• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trener Arki liczy na nowych piłkarzy

Jacek Główczyński
5 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 

Arka Gdynia

Trener i piłkarze Arki Gdynia z radością ponownie witają Mateusza Szwocha (nr 10). Na zdjęciu również Marcus i Damian Zbozień. Trener i piłkarze Arki Gdynia z radością ponownie witają Mateusza Szwocha (nr 10). Na zdjęciu również Marcus i Damian Zbozień.

Mateusz Szwoch znów trenuje przy ul. Olimpijskiej. Jeśli Arka Gdynia osiągnie porozumienie z Legią Warszawa, pomocnik może ponownie zagrać w żółto-niebieskich barwach nawet w poniedziałkowym meczu ekstraklasy przeciwko Koronie Kielce. - Super byłoby, aby tak się stało. To jest dodatkowa energia. To jest chłopak, którego nie trzeba długo wdrażać do zespołu, tylko przypomnieć mu pewne rzeczy - podkreśla Leszek Ojrzyński, który komplementuje także Frederika Helstrupa Jensena. - Ciekawy transfer. Jeśli potwierdzi walory, to może być obrońca na lata - dodaje trener.MATEUSZ SZWOCH DOTRZYMAŁ SŁOWA. JUŻ W LIPCU MÓWIŁ NAM: PO LEGII JESTEM OTWARTY NA ARKĘ

Czy Mateusz Szwoch to wzmocnienie dla Arki Gdynia?

Jacek Główczyński: Czy Mateusz Szwoch jest już ponownie piłkarzem Arki Gdynia?

Leszek Ojrzyński: Mateusz podjął treningi w Gdyni, gdy my byliśmy w Danii. Ja bym chciał go mieć już na najbliższy mecz. To jest dodatkowa energia. To jest chłopak, którego nie trzeba długo wdrażać do zespołu, tylko przypomnieć mu pewne rzeczy. Gdy był w Arce to stanowił o sile zespołu i dużo dawał. Myślę, że szybko by wrócił do poprzedniej roli w drużynie. Czy tak się stanie? To nie zależy ode mnie. Ja nie siedzę w papierach, nie wiem, czy kluby dojdą do porozumienia. Ale super byłoby, gdym Szwocha już przy ustalaniu składu na najbliższy mecz mógł brać pod uwagę.

Równie szybko do gry może wejść Duńczyk Frederik Helstrup Jensen?

Bardzo dobrze zaprezentował się na testach. Jego wyniki motoryczne były na poziomie rzadko spotykanym w Polsce. W grze jest twardy, bardzo silny i szybki, potrafi przewidywać pewne działania na boisku na boisku. Ponadto jest to młody i wciąż rozwojowy człowiek. Tacy stoperze są w cenie. Tych plus jest dużo. Ponadto pan dyrektor Edward Kjendinst oglądał go wnikliwie na zapisach video z meczów, które ten piłkarz rozgrywał. Myślę, że jest to ciekawy transfer. Jeśli spisze się i potwierdzi te wszystkie walory to może być obrońca na lata. Na razie za wcześnie coś o nim mówić, ale nadzieje na pewno z nim wiążemy.

ZAGŁOSUJ I OCEŃ BÓJ ARKI W DANII. WYPOWIEDZI PIŁKARZY I TRENERÓW O POŻEGNANIU Z LIGĄ EUROPY

Czy Korona Kielce, w którym to klubie pracował pan w latach 2011-13, nadal wzbudza w panu emocje?

