"Nastek" mówi pas

20 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Paweł Nastula, mistrz olimpijski w judo z Atlanty pożegnał się z tatami tytułem mistrza Polski w kategorii do 100 kilogramów. W Bydgoszczy rywalizowało 170 seniorek i seniorów. Z powodzeniem walczyli gdańscy akademicy.

Największą niespodzianką turnieju było złoto w kategorii 81 kg dla Andrzeja Karwackiego (AZS AWF Wrocław), który w finale pokonał brązowego medalistę mistrzostw świata, Roberta Krawczyka (Czarni Bytom). Nie popisała się też wicemistrzyni olimpijska z Atlanty. Aneta Szczepańska (Olimpijczyk Włocławek) w wadze 63 kg zajęła piątą pozycję. W tej konkurencji tytuł mistrzowski zdobyła Weronika Raińczuk (AZS AWFiS Gdańsk). W kolejnej kategorii (70 kg) akademiczki zdobyły medale w każdym kolorze! Wygrała Adriana Dadci przed Pauliną Raińczuk i Joanną Bednarską. Aż trzy nasze zawodniczki weszły na podium w wadze 57 kg, ale uciekło im złoto (wygrała Inga Gołaszewska ze stołecznej Gwardii).

W turnieju open gdańszczanki wyprzedziła Urszula Sadkowska (Rekord Olsztyn). Dadci była trzecia, a drugie miejsce zajęła Magdalena Kozioł, która brąz odebrała wcześniej w +78 kg.