• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nicolai Klindt stawia cel przed Zdunek Wybrzeżem Gdańsk: Realny półfinał play-off

Mikołaj Pachniewski
16 listopada 2022, godz. 10:00 
Opinie (101)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Praca na stadionie. Jak połączyć pasję do sportu z zarabianiem pieniędzy?

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma dwa wakaty w składzie, ale żużlowcy, którzy podpisali kontrakty, są pełni optymizmu. - Mam wielką wiarę w ten klub. Play-offy są obowiązkiem. Uważam, że realistycznym celem będzie awans do półfinału. Jest dwóch faworytów: Falubaz Zielona Góra i Polonia Bydgoszcz. Pozostałe 6 drużyn jest wyrównanych - uważa Nicolai Klindt, który w sezonie 2023 zastąpi Timo Lahtiego.Dowiedz się, dlaczego Zdunek Wybrzeże Gdańsk zrezygnował z Wiktora Trofimowa?Czy uważasz, że Zdunek Wybrzeże Gdańsk w sezonie 2023 wjedzie do półfinału?

Mikołaj Pachniewski: Dlaczego zdecydował się pan dołączyć do Zdunek Wybrzeża Gdańsk?

Nicolai Klindt: Uważam, że to klub, który robi postępy. Wszyscy starają się, by stawać się lepszym, nie tylko od strony sportowej, ale i marketingowej. W ostatnich latach w zarządzie doszło do zmian personalnych i wyciągnięto nauczkę z przeszłości. To ekscytujący projekt i cieszę się, że mogę być jego częścią. Mam nadzieję, że od strony sportowej osiągniemy jeszcze lepszy wynik.

Czy oprócz oferty z Wybrzeża, miał pan jeszcze jakieś inne?

Tak, rozmawiałem z kilkoma klubami. Wybrałem jednak Gdańsk, bo było to najbardziej atrakcyjne miejsce. Znam Mariusza KędzielskiegoEryka Jóźwiaka całkiem dobrze. To także sprawiło, że była to oferta, z którą czułem się najbardziej komfortowo. Czułem, że to drużyna, w której mogę mieć najlepszy sezon, ponadto lubię się ścigać na tutejszym torze. Jestem podekscytowany i czekam na sezon.

Michael Jepsen Jensen nie tylko ma pomysł jak być liderem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Przeczytaj wywiad z duńskim żużlowcemCzy konsultował pan decyzję z Rasmusem Jensenem? Wiem, że to pana bliski przyjaciel, a przez ostatnie 3 lata jeździł w Wybrzeżu.

Przyznam, że nie. Znam jednak od wewnątrz sytuację, która miała miejsce pomiędzy Rasmusem i klubem. Miałem bardzo dobrą rozmowę z przedstawicielami Wybrzeża o tym. Znam więc punkt widzenia obu stron. Myślę, że to, że dołączyłem do Wybrzeża świadczy o tym, że mam wielką wiarę w ten klub.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk chciało pana już przed sezonem 2022. Zdecydował się pan walczyć o skład w Ostrovii, a następnie wybrał ROW Rybnik, tłumacząc to niejako tym, że tamtejszy klub ma przed sobą więcej spotkań niż Wybrzeże, a okazało się, że było zupełnie odwrotnie. Nie żałuje pan tamtej decyzji?

Nie żałuję, bo ROW to bardzo dobry klub, miałem tam świetne momenty. Tak, jak mówisz, w tamtym momencie Rybnik miał przed sobą o jeden mecz więcej niż Wybrzeże, ale patrzyłem też na drużyny, do których miałbym dołączyć. Czułem wtedy, że ROW ma lepszy zespół i większe szanse na awans do play-off. Tak się nie wydarzyło. Zawsze łatwo jest oceniać po fakcie, że postąpiło się źle, ale tak wtedy czułem po prostu czułem i to były dwa powody, dla których zdecydowałem się wybrać ROW.

