Małe mistrzostwa Trójmiasta

9 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Anna Graczyk (SKŻ Hestia Sopot) i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zwyciężyli w klasie Mistral w 10. regatach żeglarskich w Skarlinie.

Jubileusz, dobry termin, miejsce w międzynarodowym kalendarzu ISAF oraz wynosząca 15-tysięcy złotych pula nagród sprawiły, że do niewielkiej miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim przyjechało 39 zawodniczek i zawodników, w tym niemal w komplecie krajowa czołówka. Klasyfikacja została ustalona na podstawie dziewięciu wyścigów, które odbywały się przy wietrze o sile 2-4 stopnie w skali Beauforta.

Zawody mężczyzn przerodziły się w małe mistrzostwa Trójmiasta, gdyż zawodnicy z naszego regionu zajęli wszystkie miejsca na podium. Myszka, dziewiąty zawodnik rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej w Mistralu odparł atak braci Wójcików. Wśród pań sopocianki przedzieliła Agata Brygoła (Baza Mrągowo).

W młodzieżowej klasie Aloha triumfowali reprezentanci Szturwała Kalisz: Jakub Dzięcielski i Agnieszka Piotrkowska, a pozostałe miejsca na podium obsadzili przedstawiciele Bazy.