Może nie takie jak wcześnie. To zespół, z którym nigdy nie wygrałem po odejściu z Kielc. Zawsze te mecze były pełne dramaturgii. Bramki gdzieś w końcówce, odwracały się losy spotkania. W Koronie gra jeszcze kilku zawodników, na których ja stawiałem, czy ich nawet tam ściągałem. Ale teraz pracuję dla Arki i będę chciał wygrać. Na pewno to ciężkie wyzwanie, bo bardzo odczuliśmy to co stało się w Danii. To było uderzenie, tak naprawdę nokaut... Ciężko jeszcze ochłonąć. Jednak musimy szybko się pozbierać, by u siebie pokazać z tak dobrej strony, aby zapunktować. Przeciwnik jest rozpędzony, ostatnio wygrali u siebie z Cracovią, potrafili zremisować na Legii... Dlatego liczę, że znów nas wesprze publiczność. W Lidze Europy nasi kibice spisali się na szóstkę, byli naszym 12 zawodnikiem. Oby tak też było w krajowych rozgrywkach.

Dwumecz z FC Midtjylland wzmocni piłkarzy Arki mentalnie, bo okazało się, że jak drużyna jest dobrze ustawiona, w grę wkłada maksymalne zaangażowanie to może walczyć w Europie, a i awans nie jest czym nieosiągalnym, jak się wydawało niedawno, czy jednak będzie w głowie długo siedziała ta 93. minuta z rewanżu?

Nie wiem. Nie takim drużynom jak nasza ciężko było się odnaleźć. Milan, który przegrał pamiętny finał Ligi Mistrzów z Liverpoolem, choć do przerwy prowadził 3:0, "nie odkręcił" się po tym wydarzeniu przez cały sezon, bo mieli to w głowie. My polegliśmy w dramatycznej końcówce, ale wszystko będziemy robić, aby to było niewidoczne, a żeby te wydarzenia jeszcze nas wzmocniły. Ale tutaj obiecać niż nie można. To jest psychika. Zależy też, na jakich zawodników postawimy. Dlatego się cieszę, że mamy w kim wybierać. Jeśli ktoś będzie jeszcze myślami w Danii, to wejdzie inny, który będzie chciał pokazać się z dobrej strony. Dążymy, aby mieć dwie równorzędne "11". Wtedy poziom Arki może być na wyższym poziomie.

142 SEKUNDY OD AWANSU. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU FC MIDTJYLLAND - ARKA 2:1, WYSTAW OCENY GDYŃSKIM PIŁKARZOM

Zawodnik

Leszek Ojrzyński

Leszek Ojrzyński

ur.
1972
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


PAVELS STEINBORS LIGOWCEM LIPCA. ZADAJ PYTANIE BRAMKARZOWI ARKI GDYNIA

Czy w drodze powrotnej z Danii od razu analizował pan mecz z FC Midtjylland, czy też odkłada to pan na później, może gdy skończycie z grami trzy razy w tygodniu?

Od razu wszystko przeanalizowałem. W piątek tymi wnioskami podzieliłem się z zespołem. Bardziej to traktowałem jako przypomnienie naszych założeń, choć dla niektórych zawodników mogło to być traumatyczne doznanie, ale trzeba to zrobić. Z drugiej strony w Polsce z takimi drużynami jak Midtjylland nie będziemy grać. To specyficzny zespół, gdzie wiele rzeczy jest wyliczonych matematycznie. Oczywiście niektóre sposoby zachować, które zaprezentowaliśmy w tym dwumeczu, można wykorzystać grając potem na przykład przeciwko Legii czy Lechowi. Na pewno odpadnięcie z pucharów boli. Wiemy, że byliśmy bardzo blisko, bo w dwumeczu było 4:4. Zebraliśmy też pochlebne recenzje. Chwalili nas tam wszyscy, łącznie z trenerami gospodarza. Nawet przyznawali, że niezbyt zasłużenie awansowali.

Na końcówkę meczu w Herning patrzymy przez pryzmat niekorzystnego wyniku. Dlatego wielu ma swój sposób na rozegranie tej końcówki, by przyniosła ona lepszy efekt. Gdy pan dostał drugą szansę, także inaczej poprowadziłby pan zespół w ostatnich minutach, może dokonał innych zmian, czy nakazał piłkarzom nie cofać się tak głęboko pod własną bramkę?