Poznaj obecny skład żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk na sezon 2023Do spółki z Michaelem Jepsenem Jensenem ma być pan jednym z liderów. Czuje się pan na siłach, by odnaleźć się w tej roli?

Mocno w to wierzę. Rok 2021 w Polsce nie był dla mnie zbyt udany. Miałem średnią biegową tylko 1,6. Ten sezon był lepszy i odjechałem dobre rozgrywki w Rybniku. Sytuację zepsuły trochę trzy ostatnie mecze: w Gnieźnie, w Landshut i domowy z Łodzią. Zdobyłem wtedy odpowiednio: 4, 2, 5 punktów. Jeśli bym tego nie zrobił, to moja średnia byłaby jeszcze wyższa. Jestem jednak zadowolony z tego sezonu, zwłaszcza z postawy w domowych meczach w Rybniku. To był krok w dobrą stronę. Średnia wzrosła z 1,6 na 1,8. Mam nadzieję, że będę jeszcze lepszy w Wybrzeżu w 2023 roku.

Nicolai Klindt - średnie biegowe z poprzednich czterech sezonów

  • Sezon 2022 (ROW Rybnik) - 1,810
  • 2021 - 1,618 (Ostrovia)
  • 2020 - 2,135 (Ostrovia)
  • 2019 - 1,939 (Ostrovia)Jakie są pana oczekiwania związane z przyszłym sezonem?

Mamy na tyle dobry zespół, że play-offy są obowiązkiem. Uważam, że realistycznym celem będzie awans do półfinału. Patrząc na resztę ligi to jest dwóch faworytów: Falubaz Zielona Góra i Polonia Bydgoszcz. To prawdopodobnie pomiędzy tymi zespołami rozegra się walka o awans do ekstraligi. Pozostałe 6 drużyn "na papierze" jest bardzo wyrównanych. Jak jednak wiemy papier wszystko przyjmie. Musimy skupić się na sobie. Mamy zespół, w którym każdy może zdobywać po 8-10 punktów w każdym meczu. Trzeba jednak wyrobić w sobie powtarzalność, a jeśli ktoś będzie miał słabszy dzień to inni muszą pomóc i to nadrobić. Tego zabrakło w Rybniku, kiedy jechałem bardzo dobre zawody to często nie miałem żadnego wsparcia.

Na modernizację stadionu żużlowego potrzeba aż 80 mln zł. Zagłosuj, ile pieniędzy Gdańsk powinien przeznaczać na żużel?A jakie cele indywidualne pan sobie wyznacza?

One pozostają takie same jak w poprzednich sezonach. Rzecz jasna, chciałbym awansować do cyklu Grand Prix, jak wielu innych żużlowców. Uważam, że jestem w stanie to zrobić. To mój główny cel. Ponadto chcę zakwalifikować się do Speedway Euro Championship. W tym sezonie wszystko zniweczyły pierwsze kwalifikacje w Danii, gdzie miałem trzy upadki. Chcę także być jednym z najlepszych żużlowców, nie tylko w Wybrzeżu, ale i całej lidze. Uważam, że powinienem mieć średnią na poziomie minimum 2,0 pkt/bieg. Uważam, że jestem w stanie to osiągnąć. Wszystko, co powyżej, biorę w ciemno.

Jak pan ocenia drużynę? Czy to dobra mieszanka doświadczenia i młodości?

Wydaje się, że tak. Wystarczy spojrzeć na sezon w 1. lidze Madsa HansenaKeynana Rew, który był ich pierwszym. To zawodnicy z dużym potencjałem. Natomiast Michael Jepsen Jensen i ja w naszych szczytowych dniach, jesteśmy w stanie pokonać każdego zawodnika w lidze. Drużyna ma potencjał, dlatego wierzę, że przed nami bardzo dobry sezon. Może niektórzy eksperci będą nas oceniać jako "underdogów", ale to nigdy nie jest zła rzecz.

