Mordzak prawie bezbłędny

22 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Grzegorz Mordzak i jego koledzy kończą rok jako lider rozgrywek. Grzegorz Mordzak i jego koledzy kończą rok jako lider rozgrywek.

Koszykarze Startu wzięli sobie do serc sobotnią porażkę z AZS Szczecin i już nie zlekceważyli kolejnego rywala. W meczu otwierającym rundę rewanżową w I lidze gdynianie na własnym parkiecie odprawili z kwitkiem inny akademicki zespół, tym razem z Kutna, wygrywając 92:74 (27:12, 25:17, 24:25, 16:15). To sukces na wagę zdobycia fotela lidera rozgrywek! Do zwycięstwa gospodarzy poprowadził kapitan Grzegorz Mordzak, który dosłownie otarł się o granicę stuprocentowej skuteczności w rzutach.

START: Mordzak 22, Andrzejewski 17, Kostrzewski 17, Śmigielski 13, Wojdyła 11, Kraśniewski 4, Malczyk 4, Nowakowski 4, Szpyrka 0, Bach, Młynarski, Konsek

AZS WSGK: Perka 22, Linowski 15, Małecki 9, Bręk 8, Deja 6, Bacik 4, Marciniak 4, Jakóbczyk 3, Balcerzak 3, Rydlewski 0, Grzesiński 0

Podopieczni trenera Pawła Turkiewicza zaczęli od spokojnego badania rywala, ale bardzo szybko wrzucili wyższy bieg. Przy stanie 6:6 przeprowadzili kilka składnych akcji i zaczęli uciekać z wynikiem. W pierwszej kwarcie efektywnie spisywał się Piotr Śmigielski, który do celnych trafień za 2 i za 3 punkty dorzucił akcję "2 plus 1". Prowadząc 12:8 gdynianie rozpoczęli ucieczkę na dobre i po chwili było już 20:8.

Podczas gdy Start rozpędzał się z każdą kolejną minutą, koszykarze z Kutna dawali popis nieskuteczności. W pierwszych dziesięciu minutach goście trafili zaledwie 5 na 17 rzutów z gry. Kwarta zakończyła się wynikiem 27:12

Druga odsłona wyglądała podobnie, chociaż goście poprawili skuteczność. Wśród gospodarzy świetnie prezentował się Tomasz Andrzejewski, który w tej części gry zdobył 6 punktów pod rząd. Niemal symboliczny dla przebiegu gry był efektowny wsad Marcina Malczyka, po którym gdynianie prowadzili już 48:24. Po pierwszej połowie Start wygrywał 52:29, a stuprocentową skuteczność we wszelkich rzutach podtrzymywał Grzegorz Mordzak.

Kapitan gdyńskiego zespołu zanotował bardzo dobre zawody. Pomimo ośmiu strat, wykazał się dobrym rozgrywaniem akcji, wprowadzając do zespołu potrzebny spokój. Cały mecz zakończył z dziewięcioma celnymi rzutami na jedenaście prób. Nie mylił się ani z linii rzutów osobistych (2/2), ani rzucając za 3 punkty (2/2).

Momentami Start grał trochę mało agresywnie, lecz przez cały czas kontrolował przebieg spotkania. W trzeciej kwarcie lepiej zaczęli spisywać się goście, którym nawet udało się ją minimalnie wygrać, ale strata do gdynian wciąż wynosiła 22 punkty (76:54).

W barwach gospodarzy oprócz Mordzaka pierwsze skrzypce grali Mateusz Kostrzewski i Andrzejewski, których zagrania koledzy z zespołu co rusz kwitowali oklaskami. Start prezentował się zdecydowanie lepiej niż w sobotę. - Po tej wpadce ze Szczecinem powiedzieliśmy sobie, że to nie może się powtórzyć. Zaczęliśmy mocno i dzięki dobrej koncentracji trzymaliśmy wynik - powiedział po spotkaniu Andrzejewski.

- Zawsze staram się wykorzystywać sytuacje, które udaje nam się wypracować. Dzisiaj te rzuty mi wpadały, z czego bardzo się cieszę - ocenił swój występ gdyński środkowy.

Ostatecznie gospodarze wygrali to spotkanie 92:74 i przed Świętami Bożego Narodzenia poprawili sobie humory nie tylko rehabilitując się za porażkę z AZS-em Szczecin, ale też kończąc rok na pozycji lidera rozgrywek. Kolejny mecz Start rozegra 7 stycznia, kiedy to czeka ich bardzo daleka podróż do Przemyśla.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Sportino Inowrocław - Rosa Radom 59:75, Sokół Łańcut - Polonia Przemyśl 71:67, MKS Dąbrowa Górnicza - PC Sideł Toruń 82:61m MKS Start Lublin - AZS Radex Szczecin 70:60, SKK Siedlce - Sudety Jelenia Góra 85:63

Tabela 1.Ligi
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• Brawo

Ktoś jednak wygrał w kosza w Gdyni wczoraj!
    Powodzenia w Nowym Roku!!

• 25 4

• Małecki to ten z Wisły? W kosza teraz gra;o

• 6 0

• Sportino (swoją droga ciekawa nazwa) Inowrocław pamiętam jak w "ekstraklasie" grało.

• 7 1

• Sportino, to nic. Spójnia Stargard Sz. walczyła o medale MP.

• 6 0

• Kiedy mecz? (1)

Jest gdzieś terminarz Startu? Może bym i poszedł zobaczyc jak to wygląda. Lider 1 ligi to i dużó i mało. Najlepiej się przekonać na własne oczy :)