Każdy mądry po szkodzie. Teraz bym wiedział, że trzeba zrobić trzecią zmianę w momencie, gdy Krzysiek Sobieraj leżał na boisku i była przerwa. Może ukradlibyśmy kilka sekund, dalibyśmy sobie chwilę wytchnienia? Był przygotowany już Adam Danch, ale jeszcze odłożyliśmy jego wejście. Czekaliśmy do następnej przerwy, ale piłka nie chciała wypaść za boisko. Czy daliśmy się zepchnąć? Jak wstrzeliwane są piłki w nasze pole karne, to my musimy mieć tam ludzi. Chyba że wyjdziemy wysoko, można było w pewnym momentach tak zrobić. Ale wtedy też może powstać zagrożenie. To są ułamki sekund na decyzje. Nasza ławka była nie przy tej połowie, na której się broniliśmy. Trudno było przekazywać wskazówki, bo ci co byli na stadionie wiedzą, że doping był z jednej i z drugiej strony. Stadionik może nie był za duży, ale akustyka na nim była bardzo dobra i trudno było przekrzyczeć doping.

KTO ZABRAŁ ARCE AWANS W 1979 ROKU? PRZECZYTAJ WSPOMNIENIA: JANUSZA KUPCEWICZA, TOMASZA KORYNTA I CZESŁAWA BOGUSZEWICZA.

Alvaro Rey, który debiutował w Arce, wszedł chyba to po, by przytrzymać piłkę z dala od bramki, a tego najbardziej zabrakło?

Nie było tak źle z Reyem. Było kilka sytuacji, gdzie wychodziliśmy z kontrą i można było je lepiej rozegrać. Także Grzesiek Piesio, gdy wchodził w pole karne między dwóch obrońców i szukał karnego. A można było nabić piłką rywala, zyskać róg, co dałoby nam pół minuty... Podchodząc do tego analitycznie pewnie można znaleźć ze 100 sposobów na lepsze zachowanie w poszczególnych sytuacjach. Mogliśmy przecież sami strzelić 2. bramkę. Dlatego nie ma co już się zagłębiać, bo to historia. Tym bardziej, że sztab nie jest u nas tak rozbudowany jak Midtjylland, gdzie jest 30 ludzi na garnuszku klubu i sobie mogą rysować wykresy i w komputery klikać. A my musimy szybko przejść do działania, bo mamy przed sobą następne mecze. Na pewno kibicom dostarczyliśmy emocji. Szkoda że bez happy endu, bo mielibyśmy jeszcze co najmniej 2 mecze. Wtedy byłoby jeszcze ciekawiej. Ale to już było, minęło. Trzeba siły skoncentrować na ligę i Puchar Polski. Obecnie myślimy tylko o Koronie.

Wszystkie drużyny grające w ostatnich latach w Lidze Europy, by przypomnieć: Jagiellonię, Piasta, Cracovię czy Zagłębie za występy na międzynarodowej arenie płaciły dużo słabszymi wynikami na krajowych boiskach. Czy grozi to też Arce?

Nie. My jesteśmy w innej sytuacji. Oni zaczynali od pierwszej rundy, my od trzeciej. Dlatego mogliśmy się do pucharów przygotowywać rytmem ligowym. Dlatego dużych różnic nie ma. Oczywiście te mecze z Midtjylland dały nam trochę w kość. Nie dość, że przeciwnik dużej klasy to jeszcze oba spotkania w deszczu. Trzeba było zostawić dużo zdrowia. Obciążenie grami w tym okresie jest duże. Ale ja bym chciał mieć takie problemy dalej, bo to oznaczać będzie, że przechodzimy kolejne fazy w Pucharze Polski. Po to wychodzi sie na boisko, by wygrywać wszystko i grać często. Dlatego kadra jest rozbudowywana, aby podołać na tych wszystkich polach.

