OOM: Bez medali

Tomasz Łunkiewicz
29 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Bez medalu pomorskich sportowców upłynął trzeci weekend IX Ogólpolskiej Olimpiady Młoldzieży.

W rozgrywanych na obiektach sportowych Komendy Portu Wojennego w Gdyni zawodach w trójboju i dwuboju nowoczesnym najbliżej mealu był Dariusz Świerzb z Floty Gdynia. W dziesiątce była jeszcze Aleksandra Bariatien z KS Orzeł Elbląg. Elblążanka zajęła dziesiątą lokatę w trójboju.

Bez powodzenia startowali reprezentanci Pomorza w zawodach wioślarskich. Tylko jedna nasza osada zdołała wywalczyć awans do finału A. Dokonała tego dwójka Piotr Śmiałowski i Piotr Jędryszek reprezentująca Gedanię. Gdańszczanie ukończyli finałowy wyścig na czwartej pozycji.

Pozostałe pomorskie osady startowały w finałach B.

Po dwudziestu dwóch dniach zmagań w klasyfikacji województw prowadzi Mazowieckie, którego reprezentanci zdobyli 1491,9 punktów. Drugie miejsce zajmuje młodzież z Wielkopolski (1416,9). Pomorzanie zajmują szóstą lokatę z dorobkiem 964,9 punktu.

Czołówka klasyfikacji medalewej pokrywa się z klasyfikacją województw. Najwięcej medali - 91 - zdobyli Mazowszanie. Sześćdziesiąt osiem krążków wywalczyła Małopolska, a pięćdziesiąt sześć - młodzież z Dolnego Śląska. Reprezentanci Pomorza stawali na podium 51 razy. Po dziewiętnaście razy Pomorzanie zdobywali złote i brązowe medala, a trzynastokrotnie zajmowali drugie miejsce.