Nuszel zadebiutowała jako libero

9 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Natalia Nuszel nie zawiodła w nowej roli. Natalia Nuszel nie zawiodła w nowej roli.

Siatkarki Trefla w bardzo ładnym stylu wróciły na I-ligowe parkiety. Sopocianki po regulaminowej pauzie w rozgrywkach pokonały na wyjeździe bez straty seta PLKS Pszczynę. Natomiast zawód sprawili siatkarze Trefla. Gdańszczanie we własnej hali przegrali po tie-breaku z Pronarem Parkietem Hajnówka. Dla rywali było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie

.

PLKS Pszczyna - Trefl Sopot 0:3 (17:25, 18:25, 22:25)
TREFL: Gorszyniecka, Reimus, Toborek, Sołodkowicz, Naczk, Kruk, Nuszel (libero) oraz Szymańska, Kaliszuk, Rzenno.

Zapowiadało się na trudny mecz. Gospodynie trzy ostatnie spotkania ligowe rozstrzygały w tie-breakach, a dwa z nich wygrały. Z kolei Trefl musiał sobie radzić bez chorej reprezentantki Polski juniorek, Izabeli Śliwy. Z konieczności w rolę libero wcieliła się Natalia Nuszel. Debiut 20-latki z nowymi dla niej obowiązkami był więcej niż udany.

Dlatego podopieczne Edwarda Pawluna nie miały w Pszczynie największych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Nieco walki było tylko w ostatnich fragmentach trzeciego seta, ale to też tylko sopociankom. Nasza drużyna nieco zdekoncentrowała się przy prowadzeniu 20:14 i jej przewaga została zredukowana o połowę.

W najbliższą sobotę (14.11) o godzinie 16.00 Trefl we własnej hali ugości Legionovię. Od tego spotkania w Sopocie będą obowiązywać bilety w cenie 5 złotych. Wstęp wolny do Hali Stulecia ma mieć nadal tylko młodzież ucząca się.

Pozostałe wyniki 5. kolejki kobiet:
Sokół Chorzów - Chemik Police 2:3 (18:25, 25:17, 22:25, 28:26, 11:15); Jedynka Aleksandrów Łódzki - MOSiR Mysłowice 3:2 (25:15, 23:25, 21:25, 26:24, 15:12); SMS PZPS I Sosnowiec - Budowlani Toruń 0:3 (20:25, 10:25, 21:25); Legionovia - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (17:25, 23:25, 19:25). Pauza: TPS Rumia.

11. SMS PZPS I Sosnowiec 5 1 2:15

Trefl Gdańsk - Pronar Parkiet Hajnówka 2:3 (33:35, 18:25, 25:21, 25:20, 11:15)
TREFL:
Gorzkiewicz, Żuk, Węgrzyn, Świrydowicz, Skórski, Wilk, Żurek (libero) oraz Chaberek, Kaczmarek, Gajowczyk.

Przed przyjazdem do Gdańska Pronar w czterech meczach zdobył zaledwie punkt. Należało zatem od razu zdominować rywali w pierwszym secie. Tymczasem Trefl niejako zaprosił rywali do walki i stąd były kłopoty, a na koniec porażka przy ul. Kołobrzeskiej i tylko jeden punkt zamiast trzech.

W inauguracyjnej partii goście prowadzili 9:6, 12:9 i 18:16. Wydawało się, że gospodarze przełamią się, gdy osiągnęli przewagę 20:19. Nic z tych rzeczy. Po chwili Michał Chaberek zepsuł serwis. Te niewymuszone błędy były szczególnie irytujące. Niestety, miejscowi nie uniknęli ich i w walce na przewagi, w której obie drużyny miały piłki setowe. Przy 33:32 dla Trefla Maciej Gorzkiewicz wpakował serwis w siatkę. Dwie kolejne akcje skończył Artur Żyliński i Hajnówka objęła prowadzenie w meczu.

Jeszcze gorzej gdańszczanie zagrali w drugiej części spotkania. Dość powiedzieć, że ostatni remis był w niej przy 4:4, a Trefl zupełnie odpuścił końcówkę od wyniku 15:17.

W trzeciej osłonie gospodarze rozpoczęli wreszcie od prowadzenia 6:2, ale pozwolili wyrównać rywalom na 19:19. Tym razem jednak głównie Waldemar Świrydowicz i Daniel Wilk utrzymali gdańszczan w meczu.

Także set czwarty to nierówna gra z obu stron. Na dwa punkty Trefla Pronar odpowiedział aż pięcioma, bo kapitalnie zagrywał wprowadzony z ławki Dorian Poinc. Aż do 19:18 wynik był niepewny. Dopiero błędy w ataku gości oraz punkty Świrydowicza, w tym as na koniec seta dały tie-breaka.

W piątej partii gdańszczanie dyktowali warunki tylko do 5:2. Potem stracili cztery punkty z rzędu. Jeszcze Bartosz Węgrzyn doprowadził na 6:6, jak się później okazało ostatniego remisu tego dnia. Trzy kolejne akcje przyniosły punkty przyjezdnym, a Jerzy Strumiłło wykorzystał ostatni przysługujący trenerowi czas. Nic nie pomogło. Przy 10:14 udało się obronić piłkę meczową, ale drugiej już nie, bo Paweł Gajowczyk zaserwował w siatkę.

W najbliższą sobotę gdańszczanie zagrają w Gorzowie.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
BBTS Bielsko-Biała - AZS PWSZ Nysa 3:1 (25:15, 16:25, 25:21, 26:24); SMS PZPS I Spała - Rajbud GTPS Gorzów 1:3 (25:22, 19:25, 23:25, 20:25); Joker-Rodło Piła - Energetyk Jaworzno 3:0 (25:20, 25:23, 25:16); Orzeł AZS AWF Międzyrzecz - Ślepsk Suwałki 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:19); Morze Bałtyk Szczecin - Fart Kielce 0:3 (23:25, 23:25, 20:25). Pauza: Avia Świdnik.

• ktos spodziewał sie więcej (2)

po takim zespole jaki zbudował kazek wierzbicki? dziewczyny po prostu ukradł z innego lklubu, z męzczyznami sie nie udało;)

• 11 9

• ... (1)

Nie o sam skład zespołów tu chodzi... Chłopaki Trefla w ubiegłym sezonie ze swoim skladem powinni walczyć o pierwszą czwórke... a co sie stało? spadli z Plus Ligi z wielkim hukiem przegrywając kolejnych 18 spotkań... :(

• 8 0

• kiedy bedzie normalny trener!!! tylko taki wniosek sie nasuwa

• 4 2

• wynik trefla po dwóch dniach... żenada

ktos kto pracuje w tej redakcji chyba pomylil prace

• 6 4

• trefl meski ma pecha do trenerow - coz za zmiana na pilke meczowa??? jak mozna wpuscic zawodnika ktory przez caly mecz nie gral?? masakra - trener przegral... zal mlodych.

• 8 0

• do oli

widac dziewczynko ze rzadku tu wchodzisz
    dotychczas byly komentarze ze po co pisac o takich cieniasach ktorzy nie graja w ekstraklasie
    dlatego redakcja przed sezonem informowala ze zbiorcze informacje o Treflach beda w kazdy poniedzialek i sa...