MARCUS: PRZYGODA ŻYCIA, PISZEMY HISTORIĘ. PRZECZYTAJ WYWIAD Z POMOCNIKIEM ARKI

Typowanie wyników

Gdynia, Olimpijska 5/9
3 pkt.
ARKA Gdynia
Korona Kielce

Jak typowano

59% 282 typowania ARKA Gdynia
25% 117 typowań REMIS
16% 77 typowań Korona Kielce

Twoje daneRUCHY KADROWE W ARCE GDYNIA W LETNIM OKNIE TRANSFEROWYM
Przyszli: Frederik Helstrup (narodowość Dania, pozycja obrońca, poprzedni klub Helsingborgs IF, Szwecja, kontrakt w Arce do 30.06.2019 z opcją przedłużenia o rok), Siergiej Kriwiec (Białoruś, pomocnik, Wisła Płock, 30.06.2017 z opcją przedłużenia), Szymon Więckowicz (bramkarz, z drużyny juniorów, 30.06.2019 z opcją przedłużenia), Filip Jazvić (Chorwacja, pomocnik, Universitatea Craiova, Rumunia, 30.06.2018 z opcją przedłużenia), Alvaro Rey (Hiszpania, pomocnik, Panetolikos Panaitolikos Agrinio, Grecja, 30.06.2018 z opcją przedłużenia o rok), Paweł Wojowski (pozycja pomocnik/obrońca, Stomil Olsztyn, powrót z wypożyczenia, 30.06.2018 z opcją na kolejny rok), Patryk Kun (pomocnik, Rozwój Katowice, wypożyczenie do 30.06.2018), Ruben Jurado (narodowość: Hiszpania, napastnik, Atletico Baleares, Hiszpania, wolny transfer, 30.06.2018), Grzegorz Piesio (pomocnik, Górnik Łęczna, wolny transfer, 30.06.2018 z opcją przedłużenia), Adam Danch (obrońca, Górnik Zabrze, wolny transfer, 30.06.2019), Krzysztof Pilarz (bramkarz, Bruk Bet Termalica Nieciecza, wolny transfer, 30.06.2018), Michał Żebrakowski (napastnik, Siarka Tarnobrzeg, 30.06.2019 z opcją przedłużenia), Tomas Kosut (narodowość Słowacja, obrońca, 1.FC Slovacko, wolny transfer, 30.06.2019), Adrian Klimczak (skrzydłowy, Gryf Wejherowo, 30.06.2020), Patryk Kniat (drugi trener, ostatni klub Elana Toruń), Łukasz Radzimski (trener diagnostyki),

Może przyjść: Mateusz Szwoch (pomocnik, Legia Warszawa)

Byli na testach: Dawid Domaradzki (pomocnik, AKS Strzegom), Philip Hellquist (Szwecja, napastnik, Wolfsberger AC, Austria, obecnie bez klubu), Ivica Zunić (Chorwacja, obrońca, Orenburg, Rosja, obecnie bez klubu), Andrij Miszczenko (Ukraina, obrońca Maccabi Netanja, Izrael, obecnie bez klubu)

Przedłużyli kontrakty: Maksymilian Hebel (pomocnik, 30.06.2019 z opcją przedłużenia o rok), Jakub Wawszczyk (obrońca, 30.06.2020), Mateusz Węsierski (napastnik, 30.06.2019 z opcją na kolejny rok), Marcus (pomocnik, spełniona klauzula o przedłużeniu do 30.06.2018), Krzysztof Sobieraj (obrońca, 30.06.2018), Pavels Steinbors (bramkarz, 30.06.2018), Tadeusz Socha (obrońca, 30.06.2019), Paweł Wojowski (pomocnik/obrońca, 30.06.2018 z opcją na kolejny rok), Przemysław Stolc (obrońca, 30.06.2019), Rafał Siemaszko (napastnik, 30.06.2019), Damian Zbozień (obrońca, 30.06.2018)

