OOM: Zmagania lekkoatletów

Tomasz Łunkiewicz
24 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Bardzo udany dla reprezentantów Pomorza był ostatni dzień lekkoatletycznych zmagań IX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W środę pomorzanie zdobyli na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu 12 medali.

W zakończonych we wtorek wieczorem konkurencjach nasze województwo wzbogaciło się o trzy medale. Zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk zajęli dwa stopnie podium w rzucie oszczepem. Zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem, 71,85 m Paweł Rakoczy. Srebro wywalczył Sebastian Jachimowicz. Tuż za podium uplasował się Karol Jakimowicz z SKLA Słupsk. Drugie miejsce w biegu na 1500 m wywalczył Łukasz Hebel z Victorii Sztum.

Bardzo udanie pomorscy lekkoatleci rozpoczęli środową rywalizację. W skoku o tyczce dziewcząt dwa najcenniejsze krążki zdobyły reprezentantki Pomorza. Złoto zawisło na szyi Małgorzaty Klimaszewskiej z KL Gdynia. Druga była Emilia Zalewska trenująca w OST Gdańsk.

Również podwójną wygraną pomorzanek zakończył się bieg na 200 m. Pierwsza finiszowała Marta Jeschke (Orlęta Reda), która o 0,05 sekundy wyprzedziła Annę Kuleszę z LKS Ziemi Puckiej.
Dwa medale zdobyli reprezentanci naszego województwa w biegu na 2000 m z przeszkodami. Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Chabowski z Wejhera Wejherowo. Trzeci był Wojciech Szczypior trenujący w Talexie Borzytuchom.

Na najniższym stopniu podium w rzucie dyskiem stanął Sebastian Rogowiec. Zawodnik SKLA Sopot uzyskał wynik 53,31 m.

W rywalizacji najwszechstronniejszych lekkoatletek, w siedmioboju, brązowy medal zdobyła Anna Kuba. Reprezentantka RKS Rumia zgromadziła 4222 punkty.

Pomorzanie zdominowali skok o tyczce. Reprezentanci naszego województwa zajęli pięć pierwszych miejsc. Najlepszy okazał się Marcin Kolasa z SKLA Sopot, który wyprzedził Mateusza Didenkowa (KL Gdynia). Obaj zawodnicy pokonali poprzeczkę na wysokości 4,50 m. O zwycięstwie decydowało kto dokonał tego szybciej. Na najniższym stopniu podium stanął Błażej Ziętek (SKLA Sopot), pokonując 4,30 m. Czwarty był Jarosław Kołakowski (AZS AWFiS Gdańsk), a piąty Jakub Pewiński (SKLA Sopot). Obaj uzyskali 4,00 m.

Blisko medalu byli również Szymon Noga (Pomorzanka Skórcz) i Dawid Holender (Flota Gdynia), którzy zajęli czwarte lokaty w rzucie młotem i biegu na 1 chodzie na 10 000 m.