Na mecie Miarczyński - 5, Klepacka - 12

26 sierpnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot) zajął piąte, a Zofia Klepacka (YKP Warszawa) - dwunaste miejsce w regatach olimpijskich w klasie Mistral. We wczorajszych biegach nasi reprezentanci zajęli dalsze pozycje, ale na samym szczycie klasyfikacji nie zabrakło emocji.

Miarczyński rozpoczął od 15 lokaty. Na kolejnych punktach kontroli meldował się jako 14 i 18. Metę osiągnął na 20. miejscu ze stratą blisko 3,5 minuty do zwycięzcy.

Do ostrego ataku na medal ruszył czwarty w klasyfikacji generalnej Nick Dempsey. Brytyjczyk prowadził od startu do mety. Wygrana dała mu brąz. Dramat przeżył Ricardo Santos. Brazylijczyk w pewnym momencie wyścigu był na dziewiątej pozycji i miał medal. Ale na "kresce" zameldował się dopiero jako 17, co oznaczało, że nie stanie na "pudle". Cieszyć się mógł Nikolas Kaklamanakis. 36-letni Grek, który zapalił znicz olimpijski w Atenach, zdobył srebro, choć w ostatnim biegu był dopiero dziesiąty. Na pierwszym miejscu utrzymał się Gal Fridman (Izrael), który w ostatnim wyścigu finiszował na drugiej pozycji.

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:
1. Fridman 42 punktów,
2. Kaklamanakis 52,
3. Dempsey 53,
4. Santos 54,
5. MIARCZYŃSKI 73.

W rywalizacji deskarek czwarty wyścig na trasie olimpijskiej wygrała Jian Yin, ale Chince musiał wystarczyć srebrny krążek. Faustine Merret (Francja) była czujna. Ostatni wyścig ukończyła jako druga, a w klasyfikacji generalnej zostały jej dwa punkty przewagi nad Azjatką. Ten duet musiał poczekać z radością aż metę osiągnie Alessandra Sensini. Rutynowana Włoszka mogła pokrzyżować im szyki, ale nie siódmą pozycją, którą zdobyła w jedenastym biegu.