Odeszli: Adam Wolak (obrońca, Radomiak, wypożyczenie do 30.06.2018), Szymon Lewicki (napastnik, Zagłębie Sosnowiec, transfer definitywny), Dominik Hofbauer (Austria, pomocnik, Sankt Poelten, Austria, transfer definitywny), Dariusz Formella (skrzydłowy, Pogoń Szczecin, powrót z Arki do Lecha i kolejne wypożyczenie z Poznania), Paweł Abbott (napastnik, Stomil Olsztyn, wolny transfer), Arkadiusz Moczadło (bramkarz, GKS Bełchatów, wypożyczenie do 30.06.2018), Maksymilian Hebel (pomocnik, Bytovia, wypożyczenie do 30.06.2018), Jakub Wawszczyk (obrońca, Olimpia Grudziądz, wypożyczenie do 30.06.2018), Jakub Bach (pomocnik, Chrobry Głogów, wypożyczenie do 30.06.2018), Mateusz Węsierski (napastnik, Błękitni Stargard, wypożyczenie do 30.06.2018), Przemysław Trytko (napastnik, Chrobry Głogów, wolny transfer), Przemysław Stolc (obrońca, Chrobry Głogów, wypożyczenie do 30.06.2018), Damian Mosiejko (pomocnik, Błękitni Stargard, wypożyczenie do 30.06.2018), Miroslav Bożok (Słowacja, skrzydłowy, MFK Zemplin Michalovce, Słowacja, wolny transfer), Adrian Błąd (skrzydłowy, Zagłębie Lubin), Konrad Jałocha (bramkarz, Legia Warszawa), Mateusz Szwoch (pomocnik, Legia Warszawa) - wszyscy koniec wypożyczeń, Grzegorz Opaliński (drugi trener, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)

Może odejść: Adrian Klimczak (pomocnik) - na wypożyczenie

SPRAWDŹ AKTUALNĄ KADRĘ ARKI

Kluby sportowe

Opinie (88) 10 zablokowanych

 • Duma Trójmiasta

  Arka Gdynia duma Trójmiasta dzięki za walke wojownicy !!!!

  • 103 10

 • SKGA musi odejść (12)

  Cieszę się że odpadlismy bo nie mogłem patrzeć ba to jak skga się bliźni i zarabia na kibicach na wyjazdach. To pp, Europa. Weź Dawid i spółka lepiej teraz powtórka że zbiórki kapsli a od nas w bok

  • 14 48

  • zorganizowali super wyjazd pociągami na Puchar Polski, teraz perfekcyjny autokarowy zagranicę (11)

   wiec milicyjny trolu przestań oczerniać ludzi ktorzy wykonują świetną robotę i niech robią to jak najdłużej.

   • 30 8

   • Dawid odejdz na kompa

    • 6 8

   • (1)

    A zysk dla kogo poszedł? :)

    • 4 7

    • na pewno nie dla Lwów ;) a chcieliby bardzo

     • 16 4

   • (7)

    Autem jechać w 5 osób i na paliwo wyszło około 170 zł, a autobus z biletem (40 zł) 400 zł. Zawsze mi się wydawało, że autokar jest tańszy, im więcej osób, a tu przykra niespodzianka. Powinno być bardziej transparentnie to pokazane. Np. Autokar 300, bilet 40, oprawa 60 itd. A tak niesmak jest

    • 8 7

    • Autokar w takim standardzie zagranice nie jest tańszy (2)

     ja z żoną pojechałem autokarem i na pewno byla to lepsza opcja niż 5 osob w aucie. 38 lat czekalem na takie emocje, dziekuje

     • 9 6

     • Ja jechałem autem u było taniej (1)

      Czemu mam dawać zarobić komuś?

      • 5 6

      • Bo tak jesteśmy zorganizowani że dajemy sibie nawzajem zarabiać, z tego żyjemy i dzięki temu się to wszystko jakoś kręci.

