W sobotę jedenaste zwycięstwo na koniec rundy?

Marta
16 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Gdynianie w ligowej tabeli zrównali się punktami z liderem z Łańcuta. Na zdjęciu Piotr Śmigielski. Gdynianie w ligowej tabeli zrównali się punktami z liderem z Łańcuta. Na zdjęciu Piotr Śmigielski.

Koszykarze Startu pokonali na wyjeździe drużynę beniaminka 1.ligi, Polski Cukier SIDEn Toruń 83:73 (25:21, 27:20, 16:26, 15:6). Decydującym o zwycięstwie momentem meczu był początek ostatniej odsłony, który nasza drużyna wygrała 10:0. Tym samym gdynianie zrównali się punktami z liderującą w I lidze ekipą z Łańcuta. W najbliższą sobotę podopiecznych Pawła Turkiewicza można zobaczyć w hali GOSiR. Przy ul. Olimpijskiej o godzinie 17.00 zmierzą się z AZS Radex Szczecin w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy rozgrywek.

PC SIDEN: Lewandowski 14, Kobus 13, Gliszczyński 12, Jarecki 11, Kwiatkowki 7 - Lipiński 14, Żytko 2, Pagacz 0, Tlałka 0, Wójcik 0.

START: Śmigielski 25, Mordzak 11, Kostrzewski 10, Wojdyła 6, Andrzejewski 3 - Krajniewski 9, Malczyk 8, Szpyrka 6, Młynarski 3, Bach 2, Nowakowski 0.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy w 3 minucie prowadzili 8:2 a w chwilę później 10:4. Gdynianie zdołali wyrównać dopiero w 6 minucie gry, wówczas to Grzegorz Mordzak w ciągu 59 sekund zdobył pod rząd 6 punktów i ze stanu 11:5 dla gospodarzy doprowadził do stanu 11:11.

Od tej pory gdynianie zagrali skuteczniej i po 10 minutach prowadzili 25:19. Już w 13 minucie przewaga Startu wzrosła do 14 punktów (38:24). Przewaga gdynian była niezagrożona, kontrolowali oni sytuację, choć gospodarzom do przerwy udało się zniwelować straty do 11 "oczek" (52:41 dla Startu).

W trzeciej kwarcie role się odwróciły, to torunianie przeważali i przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. W 23 minucie doprowadzili do stanu 54:49 dla Startu. Dalszą ich pogoń punktową udało się gdynianom na chwilę przerwać, po wolnych Marcina Malczyka w 24 minucie gdynianie znów prowadzili "dwucyfrową" różnicą (59:49) ale w drugiej części trzeciej kwarty gospodarze znów zagrali skuteczniej a po punktach Przemysława Lewandowskiego poprzedzonych zbiórką ofensywną tego zawodnika było zaledwie 68:67 dla Startu po 30 minutach gry.

Mecz rozpoczynał się praktycznie od początku i był to początek niezwykle udany dla zespołu z Gdyni. Goście zagrali bardzo agresywnie i skutecznie w defensywie. Wystarczy stwierdzić, że pierwsze swoje punkty zespół z Torunia zdobył dopiero na 190 sekund przed końcem meczu. Gdynianie do tego momentu zdobyli 10 "oczek" z czego 6 było udziałem Mateusza Kostrzewskiego.

Gdynianie nie wypuścili już z rąk tej przewagi, odnosząc zwycięstwo na parkiecie zaskakująco dobrze spisującego się beniaminka 1.Ligi. Już w sobotę w Hali GOSiR-u zagrają z AZS Szczecin, początek spotkania o 17.00.

W pozostałych meczach XIV kolejki rozgrywek 1.ligi: Delikatesy Centrum Bank PBS MOSiR Krosno - SKK Siedlce 62:69 (14:18, 16:20, 15:15, 17:16), MKS Polonia Przemyśl - POLOmarket Sportino Inowrocław 85:65 (24:21, 15:16, 26:11, 20:17), NETO PTG Sokół Łańcut - AZS Radex Szczecin 74:54 (14:9, 24:10, 22:15, 14:20), Rosa Radom - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 79:44 (12:14, 27:15, 20:5, 20:10), AZS WSGK Kutno - Spójnia Stargard Szczeciński 64:68 (18:13, 18:15, 18:23, 10:17), Start Lublin - Znicz Basket Pruszków 70:57 (20:13, 10:18, 18:13, 22:13).

Tabela 1.Ligi
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

Opinie (20) 1 zablokowana

• Kolejna śmieszna drużynka w stylu Asseco (3)

Jak widzę tych pseudo bananowych chłopców to aż żal ściska jak wygląda obecna koszykówka w Polsce, wstyd i jeszcze raz wstyd :(

• 7 31

• Ty wiesz co piszesz

chlopcze - masz jakies pojecie o koszykowce, czy tylko piszesz bo umiesz pisac

• 13 3

• To nie jest drużyna w stylu Asseco. (1)

To jest Asseco II, dawne rezerwy "miszczów" z gDYNI. Zmienili szyld i palą głupa, że kontynuują tradycję,haha. Nie ma jak w Gdyni!!

• 2 10

• Zapraszamy na mecz ...

To jest prawdzimy kosz, walka i efektowne akcje.

• 3 3

• Co to jest Start? (2)

Jakiś totalny syf, liczy się tylko Arka Gdynia.

• 4 27

• Inni Arkowcy się wstydzą za ciebie

Start-Bema- Śródmieście

• 3 3

• To lec na obszczanego hotdoga na stadionie dla kopaczy..

i obejrzyj kolejny remis 0:0 ... oczywiscie jak dotrwasz i filmu nie zerwiesz.

Zenada jakas.

• 2 3

• Najgorsze jest to, że nie ma o czym pisać... (2)

... w trójmiejskim sporcie. To pisze się o wygranych takiej drużyny jak jakiś start, przykre ale prawdziwe bo o czym pisać o setnej przegranej Asseco?

• 4 22

• do Tomasz (1)

pisze się o tych co coś robią pozytywnego

o tobie nikt nie napisze bo twoje zycie to wieczne marudzenie

• 10 4

• Zgadzam sie.

Ale to sie zmieni jak bedziemy miec 3 ekipy w ekstraklasie...

• 0 1

• ale ciasno w czołówce, może być ciekawie.

• 7 3

• Start ok. (3)

Brawo Start. Fajna koszykowka i to fla milosnikow sportu wystarczy. Sa emocje, jest walka o szczyt w tabeli, nie ma nadetej atmosfery ani pilkarskiej patologii.
    Start to nowy byt na mapie gdynskiego sportu ale to pozyteczny byt i warto kibicom sportu przyzwyczajac sie do tej nazwy i wpasc np w sobote na mecz . 2 razy bylem i ide znowu.

• 18 3

• Hola,hola! (1)

Jaki nowy byt.Start Gdynia to Klub Spółdzielczy z pięknymi tradycjami od dziesiątek lat.I bardzo dobrze ,że się Go reaktywuje.

• 5 1

• Taki nowy ze zobaczysz co sie stanie w przyszlym sezonie.

Asseco zmienia sie w start.

• 3 2

• niestety...

niestety mecz Startu pokrywa się z meczem Łączpolu...

• 2 3

• Dobra godzina (2)

Dlaczego Asseco gra o 21szej? Dzieciaka raczej tam nie zabiorę.
    Idę na Start z młodym :)
    W lidze Asseco też będzie grało tak późno?

• 4 5

• Asseco w lidze??

O Jezu!! Nie przemęczą się? A mieli dostać od razu puchar za "miszczostwo"! SETNE !!