Realem Madryt i Albą Berlin

Podopieczni Milosa Mitrovicia w ostatnią kwartę weszli z przewagą 5 punktów. Szybko jednak dwoma "trójkami" powiększył ją Wołoszyn. MKS nie pozwolił jednak Arce na ucieczce z wynikiem i utrzymywał kontakt. Później jednak gra Arki wyglądała gorzej, bowiem swój występ musiał zakończyć Durham z powodu pięciu fauli na koncie. Na parkiecie szalał za to Alan Czujkowski, po którego rzucie za trzy punkty był remis po 79.

Gospodarze nabrali wiatru w żagle i chwilę później prowadzili już 88:81. Trener Mitrovic poprosił o przerwę, ale niewiele ona dała, bowiem MKS utrzymywał status quo. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 96:85. Co ciekawe, Arka w tym meczu miała lepszą skuteczność rzutów (55 do 52 proc.), popełniła mniej strat (11 do 16).

Wyniki 27 kolejki

• King Szczecin - TREFL SOPOT 93:78 (26:17, 26:22, 24:21, 22:13)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - ASSECO ARKA GDYNIA 96:85 (21:23, 15:21, 25:22, 35:19)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 85:70 (17:14, 21:19, 20:13, 27:24)
  • GTK Gliwice - Śląsk Wrocław 61:89 (17:27, 9:21, 16:23, 19:18)
  • Anwil Włocławek - Twarde Pierniki Toruń 84:78 (18:24, 15:13, 26:18, 14:18, d: 11:5) po dogrywce
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard 97:93 (27:21, 18:18, 28:33, 24:21)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Legia Warszawa 96:90 (16:20, 27:19, 16:22, 25:23, d: 12:6) po dogrywce
  • Arged BM Slam Ostrów Wlkp. - HydroTruck Radom 108:84 (35:20, 21:15, 26:30, 26:19)
  • Mecz zaległy z 21. kolejki:
  • Enea Zastal BC - TREFL 91:66 (30:21, 24:18, 14:12, 23:15)
mip.

Opinie (8) 1 zablokowana

• Nic nowego...szkoda nawet czytać. (1)

Nadmorska fala...od hura optymizmu do degręgolady. Nic z nich nie będzie już....

• 3 10

• degrengolady!...???

• 1 1

• Z Boykinsem mecz pewnie byłby wygrany na luzie. Dzisiaj bardzo jasno można było zobaczyć jak krótką mamy ławkę i jak po utracie Durhama posypała się utrzymywana przez cały mecz przewaga.

• 8 2

• z ludkami ślimaka nigdy się nie grało łatwo... a do tego bez pierwszej strzelby.
    zaczyna mi się podobać Durham - serce do walki 2x większe od możliwości (na plk wystarczy))))

• 5 3

• Jeszcze tylko 3 razy baty i wakajki. Tylko czy mama będzie pensję przelewać?

• 2 2

• A co znowu z Boykinsem

• 2 2

• Zawsze wspieram Asseco i doceniam walke chlopakow. Ale dzisiejszy mecz byl olany. Druzyna za szybko uwierzyla w wygrana. Przelomowym momemntem bylo ostatnie 10 sek. 3Q. Dylewicz zamiast zagrac cale 24 sek akcji szedl na kosz. Po jego rzutach byla trojka z dabrowy. To dalo im kopa i poczuli wiatr w zagle.
    Zaachowanie w tej ostatniei akcji 3Q dylewicza bylo tragiczne.

• 4 2

• Nie wygrali meczu w sezonie bez Boykinsa i nie wygrają.

Trzeba sobie uczciwie powiedziec że ten transfer uratował sezon i dał utrzymanie.
    Z jednej strony szacun dla klubu że go przejeliśmy , że trener w niego uwierzył ale z drugiej to był taki prezent od Spójni a nie wyskautowany zawodnik.
    Sporego farta mieliśmy że miał konflikt z trenerem w Stargardzie i mu podziękowali.