       • 4 4

    • (3)

     Policzyłeś wynagrodzenie kierowców oraz amortyzację pojazdu z kosztami finansowania leasingu lub zakupu ? Do tego zarobek właściciela pojazdu itd ? Wcale nie musi wyjść taniej.

     • 5 4

     • 400 zł razy 60 osób (2)

      Nabici w butelkę.

      • 3 4

      • (1)

       Ale ty jestes tepy. 400 -VAT - ZUS - Paliwo - Eksploatacja - Pensja kierowcow - Prom. Nastepnym razem zorganizuj za darmo.

       • 3 4

       • Dlatego z wami nie jeżdżę tylko zawsze sam

        Nawet bilet kupuje bez waszego zarobku ;)

        • 3 1

 • Arka

  W poniedziałek dopisać 3 punkty.

  • 46 8

 • Dziękuję Arko za wspoaniałe mecz w Gdyni i Danii. Jesteście najlepsi! inni mogą zazdrościć. (4)

  1. Cały czas trwa nasz niewiarygodny sen. Mamy PP, SP, rozegraliśmy piękną i emocjonującą batalię w LE. Przeżyliśmy dwa piękne historyczne zwycięstwa w Warszawie i jedną cudowną victorię w Gdyni przy komplecie publiczności. Przeżyliśmy piękny i dramatyczny mecz w Danii (ja przed TV). Doskonale zaczęliśmy zmagania ligowe. Po trzech kolejkach jesteśmy jedną z trzech drużyn w ekstraklasie, która nie przegrała meczu.

  Czemu nie ma powodów do załamywania się? Bo zagraliśmy na 130% i w Gdyni i w Danii. Nie mamy sobie nic do zarzucenia, ani kibice, ani piłkarze. Szczęście nam pomogło w PP, trochę w SP, w utrzymaniu ligi, w pierwszym meczu z Duńczykami. Nie narzekajmy na jego brak wczoraj, bo i tak hojnie nam pomogło w 4 ważnych momentach w tym roku.

  4. Załamani mogą być po wsze czasy kibice zza miedzy, którzy naprawdę byli o 1 bramkę od tytułu MP a ich trener bronił zamiast atakować. Nowak mógł zostać herosem a został f... roku. Miał na talerzu słabą i pos..ną ze strachu Legię, a zagrał jak kunktator i skończył jak eunuch - bez spełnienia. Nie ma ani tytułu, ani pucharów, zero trofeów, drużyna się rozlatuje, są długi, piłkarze rozsprzedawani, a gdańscy kibice żadnych pozytywnych emocji czy wspomnień. Załamani mogą być piłkarze Ruchu i Górnika, bo teraz kopią się po czołach na jakiś kretowiskach a szanse na powrót do piłkarskiego raju jakim jest EX mają nad wyraz mizerne. A tak niewiele im brakło aby dalej być tu i pokazywać swoje granie w Canal+

  Po zdobyciu PP, SP, utrzymaniu Ex, zostaliśmy najlepszą polska drużyną w 3 rundzie PP. Zdobyliśmy cenne punkty dla naszego kraju do rankingu UEFA. Ugraliśmy 3 pkt z bilansem bramkowym 4-4, Legia 3 punkty z bilansem bramkowym 2-3, a Lech odpowiednio 2 punkty i bramki 2-2. O Arce po triumfach w polskich pucharach i rewelacyjnym występie w LE pisze się i mówi wszędzie i to w samych superlatywach. Nie jesteśmy obiektem szyderstw i kpin, wszędzie nas chwalą, gratulują i zazdroszczą team spirit'u. Zazdroszczą paki charakternych walczaków, bo my zwyczajnie jesteśmy bandą walczaków zdolną ograć każdego.

  • 140 10

  • Lechia tonie. Mandziara ich zalatwil haha

   • 10 3

  • Walczyć, walczyli ale umiejętności to mają nikłe

   • 1 6

  • do z forum

   dobrze napisałeś !! prawda !

   • 7 1

  • Polać mu bo dobrze prawi... :-)

   • 2 0

 • Arka Gdynia Duma Pomorza

  Najlepsi supportersi w Polsce

  • 62 8

 • Czas rozpocząć trudna walkę o utrzymania (4)

  Puchary znowu za 38 lat.

  • 14 58

  • Wy żeby mieć puchar musicie zrobić ekshumację

   • 29 3

  • Puchar Lechii to stary sedes lezacy na Szadolkach

   • 28 3

  • Racja Na puchary popatrzycie

   U siebie za 38 lat.
   Ale zawsze na 2 rok mozecie kupic bilet na Arke

   • 21 4

  • Jak narazie

   To wy martwcie się aby spadku czy rozwiązania klubu nie było.
   Co do górki to już zniej zejdź zomo was obronilo hehee

   • 13 2

 • A komu Szwoch jest potrzebny ? (5)

  Jak jest dobry to czemu nie gra w cienkiej leglej ?

  • 38 26

  • Ponieważ Legia to pies ogrodnika..

   • 12 0

  • Jeszcze "samoluba" z Pogoni niech ściągną (1)

   • 4 8

   • Ty !

    Ten " samolub z Pogoni " zrobił z kolegami E - kasę !

    A co do wiosny w jego wykonaniu - nie tylko on mial ja slaba - to wina Nicinskiego i sztabu szkoleniowego .

    Nie wspominając dyr. sportowego - tego od transferów.

    • 1 1

  • (1)

   Szwoch jesr potrzebny Arce chociażby do rzutów wolnych i podań z rogu. Nie ma następcy niestety w Arce w tym zakresie/

   • 4 7

   • Nalepa lepszy.

    Szwoch ma siłę strzału trójnogiego ratlerka.

    • 7 5

 • (3)

  Brawo Arkowcy!!!
  lechia może sobie tylko pooglądać Nas w TV, naszą grę i wspaniały doping.

  • 58 8

  • Szukasz amatorów na hejt gimbazo?

   Lepiej przygotuj książki do szkoły..

   • 1 6

  • (1)

   Dzięki SKGA za super wyjazd. Chodziłem 3 lata na Lechię na "prostą". Z końcem tamtego sezonu otrzeźwiałem. Poszedłem na Arka-Śląsk na tory - spodobało mi się, potem na LE( atmosfera miazga, przyznam że lepsza niż w Gdańsku ) Stadion jest dobrze skomponowany, trybuny strome, wysokie, przez co doping jest jeszcze lepszy...
   A wczoraj... pojechałem do Danii na Arke ( pomimo chodzenia od 3 lat na Lechie)
   Mam dosyć porazek Lechi z takimi finansami i pilkarzami.
   Moze i jestem Januszem ale zmieniam klub, bo tu są sukcesy przynajmniej. Znam wielu gdańszczan którzy zrobili podobnie i będą tak robić!

   • 27 4

   • Dawid nie podpisuj się pod Lechiste

    • 2 12

 • Faktycznie liczy..

  Jeden, dwa, trzy..podobnie jak w eliminacjach do LE..

  • 2 2

 • (8)

  P. trenerze,czas zaczac grac dwoma napastnikami, bo inaczej dalej czekaja nas remisy.Gdyby do tego byl jeszcze Szwoch w pomocy ,mozna zdominowac kazdego przeciwnika w Gdyni. Potrzebne sa 3 pkt. ,aby oderwac sie od ostatnich druzyn. Skoncz pan z cykoria i asekuracja,trzeba wreszcie zaryzykowac i zagrac ofensywnie. Zawsze w dobrych czasach tak bylo,ze druzyny baly sie przyjezdzac do Gdyni,bo przewaznie tracily punkty,oby to wrocilo.