Dlaczego Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie ogłosił składu 1 listopada? Kogo i kiedy zatrudni na pozycje młodzieżowców?Jakie ma pan plan plany na zimę?

Dopiero co wróciłem z dwutygodniowych wakacji w Meksyku, gdzie byłem z moją rodziną. Teraz jestem w Gdańsku, a później udaję się do Danii na spotkania z moimi sponsorami. Kolejno spotkam się z moim trenerem personalnym w Anglii. Pod koniec listopada zacznę spokojne przygotowania fizyczne i mentalne do sezonu. Nad tymi aspektami będę pracował do świąt Bożego Narodzenia, a po nowym roku zacznie się już prawdziwa praca.

Mieszka pan w Ostrowie Wielkopolskim, czy planuje pan przeprowadzkę do Gdańska przed sezonem?

Mam mieszkanie w Ostrowie i tam też jest mój warsztat. Zamierzam dalej w nim mieszkać w trakcie sezonu. Natomiast moja rodzina mieszka w Anglii i kiedy nie będzie zawodów to będę przemieszczał się właśnie tam. Moja dziewczyna jest bardzo wyrozumiała, jeśli chodzi o moją karierę, wie, że często nie ma mnie w domu. Większość czasu, jeśli nie będę w Gdańsku, to będę spędzał właśnie w Ostrowie Wlkp.

Kevlar do składu wobec braku wartościowych polskich seniorów. Sprawdź, jak w głosowaniu oceniliście tę metodęGdy już ma pan wolne od ścigania, to co pan lubi robić w wolnym czasie?

Spędzam czas z moimi dwiema córkami. To właśnie spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi cenię najbardziej. Rzadko jednak jestem w domu, więc tego czasu nie ma za wiele. Jeśli chodzi o aktywności to latem lubię jeździć na rowerze, czytać książki, uczyć się nowych rzeczy, a także grać na Playstation, choć dawno tego nie robiłem. Ponadto uwielbiam chodzić do różnych restauracji i próbować nowego jedzenia. Nie są to może jakieś spektakularne rzeczy, jak np. jazda na motocrossie. Po prostu cieszę się czasem tylko dla siebie.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ruchy kadrowe przed sezonem 2023
Przyszli:

Michael Jepsen Jensen (paszport Dania, poprzedni klub: Aforti Start Gniezno), Nicolai Klindt (Dania, ROW Rybnik), Mads Hansen (Dania, Landshut Devils/Niemcy), Daniel Kaczmarek (Kolejarz Rawicz) - transfery definitywne, Keynan Rew (Australia, Fogo Unia Leszno, wypożyczenie)

Zostają:
Miłosz Wysocki (transfer definitywny z GKM Grudziądz), Mateusz Łopuski (przedłużenie umowy na sezon 2023), Eryk Jóźwiak (menedżer)

Może zostać:
Jakub Kowalski

Odeszli:
Wiktor Trofimow (kontrakt warszawski, Motor Lublin), Piotr Gryszpiński (Polonia Piła), Rasmus Jensen (paszport: Dania, nowy klub: Stelmet Falubaz Zielona Góra), Timo Lahti (Finlandia, H.Skrzydlewska Orzeł Łódź), Jakub Jamróg (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź), Adrian Gała (PSŻ Poznań), Karol Żupiński (koniec wypożyczenia, powrót do Apatora Toruń), Wiktor Rafalski (koniec wypożyczenia, powrót do GKM Grudziądz), Kamil Marciniec, Drew Kemp (Anglia), Thomas Joergensen (Dania) - wszyscy koniec kontraktu, Marcel Krzykowski (kontrakt rozwiązany przez PZMot.)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - aktualny skład na sezon 2023

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (101)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
8 kwietnia 2023
mecz ligowy
77% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
23% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
3 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
5 PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0
6 Stelmet Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
7 Trans MF Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
mecz ligowy
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
mecz ligowy
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane