Od Lublina do Lublina

24 kwietnia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarki ręczne AZS AWFiS były niepokonane w ekstraklasie od 22 stycznia do 23 kwietnia. W ciągu tych trzech miesięcy wygrały dziesięć meczów. Punktem rozpoczynającym i kończącym te passę jest Lublin. W niedzielę w pierwszym meczu półfinałowym play off SPR pokonał gdańszczanki 30:29 (16:15). Gra idzie do dóch zwycięstw. W sobotę, a i ewentualnie w niedzielę szczypiornistki zagrają przy ul. Wiejskiej. Początek obu pojedynku wyznaczono na 18.30.

AZS AWFiS: Sadowska - Kudłacz 11, Bołtromiuk 6, Stachowska 5, Chudzik 3, Strzałkowska 2, Serwa 2, Wilamowska 0, Tyda 0.

W 14. kolejce sezonu zasadniczego akademiczki przegrały w Lublinie 25:30. Teraz pozwoliły rywalkom zdobyć tyle samo goli, ale i same były skuteczniejsze. SPR uratowały właściwie dwie zawodniczki. Sabina Włodek zdobyła 12, a Dorota Malczewska 8 bramek. Z tym duetem udanie snajperski pojedynek toczyła Karolina Kudłacz.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli lublinianek, które prowadziły 6:3. Akademiczki wyciągnęły na 9:9, a za chwilę dorzuciły dwie kolejne bramki. Jednak na przerwę z minimalną przewagą zeszły gospodynie. Wspomniana Włodek tylko w pierwszej połowie celnie rzuciła osiem razy. Pierwszy kwadrans do zmianie stron nalezał do przyjezdnych. Wydawało się, że aktualne wicemistrzynie kraju przełamały mistrzynie, gdy prowadziły 23:19, a potem 24:20. Niestety, niesamowita Włodek wyrównała na 27:27. Potem SPR poprawił na 29:27. W końcówce gdańszczanki grału z przewagą jednej zawodniczki po karze dla Anny Lisowskiej, ale tylko zdołały odrobic jedno trafienie. - Zabrakło nam doświadczenia. Wynik mógł być z pewnością w drugą stronę, gdybyśmy lepiej rozegrali dwie-trzy piłki - przyznał Jerzy Ciepliński.

W drugim półfinale Zgoda Ruda Śląska pokonała Zagłebie Lubin 27:25 (13:12).

=========================

Nie powiodło się męskiemu AZS AWFiS, który w sobotę rozpoczął rywalizację o pozostanie w ekstraklasie. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe z Wisła Puławy 27:31 (12:14). W drugim meczu o miejsca 9-12 Miedź Legnica przegrała z Piotrkowianinem 26:30 (14:17).

Akademicy kilkakrotnie zrywali się do walki. Przed przerwą z 3:8 zbliżyli się na 12:14. W 37. minucie remisowali 15:15, a w połowie drugiej połowy tracili tylko jedno trafienie (19:20). Od tego ostatniego wyniku gospodarze zdobyli cztery kolejne bramki. Kolejny atak AZS nastąpił tuż przed końcem. Udało się dojść na 27:29. Co więcej było blisko kontraktowe trafienie, bo Łukasz Masiak rzucił piłkę w słupek.

AZS AWFiS: Sibiga, Głębocki - Fogler, Ćwikliński, Marciniak, Olęcki, Woynowski 6, Pilch 8, Masiak 1, Sulej, Jachhlewski 3, Żółtak 2, Pepliński 5, Wysokiński 2.

TABELA 9-12: 9. Wisła 23 15 596:646, 10. AZS AWFiS 23 12 591:675, 11. Piotrkowianin 23 12 627:712, 12. Miedź Legnica 23 9 582:720.

Opinie (16)

• Rok temu po pierwszym meczu polfinalu tez przegrywalismy, a final byl nasz. Jestem pewny, ze i teraz Dziewczyny udowodnią że są lepsze i w niedzielę będziemy cieszyć się z awansu. Do boju AZS!!!!!

• 0 0

• Troche...

pokory! Wygra lepszy i mam nadzieje , ze bedzie to AZS.

• 0 0

• Od Lublina do Lublina

Z tego wynika ze znowu seria zwyciestw :)

• 0 0

Nie rozumiem wypowiedzi trenera. Pół reprezentacji Polski i brakuje im doświadczenia?

• 0 0

• Joe!
    Tak pół reprezentacji ze stazem 2-3 meczy rozegranych w Czechach z II reprezentacjami!
    Pomyśl zanim napiszesz!Sama Włodek ma rozegranych wiecej spotkań niż Cała NATA!Nie wspomnę o Czapko,Damięckiej!

• 0 0

• Debiutantakami były praktycznie tylko Edzie i Ryba. Reszta mniej czy więcej juz grywała w reprezentacji. Druga sprawa że zespół nata nie istnieje juz od dwóch lat więc nie wiem o kim piszesz

• 0 0

• Jak nie wiesz o kim piszę, to nie dawaj odpowiedzi!
    NATA nie istnieje od tego roku jak nazwa klubu!
    Masz rację tylko Edzia i Ryba, a Bołtromiuk to zawojowała juz Europę swoimi występami w Reprezentacji! I z tej twojej połowy zostały 2 ograne Strzałkowska i Kudłacz!

• 0 0

• Jeżeli możesz to podaj kiedy Daria i Monika zagrała oficjalny mecz Miedzypaństwowy (nie licząc czech)w I Reprezentacji! I jak już piszesz to ile tego było!

14 Zepter Legionowo 29 4 0 2 22 773:911 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.