  • 44 4

  • W dobrych czasach? (1)

   Ostatnie 2 lata to najlepsze lta w historii klubu.o czym Ty mowisz

   • 0 8

   • 1974

    • 3 1

  • Żeby zagrać dwójka napastników... (5)

   ...Trzeba mieć solidna obronę i równie dobry defensywny środek pola, a tego w erze Sobieraja nigdy nie będzie. Danch i Duńczyk może będą receptą, plus brakujący, dobry bramkarz, którego od lat nie ma w zespole.

   • 9 3

   • (2)

    Grajac dwoma napastnikami odciaza sie obrone,dajac jej troche oddechu ,gdy akcje tocza sie na polowie przeciwnika.Zwieksza sie tez szansa na strzelenie bramek.Co do bramkarza to sie zgadzam,Steinbors zagral slabo w rewanzowym meczu w Danii i gra slabo na przedpolu,nie wychodzi do wrzutek w pole karne.

    • 7 0

    • Grając dwoma dobrymi napastnikami. (1)

     Pokaż mi takich w Arce.

     • 2 2

     • Przykra ......

      Racja, brak napastnikow !

      Sobieraj ?

      Nieporozumienie !

      Może do Chrobrego by go wysłac ?

      • 6 0

   • Zwolnic trenera ! (1)

    A poważnie się zastanów. Bramkarza mamy najlepszego od lat. Wyniki najlepsze od lat

    • 1 3

    • Dobre wyniki sa kwestia szczescia i zbiegu okolicznosci.Duze szczescie przy losowaniu w PP,duze szczescie w meczu z Wigrami,duze szczescie przy bramce R.Siemaszki w przedostatnim meczu,pomoc Zaglebia.ambicja zawodnikow w meczach pucharowych.Wiele czynnikow nalozylo sie na te sukcesy.

     • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

GKS Katowice
44% ARKA Gdynia
18% REMIS
38% GKS Katowice

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 35 67 62.9%
2 Sławek Surkont 36 62 58.3%
3 Mariusz Kamiński 36 61 55.6%
4 Radosław Dymkowski 36 59 58.3%
5 Michał G. 36 59 55.6%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 33 21 5 7 59:30 68
2 Arka Gdynia 33 18 8 7 52:33 62
3 GKS Katowice 33 17 8 8 67:35 59
4 Motor Lublin 33 15 8 10 47:41 53
5 Górnik Łęczna 33 13 13 7 34:29 52
6 Wisła Płock 33 14 9 10 45:44 51
7 GKS Tychy 33 16 3 14 43:46 51
8 Odra Opole 33 14 8 11 40:32 50
9 Wisła Kraków 33 13 11 9 62:47 50
10 Miedź Legnica 33 12 12 9 48:35 48
11 Stal Rzeszów 33 14 6 13 52:58 48
12 Znicz Pruszków 33 12 6 15 34:42 42
13 Chrobry Głogów 33 10 9 14 33:49 39
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 33 9 11 13 53:52 38
15 Polonia Warszawa 33 7 11 15 39:49 32
16 Resovia 33 8 7 18 37:59 31
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 33 4 11 18 25:57 23
18 Zagłębie Sosnowiec 33 2 10 21 21:53 16
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 33 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 2:1 (1:1)
 • Znicz Pruszków - Wisła Płock 2:1 (1:0)
 • Resovia - Motor Lublin 1:3 (1:2)
 • Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:2 (0:0)
 • GKS Katowice - Wisła Kraków 5:2 (2:1)
 • Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:3 (0:1)
 • Polonia Warszawa - Odra Opole 1:1 (0:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 6:1 (3:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)

Ostatnie wyniki Arki

Zagłębie Sosnowiec
92% ARKA Gdynia
4% REMIS
4% Zagłębie Sosnowiec

Relacje LIVE

Najczęściej czytane