Najkrótszy tydzień w Barcelonie

1 kwietnia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Nie było w Barcelonie tygodnia olimpijskiego. Zamiast po raz dziesiąty ścigać się w regatach z tego cyklu, żeglarze musieli zadowolić się startem tylko w jednym wyścigu. Reprezentacja Polski na podium wprowadziła aż pięcioro przedstawicieli. W klasie Laser Maciej Grabowski (SKŻ Hestia Sopot) zajął trzecie miejsce.

Najpierw nie żeglowano, bo była flauta. Później wiał zbyt... silny wiatr. Nawet w jedynym starcie, kiedy sędziowie zezwoli na zejście na wodę zawodnikom przy wietrze o sile 6 w skali Beauforta, zanotowano sporo wywrotek.

Biało-czerwoni najlepiej spisali się w klasie Europa. Wygrała Katarzyna Szotyńska (AZS UW Warszawa) przed Weroniką Glinkiewicz (Posnania).

- W 2001 roku w klasie Laser Radial wygrałam tutaj mistrzostwa świata. Teraz najmocniej naciskała mnie Sarah Macky, ale w końcówce Nowozelandka wywróciła się. Na mecie miała 200 metrów przewagi nad Weroniką - mówi stołeczna żeglarka.

W klasie 470 Tomasz Stańczyk i Tomasz Jakubiak (Spójnia Warszawa) przegrali tylko z Gideonem Kligerem i Udi Galem (Izrael). W tej samej specjalności Katarzyna Tylińska (AZS AWFiS Gdańsk) i Zuzanna Gładysz (Spójnia) zajęły dwunaste, a Marta Petrasz i Gabriela Brzóska (AZS AWFiS) - piętnaste miejsce.